#30 Same o sobie samych | Czabak, Tomasik

22 mar 2024 · 17 min. 23 sec.
#30 Same o sobie samych | Czabak, Tomasik
Descrizione

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/. Mamy dla Was wyjątkową książkę. Osobistą, angażującą i wzmacniającą. https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/pejzaz-dobrej-kobiety-carolyn-steedman-1229 Carolyn Steedman przenosi nas do robotniczego Londynu lat pięćdziesiątych. Szeregowe domki,...

mostra di più
Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Mamy dla Was wyjątkową książkę. Osobistą, angażującą i wzmacniającą. „Pejzaż dobrej kobiety” Carolyn Steedman przenosi nas do robotniczego Londynu lat pięćdziesiątych. Szeregowe domki, ciężko pracujące matki, nie zawsze kochane córki, bieda, ale też marzenia o sukience Diora, poślubieniu księcia i walka o prawo do opowiedzenia własnej historii. Kobiety z klasy robotniczej nie pasują do kategorii feministycznych, psychoanalitycznych, politycznych i historycznych. I nie muszą, bo wreszcie opowiadają o sobie tak jak chcą. Dzięki „Pejzażowi dobrej kobiety” matka i córka odzyskuje swoją historię. Własnym głosem mówią też bohaterki innych naszych książek. Grube, transpłciowe, feministyczne, silne, walczące, jakieś. Kobiety mają głos i rozwalają ramy popularnych (głównie męskich) interpretacji.

KUP KSIĄŻKĘ: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/pejzaz-dobrej-kobiety-carolyn-steedman-1229
***

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.
mostra meno
Informazioni
Autore Krytyka Polityczna
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca