Copertina del podcast

Reportaże | Radio Katowice

 • Reportaż: Sztuka ze złomowca

  16 MAG 2024 · Ciężkie, metalowe elementy, które inni wyrzucają jego inspirują do tworzenia wyjątkowych dzieł. Adam Gut z Piekar Śląskich materiałów do swoich prac szuka na złomowisku. Jego twórczość dzięki temu jest niepowtarzalna i zachwyca innych. W realizowaniu pasji wspiera go żona Klaudia.  Reportaż Doroty Stabik "Sztuka ze złomowca" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  17 min. 43 sec.
 • Reportaż: Wiatr nad Sanem

  14 MAG 2024 · Zapraszamy do wysłuchania historii o wyjątkowej, zupełnie innej niż wszystkie, relacji kobiety i mężczyzny. Z okazji dnia kobiet ogłosiliśmy konkurs polegający na stworzeniu tekstu piosenki o kobiecie, który wyrażałby uznanie, wdzięczność czy podziw. Pan Piotr z Rybnika napisał tekst, który tak poruszył serce wokalisty Piotra Kupichy z zespołu Feel, że ten postanowił napisać muzykę i utwór wykonać. Piosenka jest adresowana do pani Moniki z Bytomia, która sama pisze wiersze. Reportaż Agnieszki Loch zatytułowany "Wiatr nad Sanem" w realizacji Jacka Kurkowskiego.
  18 min. 12 sec.
 • Reportaż: Spodek

  9 MAG 2024 · Hala Widowiskowo-Sportowa "Spodek" to perła architektury modernistycznej w Polsce oraz wyjątkowy symbol miasta, który od 53 lat przyciąga fanów muzyki, sportu i rozrywki. Mimo upływu czasu hala ma bardzo duży potencjał, aby być nie tylko ikoną Katowic, ale jednym z generatorów aktywności społecznej i gospodarczej miasta. To jeden z pierwszych w skali światowej obiektów z dachem zrealizowanym w koncepcji tensegrity. Ważąca 300 ton stalowa konstrukcja kopuły połączona jest z zewnętrznym stalowym pierścieniem za pomocą 120 lin nośnych w formie prętowo-cięgnowych kratownic, na których osadzone jest pokrycie dachowe. Na opowieść o Spodku zapraszają: Ewelina Kosałka-Passia i Dariusz Schmidt.
  7 min. 49 sec.
 • Reportaż: Pnioki, Krzoki, Ptoki

  7 MAG 2024 · Od lat angażuje się w rozwój edukacji na wsi ,podtrzymywanie śląskiej tradycji, kultury i gwary. Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu konkursów, biesiad czy wieczorów kolędowych. To Łucja Krutak - bohaterka reportażu Anny Juśkiewicz "Pnioki, Korzoki i Ptoki", w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  13 min. 16 sec.
 • Reportaż: Nam Wsje dobre

  25 APR 2024 · Z udziałem ambasadora Ukrainy, przedstawicieli Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Korbielowie podsumowano efekty siedmiu turnusów rehabilitacyjnych zorganizowanych dla weteranów wojny w Ukrainie. Pobyt zorganizowała fundacja In Corpore przy wsparciu władz Urzędu Wojewódzkiego, Funduszu Górnośląskiego a także prywatnych firm. Z tego wsparcia skorzystało ponad 250 Ukraińców "Nam Wsje dobre" to reportaż W.Skowrońskiego w realizacji J.Hyrii
  14 min. 15 sec.
 • Reportaż: Alusia

  24 APR 2024 · Trojaczki z Żor świętują w tym roku 10-te urodziny. Aleksander, Ania i Alicja w chwili urodzenia ważyli niecałe 2 i pół kilograma. Dziś trojaczki oraz mama Agnieszka i tata Arek, mimo niepełnosprawności dzieci, to pełna energii i miłości "Drużyna A". Rodzice mierzą się jednak z kolejnym wyzwaniem zdrowotnym - tym razem operacji wymaga najmniejsza z rodzeństwa Alicja. Zapraszam na reportaż Agnieszka Loch w w realizacji Jacka Kurkowskiego zatytułowany "Alusia".
  16 min. 52 sec.
 • Reportaż: Wojownik Gai

  22 APR 2024 · Od przeszło pół wieku 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. To wtedy na całym świecie odbywają się warsztaty, spotkania, konferencje - o ratowaniu naszej planety. Praca u podstaw trwa jednak każdego dnia... między innymi w Wilkowicach. Klub Gaja został powołany przez Jacka Bożka 36 lat temu. Twórca organizacji - do pracy na rzecz zwierząt i środowiska - zachęca nietypowo. Bo poprzez happeningi, spektakle i inne formy sztuki. Reportaż Marty Dobrowolskiej w realizacji Jacka Kurkowskiego
  16 min. 23 sec.
 • Reportaż: Łączy nas Pomost

  15 APR 2024 · Przed kilkunastu laty, po wyjściu z więzienia Edward Szeliga założył fundację, by pomagać takim jak on, wykluczonym społecznie. Do tej pory się to udawało. Jednak ostatnie miesiące zmuszają do postawienia pytania, czy fundacja "Pomost" przetrwa, bowiem zabrakło środków finansowych. "Łączy nas Pomost" - to reportaż Wojciecha Skowrońskiego w realizacji Jakuba Hyrii.
  15 min. 58 sec.
 • Reportaż: Święto Radia

  11 APR 2024 · 11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Nasza rozgłośnia będzie w tym roku świętować 97 lat istnienia. W 1927 roku, uderzeniem młotka w kowadło, narodziła się największa regionalna rozgłośnia w kraju - Polskie Radio Katowice. W tym samym roku przyszedł na świat wieloletni, były pracownik Radia Katowice - Marian Mączyński. Na spacer po rozgłośni wybrał się z reporterką Agnieszka Loch. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.
  13 min. 10 sec.
 • Reportaż: Smoleńsk

  10 APR 2024 · 10 kwietnia przypada 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Niestety dziś najbliższych wspominać będą też rodziny, przyjaciele i znajomi ofiar katastrofy smoleńskiej. Mija bowiem 14 lat od dnia, kiedy samolot z prezydentem RP, delegacjami Parlamentu, przedstawicielami kultury i wojskowymi rozbił się pod Smoleńskiem. Jak tamten czas wspominają 34-letni Zbigniew, 24-letnia Maria i 14-letni Krzysztof? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Jadwigi Woźnikowskiej w realizacji Jacka Kurkowskiego.
  17 min. 32 sec.

Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na cykl reportaży. Intymne opowieści z czasów kwarantanny. Opowiadamy o państwa uczuciach, obawach, małych radościach, chęci niesienia pomocy...

mostra di più
Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na cykl reportaży. Intymne opowieści z czasów kwarantanny. Opowiadamy o państwa uczuciach, obawach, małych radościach, chęci niesienia pomocy i szukamy odpowiedzi kiedy to wszystko się skończy. Wszyscy jesteśmy od siebie oddzieleni a tak bardzo potrzebujemy bliskości. Reportażyści szukają sposobów opowiadania o świecie w czasach gdy intymna rozmowa w cztery oczy jest praktycznie niemożliwa. Kontakt utrzymywać możemy tylko przez telefon albo media społecznościowe.
mostra meno
Informazioni
Autore Radio Katowice S.A.
Categorie Documentari
Sito -
Email -

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca