Podcast PNO #41 Elastyczność w biznesie

3 giu 2024 · 36 min. 22 sec.
Podcast PNO #41 Elastyczność w biznesie
Descrizione

Witam serdecznie wszystkich słuchaczy! Dziękuję, że dołączyliście do nas na kolejny odcinek naszego podcastu. Dzisiaj poruszymy niezwykle istotny temat — elastyczność w biznesie. W dzisiejszych czasach zmiany są jedyną stałą,...

mostra di più
Witam serdecznie wszystkich słuchaczy! Dziękuję, że dołączyliście do nas na kolejny odcinek naszego podcastu. Dzisiaj poruszymy niezwykle istotny temat — elastyczność w biznesie. W dzisiejszych czasach zmiany są jedyną stałą, a ich tempo może przytłoczyć nawet najbardziej doświadczonego przedsiębiorcę. Zrozumienie, co oznacza elastyczność w kontekście biznesowym, dlaczego jest tak ważna i jak ją rozwijać w naszych organizacjach, jest kluczowe.
Elastyczność to zdolność do szybkiego adaptowania się do zmieniających się warunków, optymalizacji procesów i zarządzania zasobami w sposób minimalizujący zakłócenia i maksymalizujący efektywność. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw, które muszą stale dostosowywać swoje strategie, aby przetrwać na rynku, rozwijać się i osiągać nowe cele.
W obecnych czasach, kiedy technologie, globalizacja i rosnąca konkurencja wymuszają ciągłe dostosowania, firmy, które nie są w stanie szybko reagować, często znajdują się na przegranej pozycji. Elastyczność pozwala organizacjom nie tylko przetrwać, ale także wykorzystywać zmiany jako okazje do innowacji i wzrostu.
Przyjrzymy się teraz firmom, które wykazały się niezwykłą elastycznością. Przeanalizujemy, jakie decyzje pomogły im przetrwać i odnieść sukces, kiedy inne podmioty poniosły porażkę. Zastanowimy się również, jakie błędy mogą prowadzić do braku elastyczności i jak ich unikać.
W dzisiejszym świecie zmiana jest nieunikniona. Firmy, które akceptują tę prawdę, są lepiej przygotowane do wykorzystania zmian jako szansy na rozwój. Omówimy metody i narzędzia, które mogą pomóc liderom w promowaniu kultury elastyczności w organizacji oraz rolę liderów w tworzeniu zespołów zdolnych do adaptacji i innowacji.
Jakie strategie mogą przyjąć firmy, aby utrzymać i zwiększyć swoją elastyczność? Omówimy prognozy dotyczące przyszłości w kontekście zmieniających się trendów globalnych i technologicznych oraz przygotowanie firm na przyszłe wyzwania.
Mam nadzieję, że ten odcinek zainspiruje Was do przemyśleń i będzie punktem wyjścia do dalszego rozwijania tej kluczowej kompetencji w Waszych organizacjach.

Zapraszam do odsłuchania.
---------------------------------------------
Odwiedź:
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/szymon-pirko-bb00271b1/
Instagram: https://www.instagram.com/szymonpirko/
---------------------------------------------
Posłuchaj na:
🔥 https://pozytywnynetworking.com/
🔥 https://open.spotify.com/show/0dlekJRAAzprqI93yYABGf
🔥 https://www.spreaker.com/show/podcast-pno-pozytywny-networking-online
🔥 https://podcasts.apple.com/pl/podcast/podcast-pno-pozytywny-networking-online/id1722037002?l=pl

#Elastyczność
#Biznes
#Adaptacja
#StrategiaBiznesowa
#Zmiana
#Innowacja
#Zarządzanie
#Technologia
#SztucznaInteligencja
#UczenieMaszynowe
#Automatyzacja
#StabilnośćFinansowa
#Globalizacja
#Konkurencja
#Przetrwanie
#Rozwój
#Optymalizacja
#ZarządzanieZmianą
#KulturaOrganizacyjna
#LiderzyBiznesu
mostra meno
Informazioni
Autore Szymon Pirko
Organizzazione Szymon
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca