Copertina del podcast

Niebajki Biznesowe

 • #10 - Przestań romantyzować swój biznes (Grzech IV)

  9 MAG 2024 · Dzisiaj chciałbym poruszyć temat mylenia hobby z biznesem, który jest dość częstym błędem. Biznes ma służyć generowaniu zysku, jeśli go nie przynosi, to należy się zastanowić nad sensem jego prowadzenia. Istotne jest rozróżnienie między marzeniami a rzeczywistością biznesową. Często popełniamy błąd, łącząc nasze nadzieje z realnymi możliwościami biznesowymi. Przede wszystkim, ważne jest, aby nie romantyzować swojej grupy odbiorczej. Nawet jeśli masz wspaniały produkt, jeśli grupa odbiorcza nie ma środków, aby go nabyć, to cała Twoja praca może pójść na marne. Należy zrozumieć, że nie zawsze wszyscy będą w stanie sobie pozwolić na nasze usługi. Dlatego istotne jest odpowiednie dostosowanie produktu do grupy potencjalnych klientów. Kolejną ważną zasadą jest rozwiązywanie problemów bogatych ludzi, ponieważ oni płacą lepiej. Należy zwrócić uwagę na klientów, którzy w efekcie nie generują zysku lub powodują najwięcej problemów. Istotne jest być świadomym swojej grupy odbiorczej i dostosować ofertę do ich potrzeb oraz możliwości finansowych. Pamiętajmy, że biznes musi przynosić zyski, aby móc rozwijać się i pomagać innym. Bardzo ważne jest również oddzielenie działalności charytatywnej od biznesowej. Biznes ma na celu generowanie dochodu, natomiast działalność charytatywna czy pomoc innym powinna być prowadzona jako osobna inicjatywa. Dobrze jest mieć świadomość, że nie zawsze wszyscy klienci będą w stanie nas docenić czy naszego produktu, dlatego kluczem do sukcesu jest właściwe dopasowanie oferty do grupy odbiorczej. Podsumowując, ważne jest unikanie mylenia biznesu z hobby oraz świadomość, że należy skupić się na klientach, którzy są w stanie zapewnić nam stabilne dochody. Pamiętajmy o celach biznesowych i dążeniu do generowania zysków, aby móc rozwijać się i spełniać oczekiwania swojej grupy odbiorczej.
  Ascoltato 9 min. 55 sec.
 • #9 - Dobór wspólnika: jak nie popełnić typowego popełnić błędu (Grzech III)

  10 APR 2024 · https://form.typeform.com/to/LVxhpZWp Dzisiaj omówiliśmy, kim powinien być dobry wspólnik dla naszego biznesu. Przypadki, w których przedsiębiorcy popełniają błędy przy wyborze wspólnika oraz jak uniknąć tych pułapek. Poruszyliśmy kwestię szukania wspólnika podobnego do siebie - czy to dobry pomysł? Zasugerowałem, że ułożenie pracy z partnerem biznesowym jest podobne do szukania współmałżonka, wymaga odpowiedniego dopasowania. Opowiedziałem o trzecim grzechu biznesu. Podkreśliłem ważność rozmów prowadzonych bez emocji, poszukiwania osób, których kompetencje się uzupełniają, a nie pokrywają, oraz podzieliłem się opinią na temat proporcji 50/50 między partnerami. Omówiłem również kwestię dawania udziałów pracownikom w firmie, zaznaczając, że w większości przypadków może to nie mieć sensu. Poruszyłem temat wspólnego budowania wizji biznesu oraz podzieliłem się techniką testu Wealth Dynamic, który może pomóc w identyfikacji mocnych stron i kompetencji partnerów biznesowych. Podkreśliłem również korzyści wynikające z zaufania i wspólnego dążenia do rozwoju biznesu. Zachęciłem do dołączenia do grupy Mastermind dla przedsiębiorców w Trójmieście. Życzę udanego tygodnia i dziękuję za wysłuchanie. Do zobaczenia!
  Ascoltato 26 min. 16 sec.
 • #8 - Cele biznesowe w praktyce: użyj koła życia firmy.

  28 MAR 2024 · - https://bartoszrychlicki.notion.site/8-Ko-o-ycia-firmy-cb44c37932674a2eb8a3fc2b7af7e04e?pvs=4 - https://bartoszrychlicki.com - https://senekafund.typeform.com/to/tQawIgBz Dzisiaj w ósmym odcinku podcastu Niebajki Biznesowe łączymy kropki. Kontynuujemy mapę kompetencji biznesu, wykorzystując strategię biznesową i dostarczaną wartość. Moje narzędzie, Koło Życia dla biznesu, pomoże nam stawiać sensowne cele. Zachęcam do skorzystania z ćwiczenia w Excelu dostępnego w materiałach dodatkowych, aby lepiej zrozumieć proces stawiania celów. Zaczynamy od mądrej diagnozy, od odróżniania faktów od opinii w naszych firmach. Stawianie celów w biznesie ma na celu skuteczne realizowanie naszego „po co”, czyli celu, dla którego prowadzimy firmę. Przypominam, że biznes jest po to, aby osiągnąć cel, nie tylko istnieć dla samego istnienia. Koncentrując się na diagnozie i swoim „po co”, jesteśmy w stanie stawiać cele mądrze i skutecznie. Poprzez analizę obszarów kluczowych w naszych firmach, takich jak przychody, marża, morale zespołu, czy innowacyjność, możemy ocenić, gdzie warto się skupić. Zaangażowanie zespołu w ocenę tych obszarów pomaga uzyskać różnorodne perspektywy i doprowadza do wspólnego zrozumienia sytuacji firmy. Stawianie celów opartych na zasadach SMART (Specific, Measurable, Attainable, Relevant, Time-based) zapewnia konkretność, mierzalność, osiągalność, zasadność i określenie czasu realizacji celów. Przykłady celów mogą być związane z pozyskaniem nowych klientów o określonych przychodach lub poprawą pozycji na rynku. Warto przeprowadzić ćwiczenie oceny i określenia obszarów do poprawy w grupie, by zdobyć różnorodne perspektywy i znaleźć wspólne cele. Ostatecznie wybieramy trzy kluczowe obszary do poprawy i smartujemy cele, zapewniając ich konkretność i skuteczność. Przypominam również o możliwości skorzystania z mojej oferty doradztwa, konsultingu, mentoringu oraz interim managementu dla firm potrzebujących wsparcia w rozwoju. Zachęcam do zostawienia recenzji na platformach podcastowych oraz do dołączenia do społeczności przedsiębiorców ogólnopolskich lub trójmiejskiej, celem wymiany doświadczeń i rozwiązywania problemów biznesowych. Życzę miłego tygodnia i zapraszam do słuchania kolejnych odcinków w przyszłości!
  Ascoltato 27 min. 59 sec.
 • #7 - Grzech II: Brak kontaktu z rzeczywistością.

  21 MAR 2024 · ⬇️ Materiały dodatkowe do odcinka: https://bartoszrychlicki.notion.site/7-Fakty-a-opinie-przyk-adowe-zadania-9c49d3ee8b6748199b4033cbb38ee3b0?pvs=4 🥇 Dołącz do społeczności Świadomych Przedsiębiorców: https://senekafund.typeform.com/to/tQawIgBz W siódmym odcinku "Niebajki Biznesowe" skupiamy się na drugim z grzechów głównych prowadzenia biznesu - braku kontaktu z rzeczywistością. To, co często uważamy za naszą siłę - bliskość i zaangażowanie w nasz projekt - może stać się pułapką, ograniczającą zdolność do obiektywnej oceny i podejmowania racjonalnych decyzji. Poruszamy przykład tzw. efektu Ikea, czyli jak własny wysiłek włożony w budowanie czegoś skłania nas do przeceniania wartości tego przedsięwzięcia. Ten fenomen nie jest obcy również w świecie biznesu, gdzie zaangażowanie i poświęcenie mogą zaciemniać obiektywną ocenę sytuacji. Odcinek ten jest kontynuacją rozważań na temat najczęstszych błędów i wyzwań, przed którymi stają przedsiębiorcy. Odsłania kulisy prowadzenia firmy, pokazując, że świadomość i zdolność do krytycznej oceny własnych działań są kluczowe dla sukcesu.
  Ascoltato 31 min. 20 sec.
 • #6 - Anatomia biznesu: jakie kompetencje są fundamentem twojej firmy?

  13 MAR 2024 · Linki do materiałów: https://bartoszrychlicki.notion.site/6-Anatomia-firmy-kluczowe-kompetencje-kt-rych-potrzebujesz-312f515d77854bd4bf6552fb94f0e9d6?pvs=4 W tym odcinku "Niebajki Biznesowe" zagłębiamy się w kluczowe kompetencje, które są niezbędne do efektywnego funkcjonowania każdej firmy. Rozmawiamy o tym, jak zrozumienie podstawowej anatomii biznesu i właściwy podział ról mogą wpływać na realizację strategii i osiąganie celów. Odkryjemy, które obszary działalności są krytyczne dla sukcesu i jak można je najlepiej zarządzać, aby Twoja firma rosła i rozwijała się. Podkreślamy znaczenie: - Zrozumienia głównych dziedzin w firmie: marketing, sprzedaż, delivery, finanse, HR, i więcej. - Doboru właściwego wspólnika, który uzupełni brakujące kompetencje. - Przygotowania strategii podziału obowiązków i odpowiedzialności. Dowiedz się, jak stworzyć solidne fundamenty dla swojego biznesu, słuchając najnowszego odcinka!
  Ascoltato 24 min. 32 sec.
 • #5 - “Po co?” jako fundament strategii biznesowej.

  6 MAR 2024 · - https://bartoszrychlicki.notion.site/Moje-po-co-f67e50b5ce664f14bb84d7f9d12f3148?pvs=74 - https://bartoszrychlicki.com/ - https://senekafund.typeform.com/to/tQawIgBz W tym odcinku zgłębiamy istotę wizji w biznesie i jej praktyczne zastosowanie. Dlaczego zrozumienie "po co" robimy biznes jest kluczowe dla efektywności i sukcesu? Omawiamy konkretne przypadki, pokazując, jak celowość wpływa na podejmowane decyzje. Odkryj, jak zdefiniowanie własnego "po co" może zmienić Twoje podejście do biznesu.
  Ascoltato 24 min. 39 sec.
 • #4 - Strategia biznesowa: jej znaczenie i jak ją skutecznie opracować.

  28 FEB 2024 · Materiały do odcinka: 📦 https://bartoszrychlicki.notion.site/Szablon-prostej-strategii-acc4c6e2a84c486798f84f23d8ca60b0?pvs=4 Umów się na darmową konsultacje ze mną: https://bartoszrychlicki.com W tym odcinku porozmawiamy o tym, czym naprawdę jest strategia biznesowa i jak ją sensownie stworzyć. Odpowiemy na pytania, czym strategia biznesowa nie jest, a także jakie są jej prawdziwe znaczenie i cele. Podzielimy się prostym i łatwym w zapamiętaniu szablonem strategii, który pozwoli Ci skoncentrować się na najważniejszych aspektach swojego biznesu. Do tego zaprosimy Cię do konsultacji, bo czasami warto pogadać z kimś innym przy układaniu strategii. Będzie to odcinek pełen użytecznych wskazówek i inspiracji, który sprawi, że zrozumiesz, jak ważna jest strategia biznesowa dla sukcesu Twojej firmy.
  Ascoltato 38 min. 43 sec.
 • #3 - Podstawowe równanie biznesu, którego prawdopodobnie nie znasz.

  13 FEB 2024 · W 3. odcinku "Niebajki Biznesowe", gdzie dzielę się historią projektu https://ellen.technology i odkrywam z Wami tajniki najprostszego równania biznesowego. Opowiem, jak praktyczne zastosowanie teorii w projekcie ELEN pomogło zrozumieć, jak ocenić wartość biznesu i potencjał przychodów.Poruszamy temat znaczenia analizy rynku i wartości oferowanej przez produkt lub usługę. Pokażę, dlaczego zrozumienie tych aspektów jest kluczowe dla sukcesu w biznesie i jak może to zmienić Twoje podejście do prowadzenia firmy. Zapraszam do słuchania, aby dowiedzieć się, jak te wnioski mogą wpłynąć na Twoje strategie biznesowe. Odwiedź też https://bartoszechlicki.com, by odkryć, jak mogę wspierać Twój rozwój. Do usłyszenia! 🌟
  Ascoltato 26 min. 28 sec.
 • #2 - Grzech I: Nie będziesz mylił tego co robisz, z tym jak to robisz. Wartość vs. wysiłek.

  7 FEB 2024 · W tym odcinku zanurzam się w tematykę pierwszego głównego grzechu małego biznesu - niezrozumienia relacji między wartością a wysiłkiem. Dzielę się swoimi doświadczeniami, pokazując, jak łatwo można podążyć błędną ścieżką, skupiając się wyłącznie na ciężkiej pracy, zamiast na tworzeniu wartości. To przestroga i zarazem inspiracja, by patrzeć na biznes z szerszej perspektywy.
  Ascoltato 29 min. 19 sec.
 • #1 - Prolog do Niebajki

  7 FEB 2024 · W pierwszym odcinku podcastu "Nie bajki biznesowe" przedstawiam się jako prowadzący z dużym doświadczeniem w biznesie. Pomagam w rozwoju biznesów i osiąganiu pełnego potencjału. Mój podcast skupia się na ważnych kwestiach biznesowych i przeprowadza wywiady z przedsiębiorcami. Zapraszamy do słuchania!
  Ascoltato 25 min. 31 sec.

Podcast „Niebajki Biznesowe” to miejsce, gdzie rzeczywistość biznesowa spotyka się z autentyczną, bezpośrednią narracją. Nazywam się Bartosz Rychlicki – mentor biznesowy z krwi i kości, a ten podcast to Twój...

mostra di più
Podcast „Niebajki Biznesowe” to miejsce, gdzie rzeczywistość biznesowa spotyka się z autentyczną, bezpośrednią narracją. Nazywam się Bartosz Rychlicki – mentor biznesowy z krwi i kości, a ten podcast to Twój przewodnik po meandrach zarządzania małym i średnim biznesem.

Dzielę się tu moim bogatym doświadczeniem, konkretnymi wskazówkami i strategiami, które pomogą Ci unikać błędów i skutecznie prowadzić swoją firmę.

Poczytaj więcej o moich usługach mentoringu i konsultingu na bartoszrychlicki.com.

Misja: Wierzę, że każdy przedsiębiorca, który uczciwie daje wartość światu, zasługuje na godne życie.

W „Niebajkach Biznesowych” dostarczam Ci wiedzy i narzędzi, które pomogą Ci przekształcić Twoją firmę i życie. Nie ma tu miejsca na motywacyjne frazesy – tylko praktyczne porady, które przekładają się na realne wyniki.

Dla kogo: Ten podcast jest dla Ciebie, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub firmę i masz ambicję rosnąć, skalować swoje przedsięwzięcia i poszukujesz świadomego rozwoju. Razem przeanalizujemy strategie, metody zarządzania, optymalizację podatkową i wiele innych kluczowych aspektów prowadzenia biznesu.

Co wyróżnia „Niebajki Biznesowe”?: Moja osobowość, doświadczenie i bezpośredni sposób przekazu sprawiają, że ten podcast jest unikalny. Zamiast ogólników, otrzymujesz sprawdzone wskazówki i gotowe rozwiązania.

Format i styl: Odcinki trwające około 20 minut to skoncentrowana dawka wiedzy. Głównie monologi na konkretny temat, czasami wywiady. Komunikacja jest humorystyczna, konkretna, z dystansem i bez zbędnego nadęcia.

Tematyka: Prowadzenie biznesu to ciągła nauka. Omawiamy m.in. strategię, cele, procesy sprzedażowe, marketing, optymalizację podatkową, zarządzanie zespołem i wiele więcej. Każdy odcinek to praktyczne wskazówki, które możesz od razu zastosować w swojej firmie.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca