Copertina del podcast

TOP ženy HN

  • Stále objevujeme nové příběhy pozoruhodných žen, říká Michaela Bakala o anketě Top ženy Česka. Má to smysl

    16 MAR 2023 · Jak sama říká, celý její pracovní život se točí kolem komunikace a producentství. Působila jako vedoucí tiskového odboru ODS, vedla vlastní PR agenturu, založila a deset let organizovala soutěž krásy Česká Miss. Dnes se s manželem Zdeňkem Bakalou, byznysmenem a jedním z nejbohatších Čechů, věnuje hlavně dětem, filantropii a dobročinným aktivitám, které se týkají především vzdělávání talentovaných studentů, svobody médií, duševního zdraví nebo zachování hodnot Václava Havla. Ročně na své projekty v Česku, Americe a Jižní Africe věnují kolem 100 milionů korun, za posledních patnáct let rozdali kolem 1,5 miliardy korun. O penězích se ale v této souvislosti baví nerada. „Vždy můžete dát víc. Zkrátka se snažíme pomáhat tam, kde nám to přijde důležité. A reflektujeme změny, jimiž naše společnost prochází,“ říká v podcastu Michaela Bakala, která je i patronkou žebříčku Top ženy Česka. Ten oceňuje úspěšné ženy z byznysu a veřejného života a letos v březnu se vyhlašuje už po osmnácté. Je podle ní diskuse o postavení mužů a žen ve společnosti stále potřebná? Jak hodnotí prezidentskou kandidaturu Danuše Nerudové? Lákala by i ji samotnou? Jak prožívá slovní útoky politiků na svého manžela? Proč se po padesátce pouští do magisterského studia psychologie? A jak vychovává své čtyři děti, aby se uplatnily ve stále se měnícím světě?
    Ascoltato 54 min. 41 sec.
  • Obklopujte se lidmi, kteří přemýšlejí jinak než vy, mnohem víc vás to obohatí, říká šéfka Unileveru

    3 OTT 2022 · Hellmann’s, Dove, Rexona nebo Ben & Jerry‘s. To je jen pár značek z portfolia globální společnosti Unilever, jež v Česku a na Slovensku hospodaří s obratem přes 200 milionů euro a zaměstnává bezmála čtyři stovky lidí. Šéfuje jí Michaela Franeková, která má na starosti i divizi potravin pro celý region střední a východní Evropy. V podcastu Top ženy HN mluví o tom, proč Unilever uvádí na trh stále více veganských potravin i o nové továrně, která roste na Slovensku a jako jedna z prvních na světě bude ve velkých objemech vyrábět ekologické ingredience do čisticích prostředků, jež budou plně rozložitelné. „Asi nikdo z nás nemůže přehlížet, co se děje kolem nás. Udržitelnost v Unileveru řešíme intenzivně a považujeme se za lídra v celém odvětví. Do přepínání na nové suroviny u nás proudí velké investice,“ říká Michaela Franeková, pro kterou je právě udržitelnost jedním z důvodů, proč ve firmě pracuje už téměř dvacet let. „Tím druhým je firemní kultura. Jsme transparentní, hledáme pro každého zaměstnance poslání. Nic mě netáhne zkusit to jinde.“ Jak se během let vypracovala z asistentky generálního ředitele sama v generální ředitelku? Jakými zásadami udržitelného života se osobně řídí? Na co se jí coby mentorky ptají studenti ekonomie? A v čem je podle ní byznys podobný sportu?
    Ascoltato 27 min. 6 sec.
  • Musíme se zaměřovat na budoucnost, největší průšvihy stejně přijdou nečekaně, říká Kadlecová

    19 SET 2022 · Převzala jsem rodinnou firmu a pracuji na tom, abych ji předala ještě v lepším stavu. Takhle by měla fungovat i společnost obecně,“ říká v podcastu TOP ženy HN Kateřina Kadlecová, spolumajitelka české společnosti USSPA na výrobu prémiových vířivek, kterou před čtvrt stoletím založil její otec. Za covidu, kdy lidé s chutí investovali do svých domovů, její firma vyrostla o pětinu a překonala obrat čtvrt miliardy. A v růstu pokračuje i letos, i když přišla o silný ukrajinský trh. „Ukrajina nás zasáhla spíš osobně. Ale už v době, kdy Putin zabral Krym, jsme věděli, že se tam něco děje. Když to zastavilo náš byznys, brali jsme to jako podružnou věc.“ Když to zastavilo náš byznys, brali jsme to jako podružnou věc.“ Nebojí se, že s rostoucími cenami energií si lidé nebudou moci vířivky dovolit? Proč se zapojila do iniciativy druhé transformace země a proč podle ní Česku chybí brand země? Jak vytvořit inspirativní prostředí pro mladé lidi, kteří mají v rukou budoucnost? A jak bude život v Česku vypadat za pár let?
    Ascoltato 35 min. 55 sec.
  • Nadčasový šatník? Zohledněte životní styl, své přednosti a volte základní barvy, říká Kubíčková

    5 SET 2022 · Ateliér jedné z nejvýraznějších tváří české módní scény Zuzany Kubíčkové letos slaví deset let na trhu. Ročně představuje dvě kolekce, svým zákaznicím šije i na míru. Absolventka UMPRUM a držitelka ceny Czech Grand Design v podcastu Top ženy HN mluví o tom, co všechno její byznys obnáší, jakou pozici dnes klasické krejčovské ateliéry na trhu zaujímají, proč hledá inspiraci v první republice, jak pracuje s materiály, i o tom, proč ji uchvátilo psí plemeno šeltie.
    Ascoltato 33 min. 6 sec.
  • Sabatikl mi po 20 letech ve Vodafonu pomohl změnit úhel pohledu na sebe i na život, říká Hoerová

    22 AGO 2022 · Najít odstup, odpočinout si, naučit se určovat si priority a přijmout, že o víkendu se pracovat nemusí, i když nás to baví sebevíc. To byla očekávání, která měla viceprezidentka pro péči o nefiremní zákazníky ve Vodafonu Anna Hoerová od svého sabatiklu. Splnila se jí? Na neplaceném volnu zůstala topmanažerka, která u červeného operátora pracuje přes dvě dekády, celkem tři čtvrtě roku. „Není to běžný standard a neznám moc manažerů, kteří by takové rozhodnutí uskutečnili. Ale rozhodně to stojí za to a měli bychom mít odvahu brát si ho častěji,“ říká v podcastu TOP ženy HN. Jak dlouhé volno trávila? Co jí na tohle rozhodnutí řekli nadřízení? Jaký byl návrat zpět do kanceláře? A jaké jsou aktuálně její pracovní výzvy v pozici, z které řídí 600 lidí včetně pracovníků zákaznických linek?
    Ascoltato 22 min. 59 sec.
  • Poslední dva roky se v kultuře jen plánovalo a rušilo, teď se nadechujeme, říká Kalistová z PKF

    8 AGO 2022 · Jako malá se věnovala moderní gymnastice a vystupování před lidmi pro ni bylo něco naprosto běžného. V oblasti kultury pak vybudovala velkou kariéru – předsedala Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, byla náměstkyní ministra kultury, novináři ji označovali jako nejvyšší úřednici v kultuře, mluvilo se o ní i jako o kandidátce na ministryni. Kateřina Kalistová se ale rozhodla odejít do soukromého sektoru a těsně před covidem se stala šéfkou orchestru PKF – Prague Philharmonia, který v devadesátých letech založil dirigent Jiří Bělohlávek. Jak kultura zvládla poslední demotivující dva roky, kdy se jen plánovalo a rušilo? Proč se její orchestr stále více spoléhá na podporu mecenášů a čím je oslovuje? Co všechno je potřeba zařídit, když takové těleso vyráží na zahraniční turné? Proč podle ní mají kvóty pro rovnoprávné zastoupení žen svůj význam? A jak to vypadalo, když v kanceláři fungovala s novorozenými dvojčaty v postýlkách?
    Ascoltato 30 min. 42 sec.
  • Ženy mají adaptaci na změny v archetypu, pomáhá mi vděčnost, říká designérka Lucie Koldová

    25 LUG 2022 · Světově uznávaná česká designérka Lucie Koldová má klienty u nás i v zahraničí, je kreativní ředitelkou sklářské firmy Brokis, roky žila v Paříži, celoevropsky na sebe upozornila hlavně instalací Das Haus v Kolíně nad Rýnem. Jak těžké bylo do rozjeté kariéry a fungujícího designérského studia začlenit péči o dvě malé děti? Proč je opatrná v tvrzení, že ženy i muži dnes mohou dělat vše stejně? Jak jí vyhovuje pohybovat se v rozmanitém spektru zakázek od kolekcí svítidel přes šperky po interiér hotelu? A jak v dnešní době hledá světlo?
    Ascoltato 35 min. 3 sec.
  • Děti musí být připravené na neustálou změnu, mír není a přijít může cokoliv, říká Komárová z Dermacolu

    11 LUG 2022 · Věra Komárová řídí s manželem Vladimírem tradiční českou kosmetickou firmu Dermacol, loni navíc v Praze otevřela soukromou školu Leonardo da Vinci Academy. Impulzem bylo zavření škol za covidu a také její tři dcery. Za sebou má první školní rok a zisk české i zahraniční akreditace. Jaké dovednosti jsou podle ní pro dnešní děti klíčové? Proč je podle ní dost žen v českém byznysu, ale chybí ve veřejném životě? Pomohlo by společnosti ven z krize ženské vedení? Proč s třemi dcerami doma nemá tichou domácnost? A jak Dermacol bojuje s poklesem exportu způsobeným pandemií?
    Ascoltato 36 min. 58 sec.
  • Mateřství jsou silné emoce, ale chybělo mi chvění byznysu, říká Michaela Steinhauser ze Skinners

    27 GIU 2022 · Ve svých 33 letech je Michaela Steinhauser spolumajitelkou úspěšné firmy Skinners, která vyrábí unikátní produkt – ponožkoboty, tedy jakési pevné ponožky se speciální podrážkou, jež pevně obepínají chodidlo. Patentem chráněné „skinnersky“ vznikají v Česku a prodávají se ve 120 zemích světa. V byznysu jim pomohla pandemie, kdy lidé ve velkém vyráželi do přírody a investovali do zdraví. Jen loni se jim zdvojnásobily tržby a do světa poslali 240 tisíc párů ponožkobot. Teď Skinners plánují rozjet ostrou výrobu svých prvních barefoot bot, na něž na Hithitu vybrali potřebnou částku za pouhých osm hodin. Proč měla Michaela Steinhauser, mimo jiné jedna z oceněných v anketě TOP ženy Česka v kategorii start-up, potřebu zúročit své byznysové zkušenosti jako mentorka? Jak se jim ve Skinners podařilo český výrobek vykopnout do světa? Jak velkou výzvou pro ni je skloubit vedení firmy s péčí o několikaměsíčního syna? A proč se jí osvědčilo občas se zastavit a myšlenky dát na papír?
    Ascoltato 35 min.
  • Do Senátu kandiduji díky postiženému synovi, i nejmenší človíček má být slyšet, říká šéfka Mattelu

    13 GIU 2022 · Česká topmanažerka Lenka Koenigsmark vedla osm let marketing českého Lega a posledních deset let je marketingovou ředitelkou české pobočky firmy Mattel. Před šesti lety se jí život obrátil vzhůru nohama, když se její druhorozený syn Max narodil s těžkým postižením. S manželem se dohodla, že mu náročnou péči o handicapované dítě přenechá, a ona se díky vyššímu příjmu vrátí do práce a rodinu bude živit. Lenka Koenigsmark dlouhodobě veřejně upozorňuje na neflexibilitu sociálního systému, s kterou se rodiny s postiženými dětmi musí potýkat. Nyní se rozhodla jako nezávislá kandidovat v podzimních volbách do Senátu, kde chce prosazovat právě práva handicapovaných, ale také téma žen, seniorů nebo rodin s dětmi. A nevylučuje, že by se v budoucnu pustila i do klání o prezidentský úřad.
    Ascoltato 32 min. 38 sec.

Podcast o ženách, které mění svět a zároveň umí žít. Jak přemýšlejí úspěšné ženy? Jak kombinují práci, rodinu a své sny? A proč se často zdá, že jejich den má...

mostra di più
Podcast o ženách, které mění svět a zároveň umí žít.
Jak přemýšlejí úspěšné ženy? Jak kombinují práci, rodinu a své sny? A proč se často zdá, že jejich den má více než 24 hodin?
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca