#29 To se nevrátí | Czabak, Tomasik

#29 To se nevrátí | Czabak, Tomasik
16 feb 2024 · 24 min. 41 sec.

Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień… Nucimy czytając nową książkę Rafała Dajbora https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/czterdziestolatek-kulisy-kultowego-serialu-1220. Wspaniała opowieść o jednym z naszych ulubionych prl-owskich seriali. Kulisy powstania, anegdoty z planu, sylwetki twórców ale...

mostra di più
Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień… Nucimy czytając nową książkę Rafała Dajbora 40-latek. Kulisy kultowego serialu. Wspaniała opowieść o jednym z naszych ulubionych prl-owskich seriali. Kulisy powstania, anegdoty z planu, sylwetki twórców ale też opowieść o kulturowym fenomenie tej produkcji. Jeżeli, tak jak my, kochacie 40-latka i chcecie wiedzieć o nim więcej, to koniecznie musicie sięgnąć po książkę Rafała Dajbora. A potem dyskutować o ulubionych bohaterach, scenkach i o tym, że to se nevrátí.

To oczywiście nie jedyna nasza książka o PRLu, które przypominamy w naszej rozmowie. Mamy coś dla wielbicieli Barei, ale też, bardziej naukowe pozycje. Opowieść o awansie społecznym w powojennej Polsce i o prześnionej rewolucji. A na koniec zapowiedź na wakacje – będzie książka o golasach nad polskim morzem.

KUP KSIĄŻKĘ: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/czterdziestolatek-kulisy-kultowego-serialu-1220
***

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.
mostra meno
Informazioni
Autore Krytyka Polityczna
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca