Copertina del podcast

Radiodoba

 • Rozmowa #150. Edukacja i sport w jednym: Daria Michalska i Krystian Sota o Szkole Mistrzostwa Sportowego

  22 GIU 2024 · Mamy dla Was ciekawych gości – Darię Michalską, dyrektorkę https://michalska.pl/, oraz Krystiana Sotę, prezesa https://apdzierzoniow.pl/. Ta dynamiczna para właśnie tworzy Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Dzierżoniowie i Bielawie, która ma na celu połączenie wysokich standardów edukacyjnych z intensywnym treningiem sportowym. Porozmawiamy o ich wizji, wyzwaniach związanych z zakładaniem nowej placówki oraz o tym, jak zamierzają kształtować przyszłych mistrzów zarówno na boisku, jak i poza nim. Dowiecie się również, jak możecie zapisać się do tej nowej, innowacyjnej szkoły. Zapraszamy do słuchania. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/. Więcej informacji: https://michalska.pl/ https://apdzierzoniow.pl/
  Ascoltato 23 min. 27 sec.
 • Rozmowa #149. Jubileuszowy Festiwal Góry Literatury: wywiad z Dorotą Oczak-Stach

  20 GIU 2024 · W kolejnym podcaście porozmawiamy o jednym z najważniejszych literacko-społecznych wydarzeń w Polsce – Festiwalu Góry Literatury. Przed nami jubileuszowa, 10. edycja tego wyjątkowego festiwalu, która odbędzie się w dniach 4-14 lipca 2024 roku. Festiwal Góry Literatury to prawdziwe święto literatury i kultury, a tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo bogato. Przez 11 dni w 23 lokalizacjach Ziemi Kłodzkiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej odbędzie się rekordowa liczba ponad 150 wydarzeń. Ponad 230 gości odwiedzi miejsca takie jak Nowa Ruda, Kłodzko, Wałbrzych, Świdnica, Ludwikowice Kłodzkie oraz Zamek Sarny w Ścinawce Górnej. W programie znajdziemy 11 koncertów, 9 pokazów filmowych, 5 wystaw, 2 przedstawienia teatralne oraz 33 warsztaty i seminaria Latającego Uniwersytetu Ludowego. Przede wszystkim jednak, Festiwal Góry Literatury będzie jak zawsze sceną dialogu, oferując spotkania, debaty i dyskusje ze znakomitymi gośćmi. Mam ogromną przyjemność zaprosić Was na rozmowę z Dorotą Oczak-Stach, rzeczniczką prasową Festiwalu Góry Literatury. Nasza rozmowa odbyła się w siedzibie Fundacji Olgi Tokarczuk, która jest organizatorem tego niezwykłego festiwalu. Dorota opowie nam więcej o tegorocznej edycji i zdradzi, co czeka na uczestników. Zapraszam do posłuchania. Rozmawia Tomasz Kuriata. https://fundacjaolgitokarczuk.org/festiwal-gory-literatury/2024/ https://fundacjaolgitokarczuk.org/aktualnosci/festiwal-gory-literatury-2024-program/
  Ascoltato 45 min. 51 sec.
 • Rozmowa #148. Magdalena Maźniewska: wartości i wizje Fundacji Ziemi Sudeckiej

  17 GIU 2024 · W kolejnym naszym podcaście gościmy Magdalenę Maźniewską, prezeskę https://www.ziemiasudecka.pl/. Fundacja ta została powołana w 2018 roku, jednak jej działania na rzecz innych rozpoczęły się już dużo wcześniej, bo w 2001 roku. Od samego początku Fundacja Ziemi Sudeckiej angażuje się w różnorodne inicjatywy na rzecz osób młodych, starszych, organizacji i instytucji sportowych. Fundacja wspiera talenty, współorganizuje koncerty i kładzie duży nacisk na edukację ekologiczną, skupiając swoje działania głównie na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Podczas naszej rozmowy poruszymy wiele ważnych tematów. Dowiemy się, jakie były główne motywacje do założenia fundacji oraz jakie sukcesy i wyzwania towarzyszyły jej od samego początku. Magdalena podzieli się również swoimi osobistymi doświadczeniami i wartościami, które kierują jej działalnością jako prezesa fundacji. Omówimy konkretne projekty realizowane przez fundację, ich cele oraz plany na przyszłość. Magdalena opowie o znaczeniu współpracy z innymi organizacjami i instytucjami oraz przytoczy przykłady udanych partnerstw, które przyczyniły się do rozwoju ich inicjatyw. Nie zabraknie także wizji na przyszłość Fundacji Ziemi Sudeckiej. Zastanowimy się, jakie marzenia i cele ma Magdalena dla fundacji, jak zamierzają adaptować się do zmieniających się potrzeb regionu oraz jakie nowe inicjatywy planują w najbliższych latach. Na koniec porozmawiamy o wpływie i znaczeniu fundacji, podkreślając największe osiągnięcia, z których Magdalena jest szczególnie dumna. Zapraszam serdecznie do słuchania. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
  Ascoltato 23 min. 38 sec.
 • Rozmowa #147. Himalaje dla Marysi: Relacja z wyprawy Marty Owcy

  16 GIU 2024 · Mamy dla Was wyjątkowy odcinek, ponieważ podróżniczka, https://www.facebook.com/profile.php?id=100095679966131, wróciła właśnie z niesamowitej wyprawy do Nepalu. W https://radiodoba.pl/podcasty/w-gorach-dla-marysi-marta-owca-o-himalajskiej-wyprawie-i-pomocy-dla-innych/ zapowiadaliśmy tę niezwykłą przygodę, a teraz możemy z radością przywitać Martę, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami i wrażeniami z Himalajów. Przypomnijmy, Marta, mama dwójki dzieci, absolwentka AWF Wrocław, specjalistka ds. kontroli jakości oraz instruktorka fitness, wyruszyła w tę podróż nie tylko z pasji do gór, ale także z misją niesienia pomocy. Jej celem było wsparcie Marysi Radziemskiej, dziewczynki cierpiącej na Zespół Retta, która potrzebuje ciągłej opieki i wsparcia. Dzięki zbiórce na platformie https://zrzutka.pl/twwbjp, Marta połączyła swoją miłość do wspinaczki z działaniem charytatywnym, udowadniając, że pasja i wrażliwość mogą iść w parze. Dziś usłyszymy, jak wyglądała ta niezwykła podróż, z jakimi wyzwaniami musiała się zmierzyć i jakie refleksje przyniosła jej ta wyprawa. Marta opowie nam również o ludziach, których spotkała po drodze, o pięknie nepalskiej przyrody oraz o tym, jak jej misja wsparcia dla Marysi przebiegała w praktyce. Zapraszam Was do wysłuchania tej inspirującej rozmowy, która pokazuje, że granice naszych możliwości są tam, gdzie sami je wyznaczymy, a pomoc drugiemu człowiekowi może stać się najpiękniejszą przygodą życia. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
  Ascoltato 48 min. 12 sec.
 • Rozmowa #146. Marta Masyk, dyrektorka Zespołu Szkół CRR o edukacji zawodowej i przyszłości rzemiosła

  10 GIU 2024 · Naszym gościem jest Marta Masyk, dyrektorka https://www.facebook.com/profile.php?id=100063472030330 – placówki edukacyjnej, która z pasją i zaangażowaniem kształci młodzież w różnych zawodach. Porozmawiamy o wyzwaniach i sukcesach w edukacji zawodowej, znaczeniu rzemiosła we współczesnym świecie oraz o tym, jak szkoła pomaga młodym ludziom w rozpoczęciu kariery zawodowej. Właśnie rozpoczęłą się rekrutacja na kolejny rok szkolny. Zapraszamy do słuchania. Rozmawia Tomasz Kuriata. Posłuchajcie poprzedniego https://radiodoba.pl/podcasty/rozmowa-z-marta-masyk-dyrektorka-zespolu-szkol-cechu-rzemiosl-roznych-w-bielawie/.
  Ascoltato 16 min. 47 sec.
 • Rozmowa #145. Róża Thun: Trzy kadencje w PE i plany na przyszłość

  7 GIU 2024 · Tym razem gościmy Różę Thun, posłankę do Parlamentu Europejskiego, która reprezentuje Polskę 2050 w koalicji Trzecia Droga. Pani Thun jest liderką listy dolnośląsko-opolskiej, która jest posłanką PE przez 3 kadencje. W tym odcinku porozmawiamy o kluczowych tematach związanych z jej działalnością. Przedstawimy priorytety Róży Thun w kwestiach ochrony środowiska na poziomie europejskim, dowiemy się, jakie działania legislacyjne chciałaby wprowadzić lub wesprzeć, aby skutecznie chronić naszą planetę. Nie zabraknie również tematów związanych z kampanią wyborczą. Zapytamy panią Thun o najważniejsze cele, które chce osiągnąć jako europosłanka. Zapraszamy do słuchania. Rozmawia Tomasz Kuriata.
  Ascoltato 39 min. 54 sec.
 • Rozmowa #144. Anna Zalewska: Krytyka Zielonego Ładu i walka o Turów

  7 GIU 2024 · Naszym gościem jest Anna Zalewska, europosłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz była minister edukacji narodowej. Porozmawiamy z nią o jej pracy w Parlamencie Europejskim, najważniejszych wyzwaniach stojących przed Polską i Europą, a także o planach i priorytetach na przyszłość. Europosłanka opowiedziała nam o działaniach podejmowanych na rzecz Dolnego Śląska i Opolszczyzny w Parlamencie Europejskim. Szczególnie krytycznie odniosła się do Europejskiego Zielonego Ładu, przedstawiając swoje zastrzeżenia oraz alternatywne propozycje w zakresie ochrony środowiska. Wspomniała również o swojej walce o kopalnię Turów, podkreślając znaczenie tego zakładu dla regionu i polskiej gospodarki. Rozmawialiśmy także o planach dotyczących zrównoważonego rozwoju w Polsce oraz priorytetach Anny Zalewskiej jako europosłanki. Poruszyliśmy kwestie edukacji i polityki społecznej, a także równouprawnienia i walki z dyskryminacją. Anna Zalewska przedstawiła swoje plany dotyczące wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce oraz angażowania się w europejskie inicjatywy badawcze i naukowe. Omówiliśmy również działania na rzecz młodzieży i studentów oraz plany dotyczące poprawy infrastruktury transportowej i wykluczenia komunikacyjnego w regionie Dolnego Śląska. Europosłanka odniosła się do pytania, czy Polska powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej, przedstawiając swoje stanowisko w tej kwestii. Rozmawia Tomasz Kuriata
  Ascoltato 39 min. 24 sec.
 • Rozmowa #143. Pomoc w czasie wojny: relacje Marka Miecznikiewicza

  22 MAG 2024 · W naszych podcastach często opowiadamy historie ludzi, którzy swoimi działaniami zmieniają świat. Ty razem naszym gościem jest https://www.facebook.com/profile.php?id=100015905350437, mieszkaniec Świdnicy, który od wybuchu wojny na wschodzie kilkanaście razy odwiedzał strefę przyfrontową. Marek podzieli się z nami swoimi przeżyciami, motywacjami i historiami, które tam zebrał. Usłyszycie o jego niezwykłej determinacji i o tym, co skłania go do powrotów w te niebezpieczne rejony. Poznamy opowieści o przygodach i nawiązanych przyjaźniach, ale też o tragediach wojny, które były jego codziennością. Marek nie tylko niesie pomoc ludziom, ale również zwierzętom, które często są zapomniane w chaosie konfliktu. Jego relacje są przepełnione zarówno dramatem, jak i nadzieją, a my mamy możliwość przedstawić jego niesamowitą historię. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/. 
  Ascoltato 41 min. 21 sec.
 • Rozmowa #142. Współpraca z architektem wnętrz: sekrety udanych projektów z Magdaleną Milanowską

  16 MAG 2024 · Tym razem będziemy zgłębiać tajniki aranżacji wnętrz ze specjalistką w tej dziedzinie – https://introprojekt.pl/, architektem wnętrz. Czy zastanawialiście się kiedyś, po co człowiekowi architekt wnętrz? A może nie jesteście pewni, kiedy warto zwrócić się o pomoc do takiego fachowca? Dziś odpowiemy na te i wiele innych pytań. Porozmawiamy o tym, jakie korzyści niesie ze sobą współpraca z architektem wnętrz i w jakich sytuacjach taka współpraca może okazać się kluczowa dla realizacji waszych marzeń o idealnym domu czy mieszkaniu. Dowiemy się również, jak wygląda proces współpracy między inwestorem a architektem oraz jakie są kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę, planując aranżację swojego wnętrza. Zapraszamy do słuchania. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
  Ascoltato 40 min. 14 sec.
 • Rozmowa #141. Ponad granicami: opowieść o Ukrainie z Andrzejem Hercuniem

  8 MAG 2024 · W tym podcaście zabieramy Was w podróż przez Ukrainę, w towarzystwie wyjątkowego gościa, https://www.facebook.com/groups/1035622337497829. Razem odkryjemy historię pełną kontrastów, odwiedzając Polaków osiadłych w zachodniej części tego kraju oraz towarzysząc codziennej odwadze żołnierzy ukraińskich na froncie. To opowieść o trudnych wyborach, wzruszających spotkaniach i niezłomnej nadziei na lepsze jutro. Przygotujcie się na poruszające historie, które wciąż żyją w pamięci naszego gościa. Gotowi na niezapomnianą podróż? Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
  Ascoltato 48 min. 10 sec.
Rozmowy, wywiady, dyskusje z politykami, samorządowcami, ludźmi kultury, sportu, pasjonatami turystyki i historii.
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca