Copertina del podcast

Porozmawiajmy o zespołach

  • Porozmawiajmy o zespołach #5 - Rozumienie i zarządzanie konfliktem z perspektywy HR jako przeciwdziałanie mobbingowi

    17 GIU 2024 · Od konfliktu do mobbingu jest krótka droga. Jeśli w organizacji brakuje przyjętych i respektowanych sposobów rozwiązywania konfliktów a pracownicy nie wiedzą co mogą w takich sytuacjach zrobić, wtedy często stosowaną strategią jest „zamiatanie pod dywan” – nie rozmawianie o konflikcie i nie rozwiązywanie go na bieżąco. Czy jest to skuteczna strategia? Niestety nie, i co gorsza, negatywne konsekwencje. Ten odcinek poświęcony jest rozumieniu i zarządzniu konfliktem przez działu HR, do których konflikt trafia najczęściej dopiero gdy jest w swoim zaawansowanym stadium. Czyli niestetety za późno, by dało się go rozwiązać w sposób korzystny dla obu stron. Jeżeli potrzebujesz więc sposobów i pomysłów na to, aby działać zanim konflikt się rozwinie, to ten odcinek jest dla Ciebie.  Zachęcam do odsłuchu.
    Ascoltato 20 min. 27 sec.
  • Porozmawiajmy o zespołach #4 - W konflikcie bądź mediatorem, nie szefem. Jak za pomocą mediacji rozwiązywać konflikty w zespole?

    2 MAG 2024 · Kiedy w zespole pojawia się trudny do pogodzenia spór, jako szef musisz zareagować. Do wyboru masz kilka opcji: możesz udawać, że nic się nie dzieje, możesz wymusić zgodę lub narzucić określone rozwiązanie, możesz też próbować rozdzielić zwaśnione strony, przydzielając im zadania gdzie indziej. Tylko, czy to rozwiąże problem? Nekoniecznie, pytanie jednak czy można można inaczej? Można. Zachęcam Cię do wysłuchania czwartego odcinka mojego podcastu, w którym poruszam temat mediacji szefowskich, które pozwalają łagodzić napięcia nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Katarzyna Muzyczyszyn
    Ascoltato 20 min. 51 sec.
  • Porozmawiajmy o zespołach #3 - Duma na diecie. Jak rozwiązać konflikt ze współpracownikiem?

    3 APR 2024 · Duma na diecie. Pod tym hasłem kryje się dla mnie jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania i rozwiązywania konfliktów. To inaczej wzięcie odpowiedzialności za konflikt i przełamanie własnych nieproduktywnych wzorców myślenia i zachowania, co częściowo oznacza pożegnanie się z tym, co do tej pory myśleliśmy na swój temat. „Duma na diecie” to odcinek o tym, w jaki sposób, zmieniając swoje myślenie, możemy zminimalizować konflikty, jakie często pojawiają się w pracy, i w jaki sposób możemy kształtować dalsze relacje ze współpracownikami. Serdecznie zapraszam do osłuchu!
    Ascoltato 22 min. 10 sec.
  • Porozmawiajmy o zespołach #2 - Przepis na nicnierobienie. Skąd się bierze wyuczona bezradność pracowników?

    7 MAR 2024 · Ileż to razy idąc do pracy zastanawiałeś się lub zastanawiałaś, ile spraw trafi dziś na twoje biurko? Co takiego sprawia, że niektóre osoby, mając twoje pełne wsparcie, nadal nie pokonują codziennych trudności samodzielnie? Rzeczywiście nie mogą, czy raczej nie chcą? Ten odcinek porusza temat wyuczonej bezradności, która jest powszechnym i niebezpiecznym zjawiskiem w organizacjach, ponieważ w znacznym stopniu zagraża produktywności zespołów. Jakie są tego przyczyny? Jak czasem sami nieświadomie zachęcamy pracowników do unikania odpowiedzialności? O tym wszystkim w odcinku zatytułowanym: „Przepis na nicnierobienie. Skąd się bierze wyuczona bezradność pracowników?” Miłego odłsuchu.
    Ascoltato 15 min. 52 sec.
  • Porozmawiajmy o zespołach #1 - W poszukiwaniu straconego zaangażowania

    16 FEB 2024 · Zaangażowanie pracowników w organizacji jest jak święty Graal. Wiele osób go szuka, a tylko nieliczni podejmują działania, aby misja zakończyła się powodzeniem. Trudność polega na tym, że to od pracownika głównie wymaga się zaangażowania, podczas gdy uczestników tego przedsięwzięcia jest dwoje: pracownik i organizacja, w tym kierownictwo i zarząd. Ten odcinek porusza temat zaangażowania w kontekście błędów, jakie często popełniają organizacje próbując nakłonić pracowników do brania na siebie większej odpowiedzialności, jak również tego, co można zrobić, aby stworzyć pracownikowi angażujące środowisko pracy, w którym będzie on się chciał angażować. Miłego odsłuchu.
    Ascoltato 22 min. 8 sec.

Podcast powstaje w odpowiedzi na wyzwania, z jakimi zespoły i liderzy mierzą się każdego dnia. Jego treść stanowią obserwacje i doświadczenia w pracy z liderami i zespołami w organizacjach, z...

mostra di più
Podcast powstaje w odpowiedzi na wyzwania, z jakimi zespoły i liderzy mierzą się każdego dnia. Jego treść stanowią obserwacje i doświadczenia w pracy z liderami i zespołami w organizacjach, z czego część dotyczy moich osobistych doświadczeń z czasów, kiedy sama byłam częścią różnych zespołów.

Do współtworzenia odcinków od czasu do czasu zapraszam gości - liderów, liderki lub inne osoby, których perspektywa może ubogacić Twoje spojrzenie na różne zjawiska zachodzące w organizacji, a która być może stanie się przyczynkiem do wprowadzania pozytywnych zmian w Twoim otoczeniu biznesowym.

Niech te odcinki staną się dla Ciebie inspiracją do jeszcze bardziej świadomego rozwoju siebie i ludzi, za który jesteś odpowiedzialny lub odpowiedzialna w organizacji.

Katarzyna Muzyczyszyn
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca