Copertina del podcast

Porozmawiajmy o Edukacji

  • Jak wykorzystać potencjał klocków LEGO? - Jakub Zatkalik i PoE #11

    2 MAR 2021 · Gościem jedenastego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Jakub Zatkalik 🔥 Fan i edukator LEGO. Założyciel szkoły szachowej oraz budowania i programowania klocków dla dzieci. W odcinku Jakub opowie nam: 🔹 Jak wspomina swój pierwszy zestaw LEGO? 🔹 Dlaczego segregacja klocków jest częstym problemem? 🔹 Jak zainspirować dziecko do tworzenia własnych konstrukcji? Odpowie na pytania: 🔹 Jakie umiejętności wspomaga budowanie z klocków? 🔹 Co łączy szachy i klocki? 🔹 Jak klocki LEGO łączą pokolenia? Informacje kursie LEGO GURU 👉👉 www.wowschool.pl/legoguru
    Ascoltato 45 min. 43 sec.
  • Jak wspierać rozwój dziecka i nie przeszkadzać w odkrywaniu talentu? - Angelika M. Talaga i PoE #010

    16 NOV 2020 · Gościem dziesiątego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Angelika M. Talaga 🔥  Jest edukatorem, neuropedagogiem oraz przedsiębiorcą. Założycielka Godmother - przestrzeni dla rodziców i edukatorów, w ramach której inspiruje rodziców i daje im narzędzia by wychować pewne siebie, kreatywne, przedsiębiorcze i samodzielnie myślące dzieci. Pisze artykuły, wygłasza prelekcje i od niedawna nagrywa podcasty. Prywatnie żona programisty oraz mama Zoe i Hugo. W odcinku Angelika opowie nam: 🔹 Jak to się dzieje, że genialne dziecko staje się nagle regularnym dorosłym. 🔹 Jak można wspierać i pielęgnować potencjał dziecka. 🔹 Czego potrzebuje mózg dziecka by chłonął wiedzę. 🔹 Co powoduje, że dziecko chce włożyć w dane zajęcie więcej wysiłku. 🔹 Jakie są alternatywy dla szkoły systemowej. 🔹 Czym zajmuje się organizacja 'Budząca się szkoła' 🔹 Dlaczego i w jaki sposób stawianie ocen może wpłynąć na rozwój potencjału dziecka. Odpowie na pytania: 🔹 Kim jest geniusz? 🔹 Jak nie przeszkodzić w rozwoju potencjału dziecka? 🔹 Czym jest mentoring rodzicielski w jej wydaniu? 🔹 Jakie są błędy w edukacji systemowej? 🔹 Czy dzieci rodzą się geniuszami?
    Ascoltato 1 h 21 min. 31 sec.
  • Czy zawsze warto robić to, co się kocha? - Michał Sadowski i i PoE #009

    2 NOV 2020 · Gościem dziewiątego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Michał Sadowski 🔥 Założyciel Brand24 – narzędzia internetowego do ochrony reputacji w Internecie. Autor bestsellerowej książki “Rewolucja Social Media”. Programista, grafik i fotograf. Tata 2 córek. W odcinku Michał opowie nam: 🔹 Jak uczy córkę matematyki. 🔹 W czym pomaga mu umiejętność programowania. 🔹 Jaki wpływ na jego edukację miały Gwiezdne Wojny. Odpowie na pytania: 🔹 Czy studia są stratą czasu? 🔹 Co mógłby robić za małe wynagrodzenie? 🔹 W jaki sposób jego córki wykorzystują narzędzia technologiczne?
    Ascoltato 56 min. 33 sec.
  • Na co uważać w Internecie? - Jakub Mrugalski i PoE #008

    20 OTT 2020 · Gościem ósmego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Jakub 'unknown' Mrugalski 🔥 Specjalista od zabezpieczeń w sieci. Trener, Pentester, Redaktor w Niebezpiecznik.pl. Założyciel uw-team.org czyli internetowego centrum wiedzy dotyczącej nowych technologii. Autor poradników, kilku kanałów na YouTube oraz popularnych grup na Facebooku. Twórca rozszerzenia do przeglądarek o nazwie "Książkowa Cebula", a prywatnie tata dwóch chłopców. W odcinku Jakub opowie nam: 🔹 Czego 6latek może uczyć się już z zakresu programowania. 🔹 Jak ważna jest inteligencja techniczna. 🔹 Dlaczego programista jedynie bywa zawodem kreatywnym. Odpowie na pytania: 🔹 Na co uważać w Internecie? 🔹 Jak rozbudził potrzebę ciekawości świata u swojego syna? 🔹 Dlaczego korzysta jedynie z płatnych gier/aplikacji dla dzieci?
    Ascoltato 53 min. 36 sec.
  • Jak uczyć dziecko kompetencji cyfrowych? - Adam Jesionkiewicz i PoE #007

    1 OTT 2020 · Gościem siódmego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Adam Jesionkiewicz 🔥 Astrofotograf. Od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Przedsiębiorca, twórca innowacyjnych technologii na scenie startupowej. Założyciel największego polskiego forum astronomicznego Astropolis.pl (ma już 15 lat), gdzie aktywnie uczestniczy w życiu społeczności. Prywatnie ojciec. W odcinku Adam opowie min. 🔹 W jakich okolicznościach otrzymał swój pierwszy komputer 🔹 Czy sztuczna inteligencja musi być inteligentna 🔹 Która umiejętność zdobyta w czasach szkolnych jest najbardziej kluczowa Odpowie na pytania: 🔹 Czy ogranicza czas spędzony przed ekranem swojej córce? 🔹 Dlaczego nie został programistą? 🔹 Co jego zdaniem uczy dzieci kompetencji cyfrowych?
    Ascoltato 1 h 26 min. 15 sec.
  • Kto decyduje jakie zajęcia dodatkowe ma podejmować dziecko? - Bogusz Pękalski i PoE #001

    22 SET 2020 · Gościem pierwszego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Bogusz Pękalski, współzałożyciel i CEO startupu Polisa w Chmurze. Prywatnie mąż, ojciec, przedsiębiorca, programista, futurysta, innowator, podróżnik, żeglarz i gitarzysta. W odcinku Bogusz opowie m.in. Jak wspomina swoje lata szkolne. Poznamy jego przełomowe momenty w edukacji. Zdradzi nam kto decydował jakie zajęcia dodatkowe ma podejmować. Jakie były jego początki z programowaniem oraz jaka jest jego wizja edukacji w przyszłości. Odpowie również na pytania: Czy jako dziecko warto uczęszczać na różne zajęcia dodatkowe, czy skupić się na jednym konkretnym kierunku? Czy studia były dobrą decyzją? Czy dziecko można zmotywować? Czy ma już plany na ścieżkę edukacji swoich dzieci? Jaki jest optymalny wiek na rozpoczęcie nauki programowania?
    Ascoltato 1 h 6 min. 49 sec.
  • Jak powinna wyglądać idealna szkoła? - Artur Kurasiński i PoE #006

    2 SET 2020 · Gościem szóstego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Artur Kurasiński🔥 Autor bloga https://blog.kurasinski.com/, przedsiębiorca, mówca publiczny oraz autor gier i komiksów. Od ponad dwóch dekad obserwuje trendy technologiczne i społeczne. Często występuje na najważniejszych konferencjach technologicznych w Polsce. Jeste również współtwórcą cyklu spotkań dla przedsiębiorców Aula Polska (http://aulapolska.pl/) oraz konkursu Aulery (https://aulery.com/). Prywatnie tata dwóch córek, miłośnik halowej piłki nożnej, komiksów i filmów S-F oraz role-playing games. W odcinku Artur opowie min. 🔹 Jak nieśmiałość wpłynęła na jego życie 🔹 Dlaczego nie chce dać dzieciom 'wszystkiego na tacy' 🔹 Kto w Polsce rozumie potęgę sztucznej inteligencji Odpowie na pytania: 🔹 Czy istnieją cechy charakteru, które wróżą sukces? 🔹 Czy jako ojciec ma 'żelazne zasady'? 🔹 Jaki jest najważniejszy etap w historii firmy?
    Ascoltato 1 h 13 min. 28 sec.
  • Czego boję się jako ojciec? - Maciej Aniserowicz i PoE #005

    6 LUG 2020 · Gościem piątego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Maciej Aniserowicz 🔥 “Emerytowany” programista z kilkunastoletnim doświadczeniem. Prowadzi portal devstyle.pl, podcast DevTalk.pl, vlog na YouTube. Sprzedał 7 tysięcy egzemplarzy samodzielnie wydanej książki “Zawód: Programista” i ponad 3 tysiące ekskluzywnego kursu Gita – narzędzia popularnego wśród programistów. https://devstyle.pl/ W odcinku Maciej opowie min. 🔹Co wyróżniało go spośród innych dzieci 🔹Jak wyglądała jego ścieżka edukacji 🔹Jak pomaganie innym wpłynęło na jego rozwój Odpowie na pytania: 🔹 Pierwsze wspomnienie z życia? 🔹 Czy pozwala swojej córce grać w gry? 🔹 Czy można odkryć w dziecku cechy 'dobrego programisty'?
    Ascoltato 1 h 2 min. 34 sec.
  • Co dodaje dzieciom skrzydeł w edukacji? - Marcin Joka, Oktawia Gorzeńska i PoE #004

    8 GIU 2020 · Gościem czwartego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji są Marcin Joka, Prezes Zarządu Photon Entertainment sp. z o.o. Współtwórca edukacyjnego robota Photona – pierwszego na świecie robota, który rozwija się razem z dzieckiem. Zwycięzca m.in. największego konkursu technologicznego w Polsce – Microsoft Imagine Cup. Laureat rankingów Brief 50 Najbardziej kreatywnych w biznesie, Forbes 30under30, NewEurope 100 by Google – rankingu najprężniej rozwijających się innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej, programu Generacja Przyszłości Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz plebiscytu Przystanek Młodzi – na najbardziej inspirujących ludzi przed 30 rokiem życia. oraz Oktawia Gorzeńska Head of Education w Photon Entertainment. W odcinku Marcin i Oktawia opowiedzą min: 🔹 Jak istotną kwestią w edukacji jest grupa i uczenie się od siebie. 🔹 Popełnianie błędów oraz przyznanie się do nich jest naturalne i niezbędne w osiągnięciu sukcesu. 🔹 Jak będzie wyglądała edukacja w 2030 roku. Odpowiedzą na pytania tj. 🔹 Czy jako mały chłopiec marzył by kiedyś znaleźć się w Forbes? 🔹 Co jako rodzic robić by wspierać swoje dziecko w edukacji? 🔹 Jaka przyszłość czeka robota Photon? 🔹 Jakich zmian potrzebuje obecny system edukacji? 🔹 Czy żałuje pójścia na studia?
    Ascoltato 50 min. 10 sec.
  • Co edukacja ma wspólnego ze sztuczną inteligencją? - Mirek Burnejko i PoE #003

    22 MAG 2020 · Gościem trzeciego odcinka Porozmawiajmy o Edukacji jest Mirek Burnejko, mąż, ojciec, a przede wszystkim przedsiębiorca i założyciel 5 firm. Prowadzi podcast Projektant Życia Jest współwłaścicielem Chmurowisko sp. z o.o. Jest współwłaścicielem grupy kapitałowej Mazuko sp. z o.o. Jest prezesem spółki Transparent World sp. z o.o., która buduje https://akademia.pl/ W odcinku Mirek opowie min. Jak na jego życie wpłynęła edukacja w bardzo małej szkole / miejscowości. Kto zainspirował go do zmiany sposobu nauczania swoich dzieci. Jak dzieci uczą się kontaktów społecznych w Edukacji Domowej. Odpowie na pytania: Czy jest w stanie wybrać jedną, najbardziej istotną dla niego umiejętność, jaką powinien posiadać idealny współpracownik? Dlaczego zainteresował się światem nowych technologii? Jaka jest przyszłość Akademia.pl? Jaką radę dałby sobie w wieku 13 lat gdyby mógł cofnąć się w czasie? Zapraszamy do słuchania!
    Ascoltato 58 min. 17 sec.

Zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy towarzyszyć rodzicom w edukacji ich dzieci, pomóc w trudnych wyborach ścieżki nauczania, pokazać alternatywne drogi i przygotować do rynku pracy, który czeka nasze pociechy...

mostra di più
Zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy towarzyszyć rodzicom w
edukacji ich dzieci, pomóc w trudnych wyborach ścieżki nauczania,
pokazać alternatywne drogi i przygotować do rynku pracy, który czeka
nasze pociechy za 10 lat.

Oto rezultat. Rozpoczynamy serię podcastów "Porozmawiajmy o edukacji",
w których wraz z przedsiębiorcami i edukatorami, z różnych
sektorów, zastanowimy się jaka przyszłość czeka nasze dzieci, ale
też opowiemy ich historie i postaramy się pokazać jakie decyzje
edukacyjne miały największy wpływ na ich życie.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca