• 16. Jak przerobić starą szafę przesuwną?

  23 MAG 2024 · Na pewno wielu z Was w swoim domu posiada dużą szafę przesuwną. W tym odcinku dzielę się praktycznymi wskazówkami i poradami, jak samodzielnie dosyć niewielkim kosztem nadać takiej szafie drugie życie. W podcaście wspominam o moich dwóch projektach metamorfozy starej szafy. Poniżej znajdują się linki do artykułów na moim blogu wraz ze zdjęciami i szczegółowym opisem wszystkich prac: - https://sprytnanatalia.pl/jak-tanio-przerobic-stara-szafe/ - https://sprytnanatalia.pl/metamorfoza-szafy-przesuwnej-farbami-newcolours/
  42 min. 14 sec.
 • 15. Oświetlenie i jego wpływ na nasze wnętrza oraz samopoczucie

  29 FEB 2024 · W najnowszym odcinku podcastu zagłębiamy się w siłę oświetlenia nie tylko jako źródło światła, ale przede wszystkim, w jego zdolność do kształtowania atmosfery naszych domów oraz wpływania na samopoczucie. Odkrywamy, jak różnorodność oświetlenia może całkowicie zmienić charakter przestrzeni, wprowadzając ciepło i przytulność.
  29 min. 19 sec.
 • 14. Meble i wnętrza lat 60-70 w odcieniu nowoczesności

  25 GEN 2024 · Poznaj ze mną fascynujący świat designu lat 60 i 70 - epoki wspaniałego i rewolucyjnego designu, którego wpływy do dziś kształtują nasze przestrzenie życiowe. Odkryj ze mną, jakie trendy, kolory i formy definiowały tamten okres. Wyruszmy razem w podróż do lat, które nadały ton współczesnemu wzornictwu. W tym odcinku dowiesz się: - Jakie były główne tendencje w projektowaniu wnętrz w latach 60-70. - - O kierunkach, które zdefiniowały tamten okres, i jakie znaczenie miały dla współczesnego designu. J - Jak najnowsza kolekcja IKEA - Nytillverkad, czerpie z tego okresu. - Ciekawostki dotyczące projektantów i ich podejścia do tworzenia wyjątkowych mebli i aranżacji. Odcinek Powstał w Ramach Płatnej Współpracy z IKEA Bibliografia Książka: Lata 60. XX wieku. Sztuka użytkowa. Przewodnik dla kolekcjonerów Autor: Joanna Hübner-Wojciechowska Wydawnictwo: Arkady
  25 min. 3 sec.
 • 13. Jak znaleźć skarby na targu staroci?

  18 GEN 2024 · Odkryj tajniki targów staroci, gdzie każdy przedmiot kryje własną historię i niepowtarzalny urok. Ten odcinek zabiera słuchaczy w podróż po zakamarkach targów, odkrywając, jak znaleźć prawdziwe skarby wśród pozornego chaosu. Dowiedz się, jak rozpoznawać wartościowe znaleziska i negocjować ceny, by wnętrze Twojego domu mogło zyskać niepowtarzalny charakter bez nadwyrężania portfela. Oprócz tego w odcinku dowiesz się jak: - Efektywnie przeszukiwać targi staroci w poszukiwaniu wyjątkowych przedmiotów do dekoracji wnętrz. - Rozpoznawać prawdziwą wartość znalezionych przedmiotów. i jak sprawdzać ich historię - Wykorzystywać wiedzę sprzedawców do dalszych poszukiwań. - Za pomocą zdjęć przedmiotów identyfikować różne przedmioty.
  30 min. 32 sec.
 • 12. Jak wnętrze wpływa na nasze samopoczucie?

  26 MAG 2022 · Każda przestrzeń, w której przebywamy, mniej lub bardziej na nas wpływa. Statystycznie w swoich domach spędzamy bardzo dużo czasu i warto poświęcić trochę więcej uwagi na to, jak zorganizowana jest nasza przestrzeń. W tym odcinku podcastu udzielam praktycznych porad: - Jak zabrać się za przemeblowanie mieszkania? - Kiedy to ma sens, a kiedy nie? - Jak prosto przesuwać po mieszkaniu duże meble w pojedynkę bez użycia siły? - Opowiadam o mich doświadczeniach ze zmianami w różnych mieszkaniach.
  33 min. 31 sec.
 • 11. Tak się nie robi!

  23 APR 2022 · "Tak się nie robi!" - to powiedzenie, którego bardzo nie lubię, a z którym często można się spotkać, jeśli ktoś chce zrobić coś inaczej lub wymyśli coś niestandardowego. Ja zdecydowanie wolę udowadniać, że tak się robi! Tym odcinkiem chciałabym zachęcić wszystkich i mam nadzieję dodać choć trochę odwagi w eksperymentowaniu, aby się nie obawiać i szukać własnych rozwiązań. W końcu wszystko, co dziś dobrze nam znane, ktoś kiedyś wymyślił i zrobił po raz pierwszy.
  33 min. 13 sec.
 • 10. Jak zabrać się za remont starego domu?

  7 APR 2022 · Niektórzy z moich obserwatorów wiedzą, że mieszkam w starym prawie 100-letnim drewnianym domu na wsi. Cały czas otrzymuję pytania związane z remontem i adaptacją tego typu budynku. Dlatego postanowiłam nagrać na ten temat cały odcinek podcastu. W tym odcinku dowiesz się między innymi: - Jak to się stało, że mieszkam w starym drewnianym domu? - Jakie było moje niestandardowe podejście do remontu domu? - Na co zwrócić uwagę kupując stary dom do remontu? - Jak przebiegał remont w moim wypadku i dlaczego udało się dosyć szybko zakończyć większość ciężkich prac? - Czy tego typu podejście do zapewnienia sobie mieszkania jest dla każdego? - Czy w starym drewnianym nieocieplonym domu jest zimno?
  1 h 25 min. 6 sec.
 • 9. Rośliny w mieszkaniu - jak zacząć?

  25 MAR 2022 · Jeszcze niedawno nie posiadałam w swoim mieszkaniu ani jednej rośliny. Jednak na przestrzeni paru lat sytuacja się diametralnie zmieniła i teraz mam ponad 60 roślin w domu! Uważam, że rośliny mogą być naprawdę świetnym elementem wystroju wnętrza, który wprowadza powiew natury i świeżości. W tym odcinku przedstawimy kilka porad dla osób zaczynających swoją przygodę z roślinami. Dowiesz się m.in: - Jak dobrać odpowiednie miejsce w mieszkaniu? - Na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin? - Jak często je podlewać? - Które rośliny są dobre na początek? - Czy warto przesadzać rośliny po zakupie? - Jak poradzić sobie z chorobami roślin? - Które rośliny nie są dobre na start?
  46 min. 26 sec.
 • 8. Co powiesić na ścianie?

  10 MAR 2022 · Bardzo częstym problemem przewijającym się na wielu wnętrzarskich grupach jest pytanie: "Co powiesić na ścianie?". Zdecydowana większość z nas nie chce mieć w swoim domu dużej pustej białej ściany. Intuicyjnie chcielibyśmy coś na niej umieścić, ale nie wiemy do końca co konkretnie - np. obraz, zdjęcie, grafikę, plakat, a może coś niesztampowego jak makramę, sztukaterię, czy dywan? W tym odcinku podcastu dowiesz się: - Co możemy powiesić na ścianie oprócz standardowego obrazu? - Gdzie zdobyć obrazy, grafiki, czy plakaty? - Jak zachować odpowiednie proporcje i nie przesadzić z rozmiarem obrazu? - Jak sprawić, aby nasze zdjęcia wyglądały, jak w galerii sztuki? - Gdzie oprawić swoje obrazy? - Jak sterować nastrojem w pomieszczeniu za pomocą obrazów?
  37 min. 20 sec.
 • 7. Jak urządzić się w wynajętym mieszkaniu?

  24 FEB 2022 · Często można usłyszeć takie opinie, że w wynajętym mieszkaniu raczej nie da się urządzić po swojemu, ponieważ nie warto inwestować nie będąc "u siebie". W tym odcinku podcastu przedstawiam różne porady, co można zrobić w nieswoim mieszkaniu bazując na własnych doświadczeniach (a mieszkałam w 8 różnych pokojach, mieszkaniach i domach). Wbrew pozorom dosyć niewielkim kosztem i przy niewielkim nakładzie pracy możemy sprawić, że nawet w wynajętym mieszkaniu będziemy czuć się jak "na swoim".
  39 min. 23 sec.

W podcaście przedstawiam różne sposoby na to, aby nasze mieszkanie wyglądało lepiej. Często czujemy, że coś nam nie pasuje, ale nie wiemy, jak się za to zabrać. W swoich materiałach...

mostra di più
W podcaście przedstawiam różne sposoby na to, aby nasze mieszkanie wyglądało lepiej. Często czujemy, że coś nam nie pasuje, ale nie wiemy, jak się za to zabrać. W swoich materiałach opowiadam krok po kroku, jak dokonać efektownej metamorfozy bez wydawania majątku, czy przeprowadzania generalnego remontu.

Po więcej moich treści zapraszam na mojego bloga:
http://sprytnanatalia.pl

oraz na mój Instagram: @sprytnanatalia
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca