• #010 Igor Holka: Senegal, samba, deti a bubny

  13 DIC 2021 · Hosťom desiatej časti Nitra 2026 Podcastu bol Igor “Presidente” Holka. Bubeník, perkusionista, učiteľ, zakladateľ bubeníckeho orchestra Campana Batucada, ako aj skupiny Afro Campana – prvého interpreta západoafrických rytmov na Slovensku. Ako vyzeralo Nitrianske hudobné podhubie jeho mladosti? Čo má spoločné vyučovanie detí hry na perkusie s malou násobilkou? A bol dobrý nápad minúť všetky svoje úspory na cestu do Senegalu bez akejkoľvek znalosti jazyka?
  50 min. 21 sec.
 • #009 Dominika Titková: Učíme sa až vtedy, keď vyjdeme zo svojej komfortnej zóny

  6 DIC 2021 · Aj keď vyštudovala záhradnú architektúru, jej život sa odjakživa odohrával na pódiu. V deviatej epizóde Nitra 2026 Podcastu sme sa rozprávali so speváčkou, saxofonistkou, tanečníčkou a všestrannou hudobníčkou Dominikou Titkovou. Za koľko halierov spievala na svojom prvom vystúpení a čo má prichystané na finále súťaže Česko Slovensko má talent?
  32 min. 45 sec.
 • #008 Jana Farmanová: Buďme vďační za to, že sme v srdci Európy

  29 NOV 2021 · Je často označovaná za jednu z najvplyvnejších maliarok súčasnej slovenskej a českej výtvarnej scény. Hostkou ôsmej epizódy Nitra 2026 Podcastu bola figuratívna maliarka Jana Farmanová. Ako sa z ašpirujúcej baletky stala maliarka? Čo pre jej život znamená zoborská lesostep? A ako sa jej podarilo nasťahovať sa do svojho vysnívaného domu už v 17tich?
  39 min. 40 sec.
 • #007 Marica Šišková: Chýba nám tolerancia voči inakosti

  24 NOV 2021 · Jedna z najvplyvnejších osobností detského divadla v Nitre, ktorá formovala už niekoľko generácií. V najnovšom diele Nitra 2026 Podcastu sme sa rozprávali s Maricou Šiškovou, lektorkou dramatického odboru na ZUŠ J. Rosinského v Nitre. Čo majú spoločné pedagogika a réžia? Je detské divadlo len zmenšenina „veľkého” divadla? A v akej atmosfére sa tvorilo divadlo na Ukrajine počas anexie Krymu?
  32 min. 47 sec.
 • #006 Ivan Gontko: Vzdelávanie umením by malo patriť k všeobecnému rozhľadu

  15 NOV 2021 · Bábkar, herec, dramaturg, zakladajúci člen divadiel Teatro Tatro a Tyjátr, nitrančan ako repa – aj keď ako hovorí on, “domestifikovaný.” Hosťom šiestej epizódy podcastu Nitra 2026 bol Ivan Gontko. Ako vyzerala Nitra počas jeho mladosti? Prečo sa rozhodol založiť vlastné bábkové divadlo a hrať na flašinete? A ako znie nitránska talánčina?
  48 min. 34 sec.
 • #005 Zuzana Kiripolská: Jedlá zeleň medzi panelákmi a zmena, ktorá začína na tanieri


  2 NOV 2021 · Zakladateľka jednej z najväčších komunitných záhrad na Slovensku – nitrianskej KOZA, edukátorka a organizátorka rôznych ekologicko-vzdelávacích aktivít. Hostkou piatej epizódy podcastu Nitra 2026 bola Zuzana Kiripolská. Je Nitra dostatočne zelené mesto? Prečo nemá rada rýľovanie, no naučila sa ho akceptovať? A čo ju naučili deti, s ktorými každodenne pracuje?
  33 min. 55 sec.
 • #004 Andrej Dúbravský: Medzi nitrianskym vidiekom a New Yorkom

  19 OTT 2021 · Neortodoxný umelec, ktorý vymenil pulz najznámejšieho svetového veľkomesta za dom so záhradou a sliepkami v Rastislaviciach pri Nitre. V najnovšej časti podcastu Nitra 2026 vám predstavíme farebný svet maliara Andreja Dúbravského. Aké je to mať ateliér v letnej kuchynke starého vidieckeho domu? Vnímajú Slováci a Američania klimatickú krízu rozdielne? Akú inšpiráciu čerpá na burze exotických živočíchov alebo na termálnom kúpalisku nad vyprážaným syrom?
  37 min. 34 sec.
 • #003 Ivan Martinka: Človek najintenzívnejšie vníma to, čo sa deje v jeho vnútri

  4 OTT 2021 · Bábkar, režisér, herec a autor. Ivan Martinka je jednou z najvýraznejších postáv slovenského divadla posledných dvadsiatich rokov so širokými skúsenosťami zo zriaďovaných, no aj nezávislých divadiel. Hoci je rodeným Bratislavčanom, už vyše dvadsať rokov žije a pôsobí v Nitre. Závisia podľa neho na kultúre a umení ľudské životy? Prečo odmieta prácu pre televízie a ako vníma nitriansku kultúrnu scénu?
  28 min. 6 sec.
 • #002 Michal Molčan: Kávová kultúra a magazín, ktorý dostal Nitru na mapu sveta

  20 SET 2021 · Podnikateľ, kreatívec a zakladateľ magazínu o kávovej kultúre Standart, ktorý sa dnes predáva vo viac ako 80 krajinách. Hosťom druhej epizódy podcastu Nitra 2026 bol Michal Molčan, vďaka ktorému nájdete kúsok Nitry v kaviarňach od New Yorku po Tokyo. Prečo je podľa neho káva “lepidlom” spoločnosti? Ako z internátu presviedčal legendárnu značku, že jeho nápad má zmysel? A aká je jeho rodná Chrenová v porovnaní so sídliskami vo svete?
  31 min. 5 sec.
 • #001 Katarzia: Detstvo v divadle, zraniteľnosť a rady, o ktoré nikto nikoho neprosil.

  3 SET 2021 · Textárka, speváčka, hudobná producentka, Nitrančanka. V prvej epizóde podcastu Nitra 2026 sme vyspovedali jednu z najznámejších tvárí súčasnej česko-slovenskej hudobnej scény, Katarínu Kubošiovú, ktorú však fanúšikovia poznajú ako Katarziu. Aká bola Nitra jej detstva? Kde trávila najviac času a prečo? Kam v rodnom meste by vzala kamošov zo zahraničia, a kedy bola naposledy na zápase FC Nitra?
  28 min. 51 sec.

Nitra ako živé a vnímavé mesto, v ktorom sa oplatí zostať. Aj preto sa chceme stať Európskym hlavným mestom kultúry 2026. Podcast Nitra 2026 je o inšpiratívnych ľuďoch z Nitry...

mostra di più
Nitra ako živé a vnímavé mesto, v ktorom sa oplatí zostať. Aj preto sa chceme stať Európskym hlavným mestom kultúry 2026. Podcast Nitra 2026 je o inšpiratívnych ľuďoch z Nitry a regiónu a ich pohľade na mesto pod Zoborom a jeho okolie. Moderuje Michaela Kertészová.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca