Copertina del podcast

Naukowe UEspresso

 • Naukowe UEspresso odc. 31 - Bilans 20-lecia Polski w Unii Europejskiej (dr Marcin Baron)

  16 MAG 2024 · Czy Polska zyskała, czy straciła na wejściu do UE? Co się zmieniło i czy można było zrobić coś lepiej? Jakie miejsce zajmuje wspólnota europejska w grze o prym gospodarczy? Sprawdzamy w rozmowie z dr. Marcinem Baronem z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych.
  Played 22 min. 8 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 30 - Nadążyć za pieniądzem (dr Łukasz Szewczyk)

  18 APR 2024 · Bez nich trudno funkcjonować, większość lubi je mieć, ale nie każdy potrafi o nich rozmawiać. Pieniądze, bo o nich mowa, zmieniają się wraz z upływem czasu i pojawianiem się nowych technologii. Z pomocą w nadążaniu za tymi zmianami przychodzi dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych. 
  Played 19 min. 52 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 29 - Prawa konsumenta w praktyce (dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE)

  21 MAR 2024 · Przepisy często spędzają nam sen z powiek. Czasem, żeby dowiedzieć się jakie mamy prawa czy obowiązki, musimy przeczytać sporo prawnych regulacji. Proponujemy łatwiejsze rozwiązanie – praktyczny podcast na temat praw, jakie mamy jako konsumenci. Którą drogę przy składaniu reklamacji wybrać? Co zrobić, gdy cena na metce lub sklepowej półce różni się od tej przy kasie? Odpowiedzi – nie tylko na te pytania – szukamy w rozmowie z dr hab. Jolantą Zrałek, prof. UE z Katedry Badań Konsumpcji.
  Played 22 min. 14 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 28 - Gaming to nauka i biznes czy styl życia i zabawa? (mgr Marcin Pałys)

  15 FEB 2024 · Skąd biorą się niemałe pieniądze w branży growej i kto na niej zarabia? Czy e-sport może konkurować ze sportem tradycyjnym? Czym jest HUB Gamingowo-Technologiczny i kto znajdzie tam swoje miejsce? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w rozmowie z asystentem w Katedrze Informatyki Ekonomicznej UE Katowice i event managerem w Polskim Związku Esportu, mgr. Marcinem Pałysem.
  Played 17 min. 9 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 27 - Sztuczna inteligencja Bogu ducha winna (dr hab. Jan Kozak, prof. UE)

  18 GEN 2024 · Czy sztuczna inteligencja popełnia błędy i jeśli tak, to kto za nie odpowiada? Kiedy sztuczna inteligencja osiąga pełnoletniość i czy można jej ufać? Czy SI (ang. AI) jest etyczna i czy sam programista wie, jaki wynik otrzyma, gdy ją o coś zapyta? Z tymi pytaniami, w najnowszym odcinku podcastu NaukoweUEspresso, zmierzy się dr hab. Jan Kozak, prof. UE - kierownik Katedry Uczenia Maszynowego.
  Played 23 min. 15 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 26 - Skąd biorą się prezenty pod choinką? (dr Anna Mercik i dr Piotr Hanus)

  21 DIC 2023 · Kto przynosi prezenty i czy zdążą one dotrzeć na czas, gdy zamówimy je dwa lub trzy dni przed Wigilią Bożego Narodzenia? A może jednak warto pośpieszyć się ze świątecznymi przygotowaniami? Tym razem o świątecznych prezentach z nieco innej - logistycznej perspektywy porozmawiamy z dr Anną Mercik i dr. Piotrem Hanusem z Katedry Logistyki Ekonomicznej.
  Played 20 min. 45 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 25 - Black Friday - jak nie dać się nabić w butelkę? (dr hab. Małgorzata Kieżel, prof. UE)

  23 NOV 2023 · Co mają wspólnego listopadowe wyprzedaże z filadelfijskimi policjantami, kradzieżami i kolizjami drogowymi? Na co wciąż dajemy się nabrać sklepom podczas szału zakupów? Na te i inne pytania z odpowiedzią przychodzi dr hab. Małgorzata Kieżel, prof. UE z Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki.
  Played 18 min. 20 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 24 - Jak uprawiać marketing polityczny? (dr hab. Zbigniew Widera, prof. UE)

  28 SET 2023 · Dlaczego powinniśmy dobrze czytać informację? Jakie główne błędy popełniają kandydaci polityczni i czy wszyscy maja równe prawa w walce o władze? Posłuchajcie rozmowy z prof. Zbigniewem Widerą - ekspertem z zakresu marketingu politycznego.
  Played 18 min. 49 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 23 - Czy kredyt 2% jest (nie)bezpieczny? (dr Łukasz Szewczyk)

  22 AGO 2023 · Czy bezpieczny kredyt 2% jest dla wszystkich? Kto może go zaciągnąć i na jakich warunkach? Jaka jest maksymalna kwota? Kiedy możemy sprzedać mieszkanie kupione w ramach programu? O tym rozmawiamy z dr Łukaszem Szewczykiem z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych.
  Played 21 min. 22 sec.
 • Naukowe UEspresso odc. 22 - Fascynujące miejsca na każdą kieszeń (dr Paweł Piotrowski)

  18 LUG 2023 · Gdzie udać się na wakacje, jeśli nie dysponujemy milionami, a chcemy przeżyć coś niezwykłego? Gdzie szukać miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić? Co ciekawe, odpowiedzi na te pytania znaleźć możemy o wiele bliżej nas, aniżeli można by sądzić. O tym i o wielu innych tematach związanych z podróżami rozmawiamy z dr Pawłem Piotrowskim z Katedry Teorii Zarządzania.
  Played 20 min. 10 sec.

Naukowe UEspresso to szybka porcja wiedzy, której dostarczą Ci nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W rozmowach w ciekawy i przystępny sposób będziemy poruszać tematy popularnonaukowe z naszego otoczenia. Rozsiądź...

mostra di più
Naukowe UEspresso to szybka porcja wiedzy, której dostarczą Ci nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W rozmowach w ciekawy i przystępny sposób będziemy poruszać tematy popularnonaukowe z naszego otoczenia. Rozsiądź się w fotelu z aromatyczną kawą lub ulubioną herbatą i daj się ponieść UEspressowo-naukowej mieszance :)
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca