00:00
10:42
"Euro Song o kopalni" to nazwa młodzieżowego projektu w formie warsztatów muzycznych zakończonych spektaklem. Zrealizowano go 10 lat temu. Wiosną 2010 roku, młodzież ze Sławkowa wyjechała do Francji, do niewielkiej miejscowości Messeix w Owerni. Potem z rewizytą przyjechali do Sławkowa młodzi Francuzi. Wspólne widowisko zaprezentowano wtedy między innymi w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie i w sławkowskim MOKu. Messeix i SŁAWKÓW to miasta partnerskie. Co warto dodać…?
W Messeix kopalnie zamknięto w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W Sławkowie "bieda szyby" funkcjonowały do roku 1939 a tamtejsze tradycje górnictwa srebra i ołowiu sięgają nawet średniowiecza. Dziś przywołamy tamten "Kopalniany EURO SONG" w reportażu Wojciecha Paculi zatytułowanego Europejska Pieśń o Kopalni.
"Euro Song o kopalni" to nazwa młodzieżowego projektu w formie warsztatów muzycznych zakończonych spektaklem. Zrealizowano go 10 lat temu. Wiosną 2010 roku, młodzież ze Sławkowa wyjechała do Francji, do niewielkiej miejscowości Messeix w Owerni. Potem z rewizytą przyjechali do Sławkowa młodzi Francuzi. Wspólne widowisko zaprezentowano wtedy między innymi w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie i w sławkowskim MOKu. Messeix i SŁAWKÓW to miasta partnerskie. Co warto dodać…? W Messeix kopalnie zamknięto w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W Sławkowie "bieda szyby" funkcjonowały do roku 1939 a tamtejsze tradycje górnictwa srebra i ołowiu sięgają nawet średniowiecza. Dziś przywołamy tamten "Kopalniany EURO SONG" w reportażu Wojciecha Paculi zatytułowanego Europejska Pieśń o Kopalni. leggi di più leggi meno

3 anni fa #francja, #górnictwo, #kopalnia, #reportaż