• 15 - The Swingle Singers, Lianne La Havas, The Cure, The Chita

  3 MAG 2021 · Mert bu bölümü uzun zamandır tanıdığı Chromas ve Vokal Akademi'nin kurucusu, çok sesli müziği ülkemizde çok iyi icra eden koro grubunun şefi Başak Doğan ile birlikte sunuyor. Modern müziğe dair hemen hemen her konuya değinirlerken, The Swingle Singers'ın Woman in Chains ve Lianne La Havas'ın Green&Gold şarkılarını izlenimliyorlar. Sonrasında Mert tek başına, The Cure'ün Lullaby şarkısı hakkında izlenimini paylaşıyor. Kapanışı da Japonya'ya taşıyor ve şarap, kiraz ve bourbon fıçılarda yıllanmış her zaman aynı kalitede aynı tatta tek bir tip arpadan damıtılmış The Chita ile gerçekleştiriyor.
  40 min. 52 sec.
 • 14 - Depeche Mode, Nicola Cruz, Nitin Sawhney, Glenfiddich Excellence 26

  17 GEN 2021 · Mert bu bölümü influencer, içerik gurusu ve yepyeni kitap yazarı Barkın Laçin Özdemir ile birlikte açıyor. Biraz kendisinden biraz da dünya olaylarından bahsederken, Depeche Mode'un Personal Jesus ve Nicola Cruz'un Colibria şarkılarını izlenimliyorlar. Sonrasında Mert tek başına, Nitin Sawhney'in J'Danna ile ürettiği Redshift şarkısı hakkında izlenimini paylaşıyor. Kapanışı da Glenfiddich damıtımevinin, ekselansları, 26 yıl boyunca sabırla Amerikan meşe fıçılarda bekletilen ekspresyonu, Glenfiddich Excellence 26 ile gerçekleştiriyor.
  31 min. 57 sec.
 • 13 - Nuno Bettencourt, Oscar and the Wolf, Thom Yorke, Scapa Glansa

  26 DIC 2020 · Mert bu bölümü çok sevdiği iş arkadaşı Senem İş Asıl ile birlikte açıyor ve uzun yıllar sonra tekrar kendisini keşfettiren Nuno Bettencourt ve cover şarkısı Brown Sugar'ı izlenimliyorlar. Sonrasında Mert tek başına, Oscar and the Wolf'un Susato ve Thom Yorke'un Suspirium şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyor. Kapanışı da daha önce içlerinde turba ve is etkili Islay viskileri bekletilmiş fıçılarda bitiş işlemine tabii tutulan özel ekspresyon Scapa Glansa ile gerçekleştiriyor.
  32 min. 55 sec.
 • 12 - Lana Del Rey, AaRON, Archive, Redbreast 12

  28 NOV 2020 · Mert bu bölümde Lana Del Rey'in Solomun dokunuşu yaptığı West Coast, AaRON'un Maybe on the Moon ve Archive'in Again şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyor. Kapanışı da İrlanda'nın ikonik viskisi Redbreast 12 ile gerçekleştiriyor.
  22 min. 43 sec.
 • 11 - Diagrams, Manchester Orchestra, Dave Gahan, Hudson Manhattan Rye

  24 OTT 2020 · İkinci sezon bir çok geliştirmelerle birlikte nihayet başladı! Mert, yepyeni sezonun ilk bölümünde Diagrams'ın Wild Grasses, Manchester Orchestra'nın The Silence ve Dave Gahan'ın My Sun şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyor. Kapanışı da New York'ta ilk kez damıtılan çavdar viskisi olma özelliğini taşıyan, Hudson damıtımevinin özel ekspresyonu Hudson Manhattan Rye'ın tadım notlarını anlatıyor.
  18 min. 16 sec.
 • 10 - Leonard Cohen, Chris Isaak, Jorja Smith, Glenmorangie Quinta Ruban 14

  22 LUG 2020 · Mert sonunda sezon finalinin geldiğini haber veriyor! Bu bölümde Jorja Smith'in Tomorrow şarkısını öne çıkarırken, Leonard Cohen'in The Traitor ve Chris Isaak'ın Lie to Me şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyor. Kapanışta da biraz Turn the Page mırıldanıp, Glenmorangie damıtımevinin Bourbon fıçılarda olgunlaştırdıktan sonra Porto şarabı fıçılarında bitiş verdiği müthiş ekspresyonu Glenmorangie Quinta Ruban 14 ile gerçekleştiriyor.
  18 min. 18 sec.
 • 9 - Limp Bizkit, Röyksopp, PJ Harvey, Teeling Small Batch

  7 GIU 2020 · Mert bu bölümü kendisinden 9 dönem önce Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden mezun olan, İsveç'te uzun yıllardır yaşayan ve Ericsson'da üst yönetimde çalışan çok yönlü Gökçe Alacadağlı ile birlikte sunuyor. PJ Harvey'in To Bring You My Love şarkısını öne çıkarırlarken, Röyksopp'un Monument şarkısı hakkında izlenimlerini paylaşıyorlar. Öncesinde ise Mert, Limp Bizkit'in Boiler şarkısından bahsediyor. Kapanışı da İrlanda'nın son yıllarda öne çıkan markası Teeling'in mısır ve maltlanmış arpa kullandığı ekspresyonu Teeling Small Batch'in tadım notlarını paylaşıyorlar.
  44 min. 57 sec.
 • 8 - The Stone Roses, Oasis, Jeff Buckley, Aberlour 16 Double Cask

  5 MAG 2020 · Mert bu bölümü Galatasaray Futbol Takımı Medya Sorumlusu Eray Sözen ile birlikte sunuyor. Jeff Buckley'in Forget Her şarkısını öne çıkarırlarken, The Stone Roses'ın This Is The One ve Oasis'in Wonderwall şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyorlar. Tabii futbol ve müziğin ne kadar iç içe olduğunu da bol bol dile getiriyorlar. Kapanışı da iki farklı fıçıda 16 yıl bekledikten sonra evlendirilen Aberlour 16 Double Cask ile gerçekleştiriyor.
  31 min. 53 sec.
 • 7 - Robert Glasper, Dream Theater, Cazzip Project, Macallan Fine Oak 18

  1 MAG 2020 · Mert bu bölümü kuzeni Cazzip Project'in piyanisti Aslı Özer ile birlikte sunuyor. Cazzip Project'in yepyeni single'ı Skyrunner'ı öne çıkarırlarken, Robert Glasper'ın Reckoner ve Dream Theater'ın Stream of Consciousness şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyorlar. Kapanışı da şeri fıçılarında olgunlaştırılmasıyla ünlü Macallan Fine Oak 18 ile gerçekleştiriyor.
  19 min. 32 sec.
 • 6 - Billie Eilish, Thirty Seconds to Mars, Muse, Talisker 10

  18 APR 2020 · Mert bu bölümde Muse'un Madness şarkısını öne çıkarırken, Billie Eilish'in When The Party's Over ve Thirty Seconds to Mars'ın The Kill şarkıları hakkında izlenimlerini paylaşıyor. Kapanışı da Altın Örümcek tarafından "En İyi Bireysel Blog" seçilen, @veviski'nin yaratıcısı Barış Mercan ile her ikisinin de lezzetine doyamadığı Talisker 10'nun tadım notlarını paylaşıyorlar.
  24 min. 49 sec.
İyi şarkıların iyi anlara sahip olduğuna inanan ve o anların arkasındaki ilişkilere odaklanan podcast programınız Wabbit, 2'inci sezonuyla tüm dijital platformlarda!
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca