• Daria Marx: Grała na gitarze, żeby zaimponować ministrantom | MZP #49

  4 DIC 2023 · Gościem Muzyki za przewodnika jest Daria Marcinkowska – znana na scenie muzycznej pod pseudonimem „Daria Marx”.O Darii głośno zrobiło się po jej udziale w programie The Voice of Poland, chociaż nie trafiła tam z przypadku. Okazuje się, że muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Zaczęło się od chóru w rodzinnych Łaziskach Górnych, później były dwie szkoły muzyczne w Katowicach, gdzie kształciła się w kierunku śpiewu operowego. Później pojawiły się jeszcze aktorstwo i muzyka w Londynie. W podcaście rozmawiamy między innymi:- o pięknych czasach spędzonych w Łaziskach Górnych - o szkole, do której zawsze Daria się spóźniała- o niesprawiedliwości społecznej w Londynie i Los Angeles- o poczuciu własnej twórczości- o udziale w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo- o nowej – starej twórczości- a także o tym czy Daria w przyszłości będzie śpiewała też po polskuDarię Marx znajdziecie także na Instagramie.
  39 min. 36 sec.
 • Robert Janowski: Dorabiałem grając w prawdziwym metrze w Paryżu | MZP #48

  21 NOV 2023 · Gościem kolejnego odcinka Muzyki za przewodnika jest artysta kompletny! Robert Janowski: z wykształcenia weterynarz, główny bohater pierwszej obsady legendarnego musicalu Metro, wieloletni gospodarz programu Jaka to melodia, a dziś juror programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W CV ma również między innymi współpracę z kapelą Oddział Zamknięty. Tradycyjnie w Muzyce za przewodnika nie zabrakło także czasu na rozmowę o rodzinnych stronach. Usłyszycie między innymi:- o porodzie domowym w Inowrocławiu - o Wołdze porywającej dzieci- o popijaniu wina podczas koncertów Chopinowskich- o dorastaniu w Sochaczewie- o znienawidzonej weterynarii- o katorżniczej pracy przy musicalu Metro- o tym jak naprawdę było na Broadwayu- o byciu „panem z Jaka to melodia”- o pracy na planie filmowym z Michałem Żebrowskim- o kulisach programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo- o pasji do tenisa, motocykli i kolekcjonerstwaNa rozmowę zaprasza Wojtek Góralski. W podcaście wykorzystano fragmenty utworów:Metro – A ja nieMetro – But not meRobert Janowski – Kto nigdy nie żyłRobert Janowski – Mury Jerycha (musical Kompot)Oddział Zamknięty – Debiut (gościnnie Robert Janowski)ZOO – Więcej seksu
  57 min. 15 sec.
 • Bela Komoszyńska (Sorry Boys) – czy powstanie płyta o Działdowie? | MZP #47

  6 NOV 2023 · Tym razem w „Muzyce za przewodnika” odwiedzamy malownicze Działdowo i powstańczą Warszawę. Bohaterką odcinka jest Bela Komoszyńska z kapeli Sorry Boys. Rozmawiamy między innymi o: • rodzinnym Działdowie na Warmii i Mazurach; • muzycznych początkach; • projekcie „Moje serce w Warszawie”; • niezwykłej historii powstańczej miłości; • życiu na warszawskim Grochowie; • łączeniu rodzicielstwa z działalnością sceniczną; • i o ekipie technicznej.W podcaście wykorzystane zostały fragmenty utworów:"Wash it up" Amuse Me – Youtube;"Jan" Sorry Boys – Youtube; "Sen o Warszawie" Czesław Niemen, wyk. Sorry Boys – Youtube; "Dzień dobry" Sorry Boys i Robert Gawliński – Youtube; "Jadę do domu" Sorry Boys – Youtube.
  30 min. 23 sec.
 • Waglewski i Wróbel (Kim Nowak) wspominają Ursynów lat 80. i 90. #46 MZP

  24 OTT 2023 · Ursynów lat 80. i 90. Jaki był? Jak wygląda dziś? Co się zmieniło, a co pozostało takie samo? O tym wszystkim rozmawiam z członkami zespołu Kim Nowak. Kim Nowak to kapela założona w 2009 roku przez braci Fisza i Emade Waglewskich oraz Michała Sobolewskiego. Po latach panowie postanowili wrócić do mocnego garażowego rock and rolla i znów spotkali się pod szyldem Kim Nowak. Teraz dołączył do nich jeszcze basista Staszek Wróbel. Niebawem panowie wydają nowy album pod tytułem „My” i ruszają w trasę koncertową. Przy okazji tego całego zamieszania muzycznego udało mi się zabrać ich w małą podróż sentymentalną po warszawskim Ursynowie.Wspominamy „Dzień Świra”, „Alternatywy 4”, pierwsze hip-hopowe składy z Ursynowa i wielkie błoto podczas budowy pierwszej linii metra.
  27 min. 52 sec.
 • Kryminalne zagadki warszawskiej woli – Dziwna Wiosna | MZP #45

  10 OTT 2023 · Dziś w Muzyce za przewodnika gościem jest Dawid Karpiuk - lider zespołu muzycznego Dziwna Wiosna, a także dziennikarz, pisarz i warszawiak z urodzenia. Rozmawiamy między innymi o kryminalnych historiach z warszawskiej Woli, o psiaku Antku, o grze na skrzypcach, podwórkowym życiu, ogłupiających mediach społecznościowych i przyszłości zespołu Dziwna Wiosna.
  31 min. 2 sec.
 • Felivers: Na początku w Sochaczewie nie było łatwo | MZP#44

  26 SET 2023 · W Muzyce za przewodnika zaglądamy do niewielkiego miasteczka położonego 60 kilometrów na zachód od Warszawy. Będziemy w Sochaczewie, w którym prawdopodobnie zmarł król Bolesław Krzywousty. W tym samym Sochaczewie wychowywali się i mieszkają członkowie zespołu Felivers.Chłopaki opowiadają nam o swoim studiu nagraniowym, o pierwszych licealnych koncertach, stylizacjach i ulubionych miejscach wSochaczewie. Przy okazji panowie udowadniają, że rock&roll wcale nie umarł.
  19 min. 6 sec.
 • Żurkowski: Mieszkałem w ostatnim bloku w Suwałkach | MZP #43

  12 SET 2023 · Dziś w programie piękne Podlasie i urocza Suwalszczyzna. Suwałki to od lat ważny szlak transportowy, ale także ciekawy punkt na mapie atrakcji turystycznych. To właśnie tam na świat przyszli między innymi: Maria Konopnicka, Andrzej Wajda czy Tomasz Organek. A dziś gościem Muzyki za przewodnika będzie również rodowity suwalczanin, muzyk Łukasz Żurkowski. Jego zespół dopiero powoli rozpycha się na polskiej scenie muzycznej, ale niebawem może się o nich zrobić zdecydowanie głośniej.Żurkowski pochodzi z Suwałk, śpiewa między innymi o Obławie Augustowskiej, a sporo czasu mieszkał też w Warszawie i Wielkiej Brytanii. W podcaście pojawiają się najciekawsze historie związane ze wszystkimi tymi miejscami.
  29 min. 45 sec.
 • Kajra i Sławomir: black metal i wino na stadionie Wandy Kraków |Muzyka za przewodnika #42

  29 AGO 2023 · Ona z Wałbrzycha, on z Nowej Huty, a połączyła ich… miłość w Zakopanem. Tym razem gośćmi podcastu Muzyka za przewodnika są gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej: Magdalena Kajrowicz i Sławomir Zapała.Z rozmowy dowiecie się między innymi:
  30 min. 3 sec.
 • Ktoś wyłączył prąd w całym Wałbrzychu, żebym zobaczył gwiazdy” – Maciej Kurowicki, zespół Hurt # 41 Muzyka za przewodnika

  16 AGO 2023 · 18 lat temu zachwycili całą Polskę swoim przebojem – Załoga G. Kawałek ten do dziś z powodzeniem gości w wielu radiostacjach, a w internecie wracają do niego kolejne pokolenia. Dziś, po latach, zespół Hurt wraca z zupełnie nowymi dźwiękami i tekstami.Gościem Muzyki za przewodnika jest lider zespołu Hurt – Maciej Kurowicki, który zaprasza słuchaczy do swojego niezwykłego świata. Rozmawiamy także, a właściwie przede wszystkim o jego dzieciństwie i latach młodości, które obfitowały w wielokrotne przeprowadzki, zmiany miejsc zamieszkania, zmiany szkół, ciągłą aklimatyzację i wielką różnorodność. Urodzony w Jaworze, od lat związany z Wrocławiem, ale mieszkał również w: Wałbrzychu, Nałęczowie, Lubartowie, Dolnym Wiśniczu, pod Rzymem we Włoszech, a także w kanadyjskim Montrealu.
  26 min.
 • Ktoś wyłączył prąd w całym Wałbrzychu, żebym zobaczył gwiazdy” – Maciej Kurowicki, zespół Hurt. Muzyka za przewodnika_41

  16 AGO 2023 · 18 lat temu zachwycili całą Polskę swoim przebojem – Załoga G. Kawałek ten do dziś z powodzeniem gości w wielu radiostacjach, a w internecie wracają do niego kolejne pokolenia. Dziś, po latach, zespół Hurt wraca z zupełnie nowymi dźwiękami i tekstami. Gościem Muzyki za przewodnika jest lider zespołu Hurt – Maciej Kurowicki, który zaprasza słuchaczy do swojego niezwykłego świata. Rozmawiamy także, a właściwie przede wszystkim o jego dzieciństwie i latach młodości, które obfitowały w wielokrotne przeprowadzki, zmiany miejsc zamieszkania, zmiany szkół, ciągłą aklimatyzację i wielką różnorodność. Urodzony w Jaworze, od lat związany z Wrocławiem, ale mieszkał również w: Wałbrzychu, Nałęczowie, Lubartowie, Dolnym Wiśniczu, pod Rzymem we Włoszech, a także w kanadyjskim Montrealu. W podcaście wykorzystano fragmenty utworów: Hurt – Załoga G; Hurt – Festiwal bodźców
  26 min.

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca