Contatti
Info
Zapraszamy do serii rozmów z zawodnikami, trenerami, ludźmi ze świata triathlonu!
4 OTT 2023 · Sezon zbliża się do końca, ale Sportowa Pralka nie planuje już żadnego roztrenowania.
Mamy dla Was kolejny odcinek naszego podcastu.
Tym razem do rozmowy o triathlonie, ale nie tylko zaprosiliśmy zawodniczkę, która pokazuje, że są uzależnienia, które warto pielęgnować. Nasz gość to jednak z najbardziej rozpoznawalnych Ambasadorek Triathlonu Sabina Bartecka.
„U mnie wszystkie treningi są realizowane od a do z, jak nie zrobię to się źle czuję, jestem chora”.
Przez te słowa Sabina chce nam przekazać, jak ważna jest dla niej każda jednostka treningowa.
„Po dużym obciążeniu organizm jest wykończony nie tylko fizycznie, ale i psychicznie".
Bardzo ważne w regeneracji jest też zresetować głowę, bo ona ma znaczny wpływ czy osiągniemy swój wymarzony cel.
„Kiedy nie trzeba szybko biec i walczyć o miejsce tego nie robię, jednak kiedy trzeba przyspieszyć to robię to z całych swoich sił".
Sabina chce nam pokazać, że w sporcie bardzo ważne jest odpowiednie rozkładanie sił.
„Mój mąż jest bardzo dużym wsparciem dla mnie, szczególnie kiedy trzeba dać z siebie jeszcze więcej".
Każdy powinien mieć w swoich otoczeniu minimum jedną osobę, która będzie nasz nakłaniała, aby dać z siebie jeszcze więcej.
„Trening to najważniejszą rzecz w ciągu dnia. W pracy lubię odkładać rzeczy na później jednak trening zawsze zrobię, bo jest najważniejszy".
Te słowa Sabiny pokazują, jak sport może wpłynąć na życie każdego z nas.
Sabina na Instagramie - https://instagram.com/sabina_bartecka?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
13 SET 2023 · Zapraszamy na nowy, wyjątkowy odcinek naszego podcastu Sportowa Pralka. Tym razem nasza rozmowa odbywa się w formacie 2 na 1, a naszymi gośćmi jest wyjątkowa para, która jest najlepszym przykładem, że możliwe nie istnieje...
„Dla osób postronnych taki tryb życia może wydawać się dziwny, ale my to robimy z pasji, czujemy frajdę z tego, co robimy i sprawia to nam przyjemność"
Najważniejsze w sporcie to jest to, abyśmy czuli z niego frajdę byli szczęśliwy, wykonując swoją ulubioną aktywność.
„Dzięki pomocy obu babci możemy rozwijać się pod względem sportowym, jak i wychowywać nasze dziecko"
Bardzo ważne w sporcie jest wsparcie najbliższych osób, które mogą nas odciążyć z obowiązków.
„Kiedy jedno z nas ma kryzys i nie chce nam się wykonać treningu, to motywujemy się nawzajem i dodajemy sobie siły"
Treningi z przyjacielem, żoną, mężem są dużo łatwiejsze i przyjemniejsze mimo to, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty.
„Mając mocno stresującą pracę, treningi traktuje jako higienę psychiczną, Dzięki niemu mogę odpocząć od ciężkich chwil w życiu zawodowym".
Trening to nie tylko aktywność fizyczna. Pomaga on nam również zmniejszyć poziom stresu w naszym organizmie i zrelaksować się.
„Mając tyle obowiązków na głowie, ciężko jest się wyspać, jednak teraz uważam, że śpimy więcej niż 1/2 lata temu, kiedy nasze dziecko spało nieregularnie"
Mając małe dziecko, ciężko jest się wyspać. Jednak ważne jest to, żeby dbać o swoją regenerację w innej formie.
Marta i Marek na Instagramie - https://www.instagram.com/biegala_triventure/
19 LUG 2023 · Lato ma to do siebie, że czasem jest bardzo ciepło, więc nie będziemy specjalnie schładzać atmosfery i podrzucamy nowy, jeszcze gorący odcinek naszego podcastu Sportowa Pralka.
Ty razem naszym gościem będzie miłośniczka kreskówek i fanka kręcenia na dwóch kółkach, wybitna zawodniczka i trenerka pełna pasji - zapraszamy na rozmowę z @ana wer
Anna opowiada o tym jak została trenerką i jak łączy życie zawodowe z prywatnym. dowiemy się jak covid pomógł jej „się wyszaleć" oraz jak poradzić sobie z kontuzją i jak stworzyć świetną grupę rywalizują ze sobą, ale przy tym wspierającą się nawzajem.
„Nawet, jeżeli przydarzy nam się kontuzja i nasze plany są weryfikowane, to trzeba to po prostu zaakceptować"
Kontuzje się zdażają, nie możemy się nad sobą użalać, trzeba to zaakceptować i dążyć do tego, żeby wrócić silniejszym, niż się było przed kontuzją.
„Jestem typem człowieka, który nakłada na siebie bardzo dużą presję, bardzo dużo od siebie wymagam".
Bliskie nam osoby mogą nam pomóc odciążyć nas z presji czy to spowodowanej naszymi ambicjami, czy nałożoną przez swoje otoczenie.
„Wychodzę z założenia, że jeżeli będę systematycznie i sumiennie trenować to ten progres będzie widoczny".
O to właśnie chodzi w sporcie. Nie od razu Rzym zbudowano. Nikt po jednym treningu nie będzie mistrzem świata. Trzeba cierpliwości, ciężkiej pracy i przygotowania mentalnego, aby osiągnąć rzeczy, które sobie wymarzyliśmy.
„Moim największym życiowym sukcesem jest stworzenie niesamowicie silnej, zdrowo rywalizującej ze sobą grupy osób, która potrafi być dla siebie przyjaciółmi i rywalami jednocześnie".
Zdrowa rywalizacja pomaga nam wycisnąć z siebie jeszcze więcej, niż zakładaliśmy, a przyjaźń potrafi nam pomóc wytrwać w trudnych czasach.
„Każdy zawodnik powinien trenować z trenerem, z którym nadaje na podobnych falach".
Jeśli będziemy trenować z trenerem, który nas nie rozumie, nie zna nas samych, będzie nam ciężko osiągnąć zamierzony cel.
28 GIU 2023 · Kolejna rozmowa serii rozmów z zawodnikami, trenerami ze świata triathlonu!
Kolejnym naszym gościem jest - Anna Annomalia.
Anna opowiada o tym czym się zajmuje, czy na cyprze da się trenować triathlon i jak amatorzy powinni podchodzić do sportu.
,,Triathlon nauczył mnie organizacji czasu. Moim zdaniem organizacja czasu to 5 dyscyplina w triathlonie (4 to dieta)”
Uprawianie sportu nie daje nam tylko wyników sportowych i wymarzonej sylwetki. Uczy nas również dyscypliny, organizacji czasu i trzymania diety.
,,Mnie bardzo cieszy, kiedy ktoś robi np. wejście do zimnej wody po raz pierwszy. Pomaga w tym oczywiście lekka presja grupy i nagle kiedy mają 3 treningi dziennie mają pełno energii.”
Pokonywanie swoich wewnętrznych barier jest na samym początku trudne, ale kiedy przełamiemy się swój pierwszy raz będzie nam to szło dużo sprawniej następnym razem.
,,Mimo chorób,na które możemy cierpieć, dalej można uprawiać sport, tylko trzeba dbać o siebie i konsultować się w tych sprawach ze specjalistą.”
Wielu z nas na coś cierpi i przestaje uprawiać sport. TO WIELKI BŁĄD! Jak mówi Anna dalej możemy robić to co kochamy tylko musimy regularnie konsultować się ze specjalistami.
,,Myślę, że przywiązywanie się do wielko formatowych planów jest obciążające dla amatorów, amatorzy powinni się cieszyć z tego procesu.”
Nie możemy brać za dużo na swoją głowę. Jeśli jesteś amatorem powinieneś być świadomy tego jak możesz się dalej rozwijać, ale nie za wszelką cenę bo stracisz swój zapał i przestaniesz uprawiać swój sport.
,,Pierwsze razy są zawsze najfajniejsze i je się robi najlepiej, a potem kiedy chce się rozwijać, to się gubi tę radość z tego pierwszego razu.”
Kiedy robimy coś po raz pierwszy czujemy motyle w brzuchu, wielką ekscytację. Nie zatrać tego, ponieważ spowoduje to to, że nie będziesz miał ochoty iść dalej w swojej ścieżce rozwoju.
Anna na Instagramie - https://www.instagram.com/annaannomalia/
Anna na Facebooku - https://www.facebook.com/annomaliaproject
7 GIU 2023 · Debiut mamy już za sobą, a dziś mamy dla Was drugi odcinek naszego podcastu — Sportowa Pralka, w którym rozmawiamy o triathlonie i nie tylko z trenerami, zawodnikami, a przede wszystkim pasjonatami tej dyscypliny.
Tym razem naszym gościem jest — Marcin Fabiszewski zawodnik, trener, głowa triathlonowej rodziny Tri Wawa, miłośnika kawy i włoskiej służby zdrowia.
Marcin opowiada o tym jak ważne jest odpowiednie podejście do trenowania i skupienie na tym co się robi oraz jak trudno być trenerem dla samego siebie. Rozmawiamy o trudnych sytuacjach czy doświadczeniach, których trudno uniknąć w życiu, ale zawsze należy je przepracować i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
"Od wielu lat trenuje mnie druga osoba, po prostu sam sobie nie potrafię odmówić. Kiedy mam gotową rozpiskę wiem, co mam robić i nie mogę jej sam zmieniać."
Nie każdy musi trenować siebie sam. Jest wielu utalentowanych trenerów, którzy przygotują nam odpowiedni plan treningowy i my możemy skupić się w 100% na swojej pracy do wykonania.
"Pomimo wypadku szybko wsiadłem z powrotem na rower. Dość mocno przepracowałem to sam ze sobą, byłem dla siebie psychologiem."
Wiele osób po traumatycznym zdarzeniu blokuje się i nie chce spróbować wrócić do tego co sprawia mu przyjemność. Szybka pomoc psychologa w tym przypadku jest bardzo ważna.
"Kiedy jedziesz na rowerze codziennie 40,50 km/h to szybko się do tej prędkości przyzwyczajasz, jednak to nadal jest duża prędkość i chwila nieuwagi i może sobie zrobić krzywdę."
Pewność siebie i monotonia może nas szybko zgubić, trzeba zawsze być skupionym nawet na podstawowych rzeczach do zrobienia.
"Lubię się ścigać u nas na podwórku, lubię rywalizować z moimi kumplami, to sprawia mi dużą radość."
Nie każdy musi być sportowcem w 100 %. Najważniejsze jest to, aby się bawić i czuć się w komfortowo.
''Wykupienie ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd jest kluczowe, ponieważ dzięki niemu nie tonę teraz w długach.''
Dbanie o siebie jest ważne, ponieważ jeżeli nie będziemy tego robić, to życie nam pokaże jak ważne jest zdrowie.
Marcin na Facebooku - https://www.facebook.com/marcin.fabiszewski
Marcin na Instagramie - https://www.instagram.com/fabisz_triwawa/
18 MAG 2023 · Ruszamy z nowym podcastem.
Zapraszamy do serii rozmów z zawodnikami, trenerami, ludźmi ze świata triathlonu!
Pierwszym naszym gościem jest - Jakub Bielecki, zawodnik, trener, jeden z założycieli klubu triathlonowego Neon Team.
Jakub opowiada o tym, co w triathlonie odgrywa największą rolę, jak dobrze się przygotować do startu i na kogo stawia w najbliższych mistrzostwach:)
„Ważne jest, żeby nie stracić panowania nad sobą. To, co jest poza naszą kontrolą to trudno. Starasz się po prostu iść dalej."
Wiele rzeczy w naszym życiu jest poza naszą kontrolą. Musimy się skupić nad tym, co kontrolujemy i szlifować to do perfekcji.
„Nie przyszło mi na myśl, żeby kiedykolwiek zejść z trasy, niezależnie jaki kryzys miałem.”
Wielu sportowców pomimo przeciwności losu czy chorób walczą na trasie, bo największą ujma jest dla nich poddanie się i rezygnacja.
„Praca nad rytmem jest bardzo ważna. Trenerzy, starając się na siłę wydłużać krok, powodują, że pojawia się zaburzenie naturalnego rytmu.”
Nie zawsze poprawianie na siłę wyników w danej konkurencji, pozwoli nam zachować predyspozycje do dobrych wyników w drugim pojedynku.
„Pracując, jednym rezultaty przychodzą szybciej, a drudzy muszą pracować na to nieco dłużej.”
Każdy ma swoją drogę do przebycia jedni krótszą inni dłuższą. Wszystko zależy od nas czy znajdziemy w sobie samozaparcie, aby ją pokonać.
„Ja sobie specjalnie zapisuje rzeczy z początku sezonu i później pokazuję i mówię, jaką drogę przebył zawodnik."
Bardzo ważną rzeczą jest niezapominanie jaką drogę już przeszliśmy. Kiedy będziemy robili takie analizy, zobaczymy jakie rzeczy mamy do poprawy i widzimy, ile już osiągnęliśmy.
Jakub na Facebooku - https://www.facebook.com/bieleckikuba
Jakub na Instagramie - https://www.instagram.com/bielecki.kuba.coach/
Zapraszamy do serii rozmów z zawodnikami, trenerami, ludźmi ze świata triathlonu!
Informazioni
Autore | Sportowa Pralka |
Organizzazione | Sportowa Pralka |
Categorie | Sport |
Sito | - |
szymon.koziatek002@gmail.com |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company