Copertina del podcast

Sustainable Brand Book

  • Biznes oparty o wartości - Ewa Sowińska

    20 MAR 2023 · W kolejną naszą gościnią była Ewa Sowińska, partnerka ESO Audit i Zastępca Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, z którą o rozmawialiśmy o tym, na czym tak w praktyce polega raportowanie danych niefinansowych, które jest obowiązkiem firm giełdowych, banków i ubezpieczycieli, będące Jednostkami Zainteresowania Publicznego i zatrudniające co najmniej 500 osób. Czego dotyczy ta sprawozdawczość? Wspomniane wyżej podmioty muszą przedstawiać informacje, które dotyczą realizacji zasad zrównoważonego rozwoju. Warto wspomnieć, że unijne organy regulacyjne odpowiedzialne za te kwestie, planują zmianę nazwy tego rodzaju raportowania, żeby lepiej odzwierciedlała ona rzeczywisty jego charakter.Obecnie sposób raportowania pozostawia firmom duży zakres swobody. Ma to pewne zalety, ale dominują minusy – nieustandaryzowane informacje trudno właściwie interpretować, na przykład po to, by porównać działanie spółek z tej samej branży. Ma się to zmienić od 2024 roku. W rozmowie uczestniczyli - Jolanta Zdrzałek, dyrektor zarządzająca SB Polska i dziennikarz Kuba Sito.
    Ascoltato 39 min. 40 sec.
  • Czas na upcycling! Agata Frankiewicz

    7 FEB 2023 · Agata Frankiewicz dyrektor zarządzająca i założycielka platformy upcyklingowej Deko Eko przez kilkanaście lat profesjonalnie zajmowała się promocją, pracując w różnych agencjach reklamowych tworzyła strategie marketingowe dla marek globalnych. Obecnie aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Była ona gościem podkastu „Sustainable Brand Book”. Rozmawiali z nią: Jolanta Zdrzałek, dyrektor zarządzająca SB Polska oraz dziennikarz Kuba Sito. Odpowiadając na pytanie, czym jest upcykling, przywołała skojarzenie ze słowem recykling. Różnica polega głównie na tym, że w ramach upcyklingu nadaje się nową wartość odpadom, tworząc z nich kolejne produkty i oszczędzając tym samym dobra naturalne.
    Ascoltato 24 min. 39 sec.
  • Sustainability na placu budowy - Maciej Tomaszewski

    26 GEN 2023 · W kolejnym odcinku podcastu „Sustainable Brands Book” Jolanta Zdrzałek, dyrektor zarządzająca SB Polska oraz dziennikarz Jakub Sito rozmawiali z Maciejem Tomaszewskim, ekspertem w dziedzinie komunikacji i kreowania wizerunku marki, dyrektorem komunikacji i rzecznikiem prasowym firmy Strabag. Chociaż wszyscy widzimy coraz więcej nowoczesnych budynków i wymarzonych przez Stefana Żeromskiego szklanych domów, trzeba pamiętać, że generują one 38% emisji CO2. W związku z tym Strabag zaproponował nowe podejście do budowania, co ilustruje hasło: „Zaczynamy budować od nowa”. Dotyczy to nie tylko samych inwestycji, ale całego procesu budowy począwszy od pozyskania materiałów w sposób zgodny ze środowiskiem.
    Ascoltato 28 min. 8 sec.
  • Żyjmy zdrowo w zdrowym świecie - Jerzy Owsiak

    19 GEN 2023 · Tym razem Gościem naszego podcastu był Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziennikarz, grafik i manager, a także społeczny ambasador zrównoważonego rozwoju. Rozmowa została zarejestrowana tuż przed 31 Finałem.
    Ascoltato 46 min. 25 sec.
  • Zrównoważony rozwój to nie ideologia - Robert Adamczyk.

    10 GEN 2023 · Robert Adamczyk, doradca do spraw ESG w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Platformy Zrównoważonego Finansowania przy Ministerstwie Finansów w Polsce był naszym Gościem, z którym rozmawiali Jolanta Zdrzałek - dyrektor zarządzająca Sustainable Brands w Polsec i Kuba Sito - dziennnikarz. Rozmowa m.in. dotyczyła tworzenia mechanizmów zrównoważonego finansowania, wagi współdziałania na rzecz zrównoważonego rozwoju i stosowania tu ujednoliconych standarów, wśród których jest raportowanie ESG. A ono - pod warunkiem rzetelnego podejścia - przynosi firmom istotne korzyści stawiając ważne pytania i pomagając spojrzeć na biznes z nowej prespektywy, która jest podstawą zbudowania skutecznej strategii i przewagi konkurencyjnej w najbliższej przyszlości.
    Ascoltato 33 min. 50 sec.
  • Kiedy tradycja zamienia się w innowację - Ewa Mikos-Romanowicz

    21 NOV 2022 · Tym razem rozmowa w naszym podkaście poswięcona była tradycji i innowacjom, a naszą Gościnią była Ewa Mikos-Romanowicz, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w firmie Siemens, odpowiedzialna za budowanie relacji oraz aktywną współpracę z samorządami i wyższymi uczelniami. - Tradycja to nie tylko praktyka, ale to przede wszystkim to, z czego firma się wywodzi – powiedziała na wstępie Ewa Mikos-Romanowicz. Określenie firma z tradycjami ma zdecydowanie pozytywne konotacje. Z kolei innowacyjność pokazuje pewien kierunek rozwoju, to że firma nie stoi w miejscu, nie tylko podąża za trendami, ale je wyprzedza. Oba te elementy są zjawiskami bardzo korzystnymi, podobnie jak realizacja zasad zrównoważonego rozwoju.
    Ascoltato 22 min. 41 sec.
  • Po pierwsze mniejsza konsumpcja - Paweł Tyszkiewicz

    17 OTT 2022 · W kolejnym odcinku naszego podcastu Sustainable Brand Book rozmawiamy z Pawłem Tyszkiewiczem, dyrektorem zarządzającym Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, który zwrócił uwagę, że wspólnym mianownikiem wszystkich dyskusji o sustainability, czyli zrównoważonym rozwoju jest prosta zasada: konsumować mniej. Zadaniem leżącym u podstaw działania branży komunikacyjnej powinna być więc promocja zmiany stylu życia – w każdej dziedzinie – żywienia, wypoczynku, sportu, ubioru. Potrzebne są też nowe kampanie społeczne uświadamiające znaczenie zrównoważonego rozwoju, począwszy od zmiany modelu konsumpcji.
    Ascoltato 30 min. 22 sec.
  • Stanowcze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju wymagają odwagi - Bartosz Woźnicki

    6 OTT 2022 · Czym jest marketing oparty o idee zrównoważonego rozwoju? Obszar sustainability jest coraz silniej eksploatowany w komunikacji marketingowej. Teoretycznie responsywność w mediach elektronicznych jest w tym obszarze duża, ale dość błaha, bo ile znaczą lajki pod postami influencerów? Tak więc w kontekście zrównoważonego rozwoju potrzebne są nowe formy komunikacji z konsumentami - mówi Bartosz Woźnicki, VP Sales & Marketing, Board Member Clovin Group. Rozmowę prowadzą Jolanta Zdrzałek, dyrektor zarządzająca Sustainable Brands Polska i dziennikarz Kuba Sito.
    Ascoltato 34 min. 35 sec.
  • Biznes nie nadąża za oczekiwaniami, choć model działania znamy już od lat - prof. Bolesław Rok

    20 SET 2022 · Większość menedżerów dzisiejszego biznesu postrzega budowanie wartości firmy z krótkoterminowej perspektywy zamykającej się najczęściej w kolejnym roku obrachunkowym, który jest osadzony w pewnym kontekście regulacyjnym i społecznym. W kolejnym odcinku podcastu Sustainable Brand Book mówił o tym profesor doktor habilitowany Bolesław Rok, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Rozmawiali z nimi Jolanta Zdrzałek, dyrektor zarządzająca Sustainable Brands Polska i dziennikarz Kuba Sito. Prof. Rok zauważył - nawiązując tym do słów Olgi Tokarczuk "książki nie są dla idiotów" - że zrównoważony rozwój również nie jest dla idiotów i naprawdę potrzebuje myślenia. Wymaga opracowania całościowej strategii długoterminowej i konsekwencji w działaniu. W państwach europejskich, ale także w USA, jest mnóstwo progresywnych liderów biznesu, którzy są siłą napędową transformacji. W Polsce nie potrafię wskazać nikogo takiego… Potrzebne są więc regulacje, które nie tylko wymusza zmiany, ale również będą inspiracją i stworzą dodatkowe motywacje. Jak to zrobić? Model przecież już istnieje. Opiera się on na trzech filarach: pełna dekarbonizacja gospodarki, czyli przejście na energię odnawialną w stu procentach, zamknięcie obiegu, czyli stworzenie gospodarki cyrkularnej oznaczającej zakończenie ery marnotrawstwa surowców i rolnictwo regeneratywne, czyli takie, które sprawia, że gleba w naturalny sposób wchłania emisję dwutlenku węgla, produkując jednocześnie znacznie zdrowszą żywność. Byłoby ogromnym sukcesem, gdyby w ciągu najbliższych 10 lat udało się wdrożyć wspomniane wcześniej 3 elementy i dzięki temu opanować kryzys klimatyczny i środowiskowy. Dlatego taką ważną rolę odgrywają świadome i odpowiedzialne marki i ich liderzy, którzy rozumieją już teraz, że zrównoważony rozwój to wyzwanie od którego zależy nasza bezpieczna przyszłość.
    Ascoltato 38 min. 27 sec.
  • Pierwsze obserwacje z badania Socio Cultural Trends Tracker'22 mogą zaskakiwać - Mateusz Głowacki i Jan Mosiejczuk

    4 SET 2022 · Zrównoważony i odpowiedzialny rozwój w Polsce? Tak!, to ważny temat dla 97% z Polaków, którzy deklarują, że od czasu do czasu przynajmniej starają się zachowywać w sposób, który chroni planetę, jej mieszkańców i zasoby. Jedynie tylko 3% z nas nie postępuje tak nigdy lub prawie nigdy. O tym i o innych bardzo ciekawych wnioskach z badania opowiadają nasi dzisiejsi rozmówcy - Mateusz Głowacki, dyrektor badań ilościowych w polskim oddziale Ipsos, trzeciej co do wielkości firmy badawczej na świecie, obecnej w 90 krajach oraz Jan Mosiejczuk, strateg zawiązany z Sustainable Brands Polska i grupą Chapter2.
    Ascoltato 38 min. 29 sec.

Sustainable Brand Book jest przewodnikiem dla Liderów Marek w procesie jakim jest transformacja w kierunku zrównoważonego rozwoju, a także zbiorem dobrych praktyk i inspiracji. W rozmowach z liderami, przedstawicielami świata...

mostra di più
Sustainable Brand Book jest przewodnikiem dla Liderów Marek w procesie jakim jest transformacja w kierunku zrównoważonego rozwoju, a także zbiorem dobrych praktyk i inspiracji. W rozmowach z liderami, przedstawicielami świata biznesu i nauki, poruszamy zagadnienia uniwersalne leżące u podstaw każdej zrównoważonej (a docelowo regeneracyjnej) marki. To rzecz o odpowiedzialność liderów biznesu, uważności na to jaki marka (i stojąca za nią organizacja biznesowa) ma wpływ na środowisko i kwestie społeczne, a także komunikację towarzyszącą zmianom. To prawdziwy zestaw dobrych praktyk biznesowych, które towarzyszą autentycznym działaniom na rzecz transformacji biznesu.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca