Copertina del podcast

Nie ma głupich pytań

  • Żarty się skończyły? Z czego śmieje się Joanna Kołaczkowska?

    21 GIU 2024 · Jednych śmieszy absurd, innych słowne łamigłówki, jeszcze innych – kotki i pieski. Dobry żart to coś co potrafi połączyć grupę całkiem różnych ludzi we wspólnej chwili śmiechu. Co nas potrafi rozbawić? Czy polityczna poprawność zabija poczucie humoru? Jakie żarty są ponadczasowe - a jakie szybko się starzeją? Gościnią jest Joanna Kołaczkowska.
    Ascoltato 50 min. 10 sec.
  • Współpraca czy dominacja? Czy potrzebujemy więcej empatii? Jacek Jac Jakubowski

    15 GIU 2024 · Empatia - czyli umiejętność współodczuwania stanów emocjonalnych u innych osób - to jedna z kluczowych zdolności dla naszego gatunku. Dzięki niej jesteśmy w stanie budować społeczności i umożliwia nam spojrzenie na świat z innej perspektywy. Kiedy jednak empatia może być groźna? Czym jest dojrzałość empatyczna? Czy można wspólnie tworzyć i współpracować bez jej rozwijania? Rozmowa z Jackiem Jac Jakubowskim z Fundacji Trop.
    Ascoltato 44 min. 32 sec.
  • Grzeszny seks. Czy Kościół przeszkadza w życiu intymnym? Violetta Nowacka

    9 GIU 2024 · Czy doktryna katolicka ma wpływ na życie seksualne Polek? Dlaczego pojęcie grzechu ciąży nawet na osobach, które nie są częścią Kościoła? Skąd może się brać wstyd i zahamowania w życiu intymnym? Gościnią jest psychoterapeutka Violetta Nowacka, autorka książki "Boże, daj orgazm".
    Ascoltato 33 min. 23 sec.
  • Tajniki spania. Dlaczego warto zadbać o dobry sen? Anna Kieszkowska-Grudny

    1 GIU 2024 · Na tej czynności spędzamy nawet jedną trzecią naszego życia. W najnowszym odcinku rozmawiamy o dobrym śnie. Jak spać, żeby się wyspać? Czy drzemki w ciągu dnia mogą pomagać w zwalczaniu zmęczenia? Po co w ogóle nam sen? Czy ludzie faktycznie dzielą się na skowronki i sowy? W studiu gościliśmy dr Annę Kieszkowską-Grudny z Instytutu Bez Stresu.
    Ascoltato 43 min. 43 sec.
  • Dzieci księży. Dlaczego Kościół je ukrywa? Marta Glanc

    17 MAG 2024 · W najnowszym odcinku poruszymy temat tabu w Kościele Katolickim, czyli dzieci księży. Dlaczego tak niechętnie się o tym mówi - a jeśli już, to uważane jest to za skandal? Czy celibat jest potrzebny duchownym? Jak czują się parafianie, których ksiądz ukrywa dziecko? O tym porozmawiamy z dziennikarką i autorką książki "Córka Księdza" Marta Glanc, która opowie nam swoją historię.
    Ascoltato 37 min. 46 sec.
  • Freak fighty i patostreamy. Jak wygląda świat influencerów? Jakub Wątor

    13 MAG 2024 · Patostreamy, freak-fighty i internetowi celebryci. W najnowszym odcinku rozmawiamy o mrocznym świecie influencerów. Skąd bierze się ich popularność? Czy powstaną szkoły dla influencerów? W jaki sposób media społecznościowe mogą zmienić współczesne dziennikarstwo? Gościem jest dziennikarz i autor książki "Influenza", Kuba Wątor.
    Ascoltato 43 min. 41 sec.
  • Czy ochrona przyrody musi być nudna? Szymon Michalak

    3 MAG 2024 · Jak zachęcać dzieci i dorosłych do dbania o środowisko naturalne? Dlaczego człowiek przestał żyć w zgodzie z przyrodą? Jak wygląda rehabilitacja dzikich zwierząt? Rozmowa z Szymonem Michalakiem, entuzjastą przyrody i podróżnikiem znanym jako Pan Przygoda.
    Ascoltato 39 min. 43 sec.
  • Siła węchu. Dlaczego zapachy przenoszą nas w czasie? Marta Siembab

    26 APR 2024 · Zapach potrafi nas natychmiast przenieść w czasie: świeży chleb przypomina czasy dzieciństwa, woń konkretnych perfum stawia przed oczami wizerunki bliskich nam osób a zapach unoszący się po burzy teleportuje nas do pamiętnych wakacji po maturze. Dlaczego zapach ma taką moc? W czym pomaga nam węch? Czy roboty mogą pachnieć jak ludzie - a jeśli tak, to co za tym idzie? Rozmowa z Martą Siembab, ekspertką zapachową i senselierem.
    Ascoltato 43 min. 55 sec.
  • Z tym się nie rodzimy. Po co nam wstyd? Ewa Jarczewska-Gerc

    19 APR 2024 · W najnowszym odcinku nie bez powodu usłyszycie podwójne powitanie - bo uznałam, że moje zawstydzenie spowodowane przypadkowym przekręceniem nazwiska gościni idealnie pasuje do tematu programu:) A wstyd to złożona emocja. Pomaga nam regulować relacje społeczne i daje znać, kiedy coś zrobiliśmy nie tak. Jak się go uczymy? Dlaczego jest potrzebny - i kiedy musimy nad nim pracować, bo zamienia się w coś toksycznego? Rozmowa z dr Ewą Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS.
    Ascoltato 42 min. 40 sec.
  • Niedźwiedzie, pingwiny i foki. Jak wygląda życie w Arktyce i na Antarktyce? Mikołaj Golachowski

    12 APR 2024 · W najnowszym odcinku odwiedzimy najzimniejsze miejsca na ziemi: Arktykę i Antarktykę. Jak nie pomylić tych dwóch regionów? Dlaczego pingwiny nie boją się ludzi? Jak wygląda spotkanie z niedźwiedziem polarnym? Rozmowa z przyrodnikiem i polarnikiem dr Mikołajem Golachowskim.
    Ascoltato 44 min. 45 sec.

Audycja, w której szukamy odpowiedzi na niecodzienne pytania. Skąd wzięły się przekleństwa? Dlaczego zwierzęta dzielimy na „jadalne” i na „przyjaciół”? Czy współczesne dzieci są uzależnione od smartfonów? Pytania niejednokrotnie kontrowersyjne,...

mostra di più
Audycja, w której szukamy odpowiedzi na niecodzienne pytania. Skąd wzięły się przekleństwa? Dlaczego zwierzęta dzielimy na „jadalne” i na „przyjaciół”? Czy współczesne dzieci są uzależnione od smartfonów? Pytania niejednokrotnie kontrowersyjne, ale też takie, które wiele osób zadawało sobie w głowie. Odpowiedzi na nie będzie chciała poznać Ewelina Kamińska. Dziennikarka VOX FM do odpowiedzi na te zagadnienia zapraszać będzie ekspertów w swoich dziedzinach, by z nimi zastanowić się nad intrygującymi ją i słuchaczy kwestiami.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca