Info
Простими словами про гроші, саморозвиток, економіку та про те, як працює світ у загальному.
Тут ти почуєш головні думки із публікацій (книги та статті), які розширять твій кругозір та заощадять чимало часу на пошук інформації.
Нові епізоди щотижня.
Тут ти почуєш головні думки із публікацій (книги та статті), які розширять твій кругозір та заощадять чимало часу на пошук інформації.
Нові епізоди щотижня.
11 LUG 2024 · У цьому епізоді ви дізнаєтеся як перевірити на правдивість статистичні дані, як відрізнити якісні дані від недостовірних та не дати собою маніпулювати через неправильно представлені чи зібрані статистичні дані.
Після цього епізоду ви зможете відповісти на ці та інші питання:
Звідки беруться недостовірні дані?
На що треба звертати увагу в секторних діаграмах?
Як відрізнити фальшивість у стовпчастих діаграмах?
Як не дати собою зманіпулювати у часових графіках?
Що треба знати, щоб відрізнити якісну гістограму від недостовірної?
Що таке історичний анекдот та як не піддаватися на їх маніпуляцію?
Епізод базується на книзі "Statistics For Dummies" Дебори Дж. Рамсі
4 LUG 2024 · У цьому епізоді ви дізнаєтеся про один із найважливіших принципів економіки, який впливає на кожний ваш вибір — принцип граничної корисності.
Чи задумувались ви коли-небудь, чому перша склянка води у спекотний день приносить таке велике задоволення, а кожна наступна вже не так радує? Чому ми готові витрачати більше грошей на новий смартфон, хоча старий ще працює? Відповіді на ці та багато інших запитань ховаються у концепції граничної корисності!
У цьому підкасті ми розглянемо, як гранична корисність допомагає економістам зрозуміти, чому люди приймають ті чи інші рішення. Ви побачите, як за допомогою цього принципу можна пояснити попит на різні товари та формування цін на ринку.
Ви дізнаєтеся, як принцип граничної корисності працює у вашому повсякденному житті. Від покупок у супермаркеті до вибору розваг — ви побачете, як ця концепція впливає на кожен ваш вибір і допомагає вам максимізувати задоволення від життя.
Зрозумієте як і чому ірраціональну поведінку (покупки люксових речей), можна пояснити через граничну корисність.
Дізнаєтеся, чому ми іноді витрачаємо гроші на речі, які здаються непрактичними, але приносять нам велике задоволення. Відео буде корисним для всіх, хто цікавиться економікою, прагне краще зрозуміти власну поведінку та хоче приймати більш обґрунтовані рішення у своєму житті.
На власному прикладі я розповім, як знання про граничну корисність допомогли мені... їсти менше чіпсів.
🎓 Незалежно від того, чи ви студент, бізнесмен, домогосподарка чи просто цікавитеся економікою, це відео допоможе вам краще зрозуміти принципи, що керують вашим життям і виборами.
Мої соцмережі:
https://www.instagram.com/katia_shml
https://www.facebook.com/katrinmiledi
https://www.tiktok.com/@katiaprosvit
27 GIU 2024 · Чи знали ви, що теорія ігор може допомогти вам у повсякденному житті? Від вирішення сімейних конфліктів до прийняття важливих рішень на роботі – стратегічне мислення може змінити ваше життя.
У цьому епізоді ви дізнаєтеся на чому полягає дилема в'язня, що таке рівновага Неша, та як їх використовувати у повсякденному житті.
Теорія ігор допомагає нам зрозуміти, як приймаються рішення у ситуаціях, де дії однієї особи залежать від дій іншої. Ми розглянемо, як ця теорія застосовується не лише у кримінальних розслідуваннях, а й у бізнесі, економіці, суспільстві та навіть у повсякденних ситуаціях.
У суспільному житті теорія ігор допомагає вирішувати соціальні дилеми, такі як забруднення навколишнього середовища, фінансування публічних благ та боротьба з глобальними загрозами. Як стимулювати людей робити свій внесок у спільне благо? Як досягти рівноваги між особистими інтересами та загальним добробутом? Як досягти стану, коли жоден гравець не має стимулу змінювати свою стратегію? Рівновага Неша – це відповіді на це питання.
Ви дізнаєтеся, що таке рівновага Неша і як вона працює, та знатимете, чому ця концепція є золотим стандартом у стратегічному плануванні та як її застосовують у реальних життєвих ситуаціях.
Мої соцмережі:
https://www.instagram.com/katia_shml
https://www.facebook.com/katrinmiledi
https://www.tiktok.com/@katiaprosvit
20 GIU 2024 · У цьому епізоді ми глибоко зануримося в проблему корупції, яка зачіпає всі аспекти суспільного життя в різних куточках світу. Ви дізнаєтеся про те, як і коли корупція виникла, як вона розвивалася протягом століть, та отримаєте огляд ситуації з корупцією у світі та в Україні.
Крім цього, розглянемо неймовірний приклад Сінгапуру — країни, якій вдалося практично викорінити корупцію. У наш час у багатьох країнах корупція залишається глобальною проблемою, що підриває довіру до урядів та гальмує розвиток країн.
Дізнайтеся, які країни зараз є найбільш корумпованими за даними Transparency International і як вимірюється рівень корупції за допомогою Індексу сприйняття корупції (CPI). Ми розглянемо методи збору даних та оцінки корупції, які використовуються в цьому індексі, і які країни демонструють найкращі результати в боротьбі з цим явищем.
Україна — одна з країн, яка досі стикається з серйозними проблемами корупції. Ми розглянемо поточну ситуацію з корупцією в Україні, включаючи ключові виклики та успіхи. Ви дізнаєтеся про зусилля уряду, громадських організацій та міжнародних партнерів у боротьбі з корупцією, а також про прогрес, досягнутий за останні 10 років.
Одним з найяскравіших прикладів успішної боротьби з корупцією є Сінгапур. У цьому епізоді ми детально розглянемо, як ця країна під керівництвом Лі Куан Ю змогла перетворитися з корумпованого портового міста в одну з найменш корумпованих держав світу.
Ви дізнаєтеся про ключові методи, які використовував Сінгапур. Це відео надасть вам глибоке розуміння корупції — від її історичних коренів до сучасних проявів та ефективних методів боротьби.
Приклад Сінгапуру демонструє, що навіть найбільш корумповані країни можуть подолати цей виклик за умови рішучості, політичної волі та комплексного підходу.
Посилання:
https://cpi.ti-ukraine.org
Мої соцмережі:
https://www.instagram.com/katia_shml
https://www.facebook.com/katrinmiledi
https://www.tiktok.com/@katiaprosvit
13 GIU 2024 · Ви коли-небудь замислювалися, чому мати багато грошей не завжди означає бути багатим?
Чи думали, чому не можна просто надрукувати більше грошей, щоб усі стали багатшими?
Після прегляду цього відео ви знатимете відповіді на ці запитання, а також розумітимете інші дуже важливі аспекти інфляції.
Ви дізнаєтеся, як зростання загального рівня цін на товари і послуги знижує купівельну спроможність грошей; ми розглянемо різні типи інфляції, включаючи монетарну інфляцію та її наслідки.
Ви побачите доступний приклад того, як інфляція може негативно впливати на різні верстви суспільства, і зрозумієте, чому навіть після підвищення зарплат та пенсій люди часто втрачають через інфляцію.
Крім цього ми розглянемо, чому інфляцію іноді називають "найгіршою з можливих форм оподаткування". Ви зрозумієте, як інфляція впливає на багатих і бідних однаково, але водночас вона є особливо важкою для тих, хто має менші доходи.
Ми також пояснемо чому інфляція психологічно краще спиймається суспільством, ніж реальне зниження зарплат.
Присвятіть 9 хвилин на цей епізод, щоб простими слова і з доступними прикладами дізнатися більше про те, як інфляція формує наше життя, як вона впливає на економіку.
Не пропустіть цю унікальну можливість розширити свої знання про економіку!
Дякую за Ваш час і до зустрічі!
https://youtu.be/mtA8YzM7ISQ?si=VQ8vCiEArSbsayYV
https://youtu.be/mtA8YzM7ISQ?si=VQ8vCiEArSbsayYV
https://youtu.be/0MGIXz0k4_U?si=gfkHbNx6oAv-gQGz
https://www.instagram.com/katia_shml/
6 GIU 2024 · Ви коли-небудь замислювалися, як ваші щоденні рішення впливають на економіку?
Ви навіть не уявляєте, наскільки важливою є кожна ваша покупка чи вибір!
У цьому епізоді ми розглянемо одні з найосновніших понять економіки – попит і пропозицію, а також познайомимося з концепцією "невидимої руки ринку", запропонованою знаменитим економістом Адамом Смітом.
Після цього короткого подкасту ви знатимете, як саме працюють попит і пропозиція у ринковій економіці та зрозумієте як споживачі, бажаючи отримати найкращий товар за найкращою ціною, стимулюють виробників постійно покращувати свої продукти і послуги та скорочувати витрати.
Ви дізнаєтеся, чому ціни на деякі товари можуть різко зрости, коли попит на них перевищує пропозицію, і навпаки, чому ціни падають, коли на ринку є надлишок товарів.
Але це ще не все! Ми також розглянемо захоплюючу ідею "невидимої руки" ринку. Ця концепція пояснює, як індивідуальні дії, спрямовані на особисту вигоду, можуть сприяти загальному добробуту суспільства.
Ви побачите, як ваш вибір купити той чи інший товар може впливати на загальну економічну ситуацію, стимулюючи виробників і змінюючи ринкові умови. Прості приклади з реального життя допоможуть вам зрозуміти, як прості дії, такі як покупка шоколаду або нових кросівок, є частиною величезної економічної системи, що постійно саморегулюється через попит і пропозицію.
Ви знатимете, чому Адам Сміт вважав, що ринок може ефективно працювати з мінімальним втручанням держави. Під час перегляду ви дізнаєтеся, чому важливо розуміти основи економіки, і як ці знання можуть допомогти вам у повсякденному житті. Ви побачите, що кожен із нас впливає на економіку більше, ніж ми можемо уявити.
Подивитися відео на https://youtu.be/mtA8YzM7ISQ (із графіками)
30 MAG 2024 · Чи руйнування під час війни можуть бути корисними для економіки?
У цьому епізоді ми розкриємо міфи та упередження щодо економічних наслідків війни, зокрема використовуючи відому метафору Фредеріка Бастіа про розбите вікно.
Простими словами досліджуємо, як помилки економістів можуть вплинути на наші уявлення про війну та відновлення у після воєнний період.
Після прослуховування цього епізоду ви зможете відповісти на наступні питання:
Чи руйнування можуть допомагати економічному зростанню?
Як війна впливає на економічну рівновагу попиту та пропозиції?
Яка роль інфляції у повоєнному економічному зростанні?
Крім цього ви знатимете приклади та аналіз, що розвінчують поширені економічні помилки. Цей підкаст допоможе вам краще зрозуміти складні економічні процеси, які відбуваються під час і після війни.
Разом ми дослідимо упередження та помилки багатьох економістів щодо війни, роль інфляції у відновленні, а також важливі нюанси рівноваги попиту та пропозиції у воєнний та повоєнний час.
Дізнайтеся більше про те, як насправді працює економіка під час кризи та які уроки ми можемо винести для майбутнього.
Епізод доступний до перегляду на YouTube:
https://youtu.be/1zbBeAdJEfc
23 MAG 2024 · У цьому епізоді ми обговоримо три сучасні економічні моделі, які значною мірою змінюють наше сприйняття бізнесу, споживання та співпраці. Йдеться про економіку на вимогу, економіку спільного використання та краудсорсинг.
Якщо ці слова здаються Вам далекими від вашої реальності, то пропоную Вам не спішити з висновками, а спочатку помлухати цей підкаст, щоб переконатися, що ці нові форми економіки уже присутні у вашому житті та мають на нього вплив.
Ці моделі не лише трансформують наші економічні реалії, а й впливають на різні сфери нашого життя. В цьому епізоді Ви дізнаєтеся, що таке економіка на вимогу, економіка спільного використання та краудсорсинг.
Після цього відео Ви знатимете і розумітимете різницю між цима поняттями та самостійно зможете пояснити друзям та знайомим про що йдеться у кожному із них.
https://youtu.be/0MGIXz0k4_U
https://youtu.be/YlfjSXKo1W4
16 MAG 2024 · Після цього епізоду ви зможете відповісти на такі питання:
Які бізнес-тренди є у 2024 році?
На що треба звертати увагу підприємствам, які хочуть пережити період роботизації та цифризації?
Які варіанти розвитку є у стартапів? Як діяти великим фірмам, щоб не втратити своє місце на ринку?
Як змінюється поведінка споживачів? На що треба звертати особливу увагу?
Підкаст буде цікавим та корисним кожному власнику бізнесу (незалежно від розмірів), а також тим, хто цікавиться трендами на ринку та хоче тримати руку на пульсі того, що відбувається у світі.
Майбутнє бізнесу тісно пов'язане з розвитком нових технологій, які мають фундаментальний вплив на його організацію та функціонування. Технологічний прогрес прискорюється, і лідери підприємств повинні постійно вчитися, адаптуватися та переглядати свої операційні моделі. Здатність компаній діяти швидко та гнучко є критично важливою, адже зміни стають все більш масштабними та непередбачуваними.
Технології створюють нові способи задоволення потреб клієнтів, що змінює їхні очікування, продукти, послуги, методи співпраці та бізнес-моделі. Цифровізація веде до прозорості, де фірми мають доступ до великої кількості даних для аналізу та маркетингу, а клієнти можуть легко перевіряти репутацію виробників і порівнювати продукцію.
Співпраця між зрілими компаніями та стартапами стає необхідністю через швидкі зміни та інновації. Традиційним компаніям часто не вистачає спеціальних навичок і чутливості до потреб клієнтів, в той час як стартапи потребують капіталу, досвіду та даних. Спільна робота дозволяє їм взаємно збагачуватися ресурсами та впроваджувати інновації, створюючи значну цінність для обох сторін.
Фокус багатьох галузей зміщується з продажу продуктів на надання послуг. Споживачі більше не купують фізичні об'єкти, а платять за доступ до послуг через цифрові платформи. Наприклад, замість купівлі касети з фільмом, користувачі підписуються на Нетфлікс для доступу до тисяч фільмів. Аналогічно, послуги прокату самокатів стають популярними в містах, що змінює підхід до володіння.
Компанії також повинні адаптуватися до нових концепцій управління талантами, які стають ключовим чинником конкурентоспроможності. Гнучкі ієрархії, нові методи вимірювання та винагороди продуктивності, а також інноваційні стратегії залучення та утримання талантів забезпечують успіх організацій у сучасному світі.
Епізод базується на книзі Клауса Шваба «Четверта промислова революція». Клаус Шваб – засновник Всесвітнього економічного форуму, який проводиться щороку у Давосі і збирає разом одних із найвпливовіших людей світу.
Попередні епізоди на тему "Четвертої промислової революції" (посилання на Youtube):
https://youtu.be/YHoj8WBM-JM?si=_jMTAIHfIk9VbumQ
https://youtu.be/wNbYs23DSvE?si=IG6q3di7eRiuBoLj
https://youtu.be/J96yI1Tb2xw?si=g16ZEJvj99z8pqpD
https://youtu.be/0MGIXz0k4_U?si=SxEJ1iPZf6HCyQfj
11 MAG 2024 · Епізод про те, як змінюється та далі змінюватиметься ринок праці у епоху четвертої промислової революції.
Розглянемо які наслідки четверта промислова революція матиме для ринку праці?
Як змінеться працевлаштування та які навички НЕОБХІДНО буде МАТИ КОЖНОМУ, хто хоче зайняти гідне місце у новій технологічній реальності?
Після перегляду цього відео ви зможете відповісти на наступні питання:
Який найважливіший навик треба мати, щоб бути готовим до змін?
Як змінеться характер праці?
Як зміняться відносини роботодавець-працівник?
Чому вплив нинішньої технологічної революції буде масштабнішим, ніж усіх попередніх промислових революцій?
Що буде із безробіттям?
Як приготуватися до нової реальності, щоб "залишитися на плаву"?
Чому ринок праці буде все більше поділений на "бідних" та "багатих"?
Розберемося у тому, як технологічний розвиток формує нову реальність праці та як ми можемо, чи навіть повинні, до неї пристосуватися.
Епізод базується на книзі Клауса Шваба «Четверта промислова революція». Клаус Шваб – засновник Всесвітнього економічного форуму, який проводиться щороку у Давосі і збирає разом одних із найвпливовіших людей світу.
Попередні епізоди на тему "Четвертої промислової революції" (посилання на Youtube):
https://youtu.be/YHoj8WBM-JM?si=_jMTAIHfIk9VbumQ
https://youtu.be/wNbYs23DSvE?si=IG6q3di7eRiuBoLj
https://youtu.be/J96yI1Tb2xw?si=g16ZEJvj99z8pqpD
Простими словами про гроші, саморозвиток, економіку та про те, як працює світ у загальному.
Тут ти почуєш головні думки із публікацій (книги та статті), які розширять твій кругозір та заощадять чимало часу на пошук інформації.
Нові епізоди щотижня.
Тут ти почуєш головні думки із публікацій (книги та статті), які розширять твій кругозір та заощадять чимало часу на пошук інформації.
Нові епізоди щотижня.
Informazioni
Autore | ПроСвіт |
Organizzazione | Kateryna |
Categorie | Automiglioramento |
Sito | - |
- |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company