Copertina del podcast

Nie z tej Ziemi | Radio Katowice

 • Nie z tej Ziemi. Zwierzęta, które poleciały w kosmos

  22 FEB 2024 · 20 lutego 1947 r. po raz pierwszy w historii wyniesiono w kosmos zwierzęta – dokładnie były to... muszki owocówki. Kto by się spodziewał, że te małe owady spełnią tak ważną rolę w dalszej eksploracji kosmosu. W odcinku Nie z tej Ziemi o dzielnych, kosmicznych zwierzakach.
  Ascoltato 15 min. 49 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Eros. Miłosna planetoida, która obraca się w grupie Amora

  14 FEB 2024 · Dzień zakochanych. Także i w kosmosie jest ten, który obraca się w towarzystwie grupy Amora. Zbliża się i oddala. O kim, a raczej o czym mowa? Zapraszamy w podróż Nie z tej Ziemi.
  Ascoltato 7 min. 9 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Czym są i jak powstają fale grawitacyjne?

  14 FEB 2024 · Wiadomo było o nich od 100 lat, ale zarejestrowano je wcale nie tak dawno. To odkrycie zmieniło spojrzenie na Wszechświat. Czy fale grawitacyjne, których źródło powstało miliony lat świetlnych stąd, mogą mieć na nas jakikolwiek wpływ? Zaprasza Łukasz Szwej.
  Ascoltato 17 min. 3 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Przemysł kosmiczny. Kiedyś a dziś

  14 FEB 2024 · Czy warto inwestować w branżę kosmiczną, gdy na świecie tyle problemów? Jak eksploracja kosmosu wyglądała kiedyś, a jak teraz - i czy ludzkości się to opłaciło? Zapraszamy na podróż nie tylko w przestrzeni, ale chyba przede wszystkim w czasie.
  Ascoltato 7 min. 18 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Czym jest DNA? Czy GMO jest takie straszne?

  14 FEB 2024 · Kod genetyczny, to unikalny kod jaki ma zapisany każdy z nas. Jak się okazuje - wiele się nie różnią, ale te drobne różnice powodują, że każdy z nas jest wyjątkowy. Nie wiadomo skąd w każdym organizmie wziął się taki zapis. Wiadomo jednak, że można w niego ingerować - czy to dobrze? O tej porze zawsze wędrujemy daleko w kosmosie. Tym razem zajrzymy w głąb siebie. Gość: Dawid Myśliwiec, Uwaga! Naukowy Bełkot
  Ascoltato 6 min. 26 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Rok 2024 w kosmosie. Czego się spodziewać

  14 FEB 2024 · Przed nami rok pełen kosmicznych wrażeń. Co przyniesie nam najbliższych 12 miesięcy? Gdzie i kiedy warto patrzeć w niebo, to sprawdzał Łukasz Szwej.
  Ascoltato 5 min. 28 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Kosmiczne podsumowanie 2023 roku

  14 FEB 2024 · To nasze ostatnie kosmiczne spotkanie w tym roku. Czas na podsumowania. Jaki był ten rok? Działo się wiele...
  Ascoltato 6 min. 31 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Jak będzie wyglądała wojna w kosmosie

  14 FEB 2024 · Ludzkość od niepamiętnych lat prowadziła między sobą wojny. Nieważne jakie czasy, wojny były zawsze. Czy w kosmosie jest bezpieczniej?
  Ascoltato 9 min. 27 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Jak odkrywamy planety pozasłoneczne

  14 FEB 2024 · Podobno nieodkrytych jeszcze planet może być w kosmosie więcej niż ziarenek piasku na Ziemi. To niewiarygodne jakie inne światy istnieją lata świetlne od nas. A jednak - wiele z nich udało się już odnaleźć i opisać. Niektóre są przerażające, niektóre całkiem przyjazne. To będzie niezwykła kosmiczna podróż. Warto zapiąć pasy, bo dziś wędrować będziemy daleko za pasem planetoid. To właśnie tam natkniemy się na najciekawsze i najbardziej różnorodne księżyce planet-olbrzymów. Zaprasza Łukasz Szwej.
  Ascoltato 13 min. 6 sec.
 • Nie z tej Ziemi. Drugi lot testowy Starshipa

  21 NOV 2023 · Za nami drugi lot testowy Starshipa. Dlaczego bezzałogowa misja budzi takie emocje? Zapraszamy na kolejny odcinek Nie z tej Ziemi.
  Ascoltato 5 min. 30 sec.

To podcast, gdzie czas i przestrzeń odgrywają największe role. To tutaj znaleźć można wieści nie z tej ziemi. Opowiadamy o wydarzeniach związanych z kosmosem i odkrywamy największe tajemnice Wszechświata. Autor:...

mostra di più
To podcast, gdzie czas i przestrzeń odgrywają największe role. To tutaj znaleźć można wieści nie z tej ziemi. Opowiadamy o wydarzeniach związanych z kosmosem i odkrywamy największe tajemnice Wszechświata.
Autor: Łukasz Szwej
Realizacja dźwiękowa: Jakub Hyrja
Grafika: Piotr Grzesiak
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca