• # 1 - Kotogenealogia, czyli skąd wzięły się koty.

  6 GEN 2024 · Kot Felek zastanawia się nad tym, skąd koty wzięły się w jego miejscu zamieszkania. Sam nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, ale na szczęście z pomocą przychodzi jego dziadek Bonifacy. Stary kocur przybliży wnukowi historię gatunku kota domowego.
  19 min. 40 sec.
 • # 2 - Strach ma kocie oczy.

  27 GEN 2024 · Strach to jedna z podstawowych cech pierwotnych, która wywodzi się z naturalnego instynktu przetrwania. Niechętnie jednak rozmawiamy o tej emocji, ale czasami musimy się z nią skonfrotować. Musiał to zrobić to także kot Stefan, który w swojej okolicy był nazywany nieustraszonym.
  14 min. 41 sec.
 • # 3 - Kot to nie pech.

  10 FEB 2024 · Pewnie słyszeliście kiedyś teorię, że jeśli czarny kot przebiegnie Wam drogę, to będziecie mieli pecha. Usłyszał ją także czarny kocur Czarek. Oczywiście teoria ta nie ma nic wspólnego z prawdą, ale słowa wypowiedziane przez człowieka dotknęły kota, który musiał zmierzyć się z niesprawiedliwymi zabobonami.
  16 min. 24 sec.
 • # 4 - Tyle co kot napłakał.

  24 FEB 2024 · Każdemu z nas pewnie kiedyś spociły się oczy. Emocje to rzecz ludzka, więc muszą znaleźć jakieś swoje ujście. Czasami tym ujściem są właśnie łzy. Kot Gucio wziął do siebie zbyt dosłownie powiedzenie "tyle co kot napłakał", ale przekonał się, że emocje to nic obcego.
  14 min. 26 sec.
 • # 5 - Czy na pewno 9 żyć?

  9 MAR 2024 · W starożytnym Egipcie uważano, że koty mają dziewięć żyć, a w chrześcijańskich kręgach kulturowych panowało przekonanie, że tych żyć jest siedem. Jednak prawda jest taka, że każdy kot ma jedno życie, o które trzeba dbać. Zagrożenia czyhają przede wszystkim na koty wolnobytujące, o czym przekonał się kot Jurek, który zrozumiał, że bezpieczny dom to wartość o wiele większa niż przygody.
  17 min. 21 sec.
 • # 6 - Puste posłanie.

  30 MAR 2024 · Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w Biblii nie znajdujemy żadnej wzmianki o kotach? Może to wynikać z niechęci narodu wybranego do tych zwierząt, ze względu na czczenie ich jako bóstw w Egipcie, gdzie Izraelici żyli kiedyś w niewoli. Jednak patrząc na historię tego gatunku możemy stwierdzić, że były one świadkami wielu biblijnych historii. Poznajcie historię kota Szebny, który przybył z Egiptu do Jerozolimy wraz z handlarzami i stał się świadkiem wydarzeń, które zmieniły bieg historii.
  14 min. 45 sec.
 • # 7 - Masz prawo do złości.

  13 APR 2024 · Złość to naturalna reakcja emocjonalna, która jest wyrażana bardzo spontanicznie. Można reagować krzykiem, gestami czy nawet rękoczynami. Tak jak reakcje możemy podzielić na te właściwe i niewłaściwe, tak nie powinniśmy dzielić naszych emocji na dobre i złe. Kot Plamek zezłościł się na swojego kolegę, lecz zamiast skonfrontować go ze swoimi emocjami, ukrył się za wstydem. Wstydził się swojej reakcji emocjonalnej, choć nie powinien. Na szczęście ostatecznie zrozumiał, że ma prawo do złości.
  12 min. 29 sec.
 • # 8 - Nie drzyj kota!

  27 APR 2024 · Pewnie kiedyś słyszeliście o powiedzeniu "drzeć koty" i możliwe, że początkowo zszokowało Was takie stwierdzenie. Słowa te zszokowały także kota Heńka, który przestraszył się, że jego ulubieni ludzie robią krzywdę kotom. Na szczęście okazało się, że drzeć koty to powiedzenie, które oznacza to samo co kłócić się, być w niezgodzie itp. Kot odzyskał zaufanie do ludzi i doszedł do wniosku, że wymyślają oni bardzo specyficzne powiedzenia.
  16 min. 39 sec.
 • # 9 - Archipelag bez kotów.

  11 MAG 2024 · Czy wiecie, że jest na Ziemi takie miejsce, gdzie ludzie nie mogą mieć kota?  Jeśli nie, to nie martwcie się - kot Felek również był zszokowany tym faktem.  Mowa o położonym na Oceanie Arktycznym Svalbsrdzie, gdzie faunę zdominował inny gatunek - niedźwiedź polarny. 
  13 min. 40 sec.
 • # 10 - Sztuka przepraszania.

  25 MAG 2024 · Przepraszam to proste słowo - 11 liter, 9 głosek i 3 sylaby. Jednak prawdziwe przeprosiny to sztuka. Przekonał się o tym kot Plamek, który postanowił przeprosić swojego przyjaciela, ale w ostatnim momencie zapomniał, jak to się tak właściwie robi. Na szczęście jego kolega Ferdek przypomniał mu, na czym polega sztuka przepraszania.
  12 min. 11 sec.

Ojaciekocie! to bajki felinoterapeutyczne skierowane przede wszystkim dla dzieci, ale sprawdzą się w przypadku każdego miłośnika czworonogów. Występujące tam koty przybliżą zwyczaje swojego gatunku, ale także skupią się na typowo...

mostra di più
Ojaciekocie! to bajki felinoterapeutyczne skierowane przede wszystkim dla dzieci, ale sprawdzą się w przypadku każdego miłośnika czworonogów. Występujące tam koty przybliżą zwyczaje swojego gatunku, ale także skupią się na typowo ludzkich sprawach, dzięki czemu słuchacze będą mogli utożsamić się z ich przygodami.

Bajki są przygotowane przez certyfikowanego instruktora felinoterapii, więc są sprawdzone pod kątem merytorycznym i mogą być wykorzystywane do celów terapeutycznych. Sprawdzą się także jako słuchowisko w szkole czy w domu.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca