Info
Matka 4 dzieci, rolniczka, która ma kozy, pszczoły oraz pole lawendy i tymianku. Produkuję kozie sery, syropy, przetwory i ekożywność.
22 GIU 2022 · Mikrowarzywa z Warmii oraz Koza na Lawendzie otwierają nowy punkt na mapie Olsztyna - Lokalne Przysmaki Olsztyn. Na Targowisku Miejskim ul. Grunwaldzka 45 jest pawilon przy głównej alejce, w którym będą do kupienia wytwory lokalnych i regionalnych rzemieślników.
Więcej informacji zajdziesz na https://facebook.com/lokalneprzysmakiolsztyn lub przez https://kozanalawendzie.pl/lokalneprzysmaki/
Do dostania nie tylko mikrowarzywa i sery, ale pieczywo, indyk, jagnięcina, herbaty z ziół, słodycze, pasty na kanapki, zakwasy do picia, kiszonki i wiele, wiele innych artykułów.
15 GIU 2022 · Kinga Młyńska, właścicielka @mikrowarzywazwarmii prowadzi swoje uprawy mikrowarzyw jako rolnictwo miejskie - czyli uprawia je w mieście. W naszej rozmowie proszę, aby przybliżyła nam temat mikrowarzyw: czym się różnią od kiełków, od nowalijek, dlaczego i skąd w ogóle posiada taką wiedzę.
Śledzić Kingę można na jej stronie Facebookowej https://facebook.com/mikrowarzywazwarmii/ a spotkania i zakupy (prócz dowozów na terenie Olsztyna) można zrobić na Niedzielnym Targu Śniadaniowym w Olsztynie, Grunwaldzka 33 od 11 do 14.
8 GIU 2022 · Coraz więcej osób jest zainteresowane chowem i hodowlą kóz. Jedni chcą, aby były to zwierzęta towarzyszące w agroturystyce, pensjonacie; a inni "robią" z tego biznes. Każdy kierunek ma trochę inne wymagania, ale podstawy są podobne i warto (a wręcz należy) je spełnić. W dzisiejszym, trochę nowatorskim odcinku z wizją, ogólnie opowiadam, na co warto zwrócić uwagę i od czego zacząć swoją przygodę z kozami. Jestem świadoma, że nie jest to wyczerpany temat, a tylko delikatne jego muśnięcie. Jeżeli maci pytania, wątpliwości - śmiało piszcie w komentarzach. Wasza aktywność pomaga mi w tworzeniu odpowiednich materiałów, które zaspokajają ciekawość i chęć posiadania wiedzy.
31 MAG 2022 · Rozpoczynamy nowy, trzeci sezon podkastów Kozy na Lawendzie. W dzisiejszym odcinku, z marszu, porozmawiamy o tym, co może zjeść koza. Poruszymy trochę tematów o hodowli oraz ogólnie o samych zwierzętach. Będę obalać kozie mity oraz proszę też o Waszą pomoc - mam w tym odcinku kilka wątpliwości. Zapraszam również na 4 edycję bezpłatnego mini kursu serowarskiego dla początkujących on-line.
24 MAR 2021 · 36 odcinek podcastu to zapis z rozmowy live przeprowadzonej w niedzielę 21.03.2021 roku na profilu Sylwia Kubik - pisarka z Powiśla.
Sylwia zaprosiła mnie do siebie, abym opowiedziała o swoim gospodarstwie, o kozach i jak w ogóle wygląda moje życie. Opowiadam ponad godzinę i zahaczam o różne wątki.
Dajcie znać, czy chcielibyście jeszcze takie spotkanie.
17 MAR 2021 · 35 odcinek podcastu to rozmowa z dojrzałą kobietą, która od początku swojego życia mieszka na wsi. Sylwia Kubik, to autorka poczytnych kobiecych powieści. Powieści, których akcja osadzona jest na powiślańskiej wsi - wraz z jej blaskami i cieniami.
W naszej rozmowie pytam Sylwię, czy obserwuje zmiany we wsi, jakie postępują. Czy są to pozytywne, czy negatywne zmiany? Jakie przeszkody trafiają się w wiejskiej codzienności? Z czym powinien się liczyć człowiek, który przyjeżdża na wieś?
Powieści Sylwii znajdziecie na http://sylwiakubik.pl/
10 MAR 2021 · Wsi wesoła, wsi spokojna. Coraz więcej cię pragnie. Śpiew ptaków, mgliste poranki i romantyczne zachody słońca. Sielsko i anielsko. Połączyć to jeszcze z głośnym pragnieniem mieszkania na wsi. Oraz konie - miłość od zawsze. Jak to wszystko połączyła Vera, ex mieszczuch, specjalista od reklam. Czy znalazła swoją wymarzoną wieś? Czy zawsze było kolorowo i z happy endem? Z czym się je wieś?
W rozmowie z gościem - Verą Kobylińską - artysktą, koniarzem, uciekinierką z miasta na Warmińską wieś. Poruszamy temat etyki hodowli zwierząt, temat koła życia i śmierci, problemów mieszkania na wsi oraz minusów, które z tą wsią są związane. Straszymy!
3 MAR 2021 · Narodziny koźląt to bardzo radosny moment. Maluchy niemal od razu wstają na nóżki i szukają maminego cyca.
Mleko matki jest najbardziej wartościowe dla małych szczególnie w pierwszych dniach. Wtedy to ze strzyków leci siara - żółta, lepka, wyładowana cukrem i witaminami. Energetyczny strzał na start. Jako hodowca uważam, że jest to niezbędny pierwszy posiłek dla malucha. Czasem trzeba pomóc, przystawiając koźlę do strzyka. Czasem trzeba zdoić mamę i podać maluchowi przez smoczek z butelki (ponieważ strzyk jest tak duży i nabity mlekiem, że dziecku jest trudno schwycić w pyszczek i pociągnąć). W hodowlach mlecznych przychodzi ten moment - często wcześniej, po pierwszej, drugiej dobie, kiedy oddziela się maluchy od matek, dokarmiając mlekiem matki i mieszanką mleczną. Z czasem dieta koźląt jest rozszerzana.
W tym odcinku mówię z własnego doświadczenia, kiedy bezpiecznie i w jaki sposób oddzielić młode od matek, korzystać z mleka i utrzymać dobrostan.
24 FEB 2021 · Na początek należy rozróżnić pojęcia chowu i hodowli. Nie są one synonimami i tylko jedno dotyczy tylko roślin. Przy zagadnieniach chowu i hodowli kładzie się nacisk na dobrostan zwierząt, a związane jest to z etyką chowu i/lub hodowli.
W tym odcinku opowiadam również o tym, jak to jest naprawdę zacząć z kozami i na co warto zwrócić uwagę.
17 FEB 2021 · Zimą na forach pojawia się wiele pytań o to, co robić na wsi, z czego żyć i jak zarabiać. W dobie internetu jest coraz więcej możliwości. Nie trzeba też rzucać miejskiej pracy, wyprowadzając się na wieś. Wszystko zależy od tego, co chcemy na wsi robić i w jakim stylu wieść życie. W tym odcinku przytaczam kilka pomysłów - nic odkrywczego, ale też staram się zwrócić uwagę na zagrożenia, które mogą nie dać nam całorocznego dochodu.
Matka 4 dzieci, rolniczka, która ma kozy, pszczoły oraz pole lawendy i tymianku. Produkuję kozie sery, syropy, przetwory i ekożywność.
Informazioni
Autore | Weronika Rybińska |
Organizzazione | Koza na Lawendzie |
Categorie | Istruzione |
Sito | - |
- |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company