#8 - Cele biznesowe w praktyce: użyj koła życia firmy.

#8 - Cele biznesowe w praktyce: użyj koła życia firmy.
28 mar 2024 · 27 min. 59 sec.

- https://bartoszrychlicki.notion.site/8-Ko-o-ycia-firmy-cb44c37932674a2eb8a3fc2b7af7e04e?pvs=4 - https://bartoszrychlicki.com - https://senekafund.typeform.com/to/tQawIgBz Dzisiaj w ósmym odcinku podcastu Niebajki Biznesowe łączymy kropki. Kontynuujemy mapę kompetencji biznesu, wykorzystując strategię biznesową i dostarczaną wartość. Moje narzędzie, Koło Życia dla...

mostra di più
  1. Link do materiałów dodatkowych
  2. Zobacz jak mogę pomóc wyskalować Ci biznes
  3. Zapis do grupy świadomych przedsiębiorców


Dzisiaj w ósmym odcinku podcastu Niebajki Biznesowe łączymy kropki. Kontynuujemy mapę kompetencji biznesu, wykorzystując strategię biznesową i dostarczaną wartość. Moje narzędzie, Koło Życia dla biznesu, pomoże nam stawiać sensowne cele. Zachęcam do skorzystania z ćwiczenia w Excelu dostępnego w materiałach dodatkowych, aby lepiej zrozumieć proces stawiania celów.

Zaczynamy od mądrej diagnozy, od odróżniania faktów od opinii w naszych firmach. Stawianie celów w biznesie ma na celu skuteczne realizowanie naszego „po co”, czyli celu, dla którego prowadzimy firmę. Przypominam, że biznes jest po to, aby osiągnąć cel, nie tylko istnieć dla samego istnienia. Koncentrując się na diagnozie i swoim „po co”, jesteśmy w stanie stawiać cele mądrze i skutecznie.

Poprzez analizę obszarów kluczowych w naszych firmach, takich jak przychody, marża, morale zespołu, czy innowacyjność, możemy ocenić, gdzie warto się skupić. Zaangażowanie zespołu w ocenę tych obszarów pomaga uzyskać różnorodne perspektywy i doprowadza do wspólnego zrozumienia sytuacji firmy.

Stawianie celów opartych na zasadach SMART (Specific, Measurable, Attainable, Relevant, Time-based) zapewnia konkretność, mierzalność, osiągalność, zasadność i określenie czasu realizacji celów. Przykłady celów mogą być związane z pozyskaniem nowych klientów o określonych przychodach lub poprawą pozycji na rynku.

Warto przeprowadzić ćwiczenie oceny i określenia obszarów do poprawy w grupie, by zdobyć różnorodne perspektywy i znaleźć wspólne cele. Ostatecznie wybieramy trzy kluczowe obszary do poprawy i smartujemy cele, zapewniając ich konkretność i skuteczność.

Przypominam również o możliwości skorzystania z mojej oferty doradztwa, konsultingu, mentoringu oraz interim managementu dla firm potrzebujących wsparcia w rozwoju. Zachęcam do zostawienia recenzji na platformach podcastowych oraz do dołączenia do społeczności przedsiębiorców ogólnopolskich lub trójmiejskiej, celem wymiany doświadczeń i rozwiązywania problemów biznesowych. Życzę miłego tygodnia i zapraszam do słuchania kolejnych odcinków w przyszłości!
mostra meno
Informazioni
Autore Bartosz Rychlicki
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca