• Działo się! odc. 138 Wilkołaki

  12 GIU 2024 · Tym razem zajmiemy się... wilkołakami. Jak się okazuje, to nie tylko stwory baśniowe, ale umiejscowione w historii, także Polski, opowieści o ludziach-wilkach. Na te niezwykłą opowieść zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  7 min. 27 sec.
 • Działo się! odc. 137 Salem

  5 GIU 2024 · Tym razem zajmiemy się najsłynniejszym miasteczkiem w Ameryce pod koniec XVII wieku. Chodzi o miasteczko Salem i dziwy, do których w nim dochodziło. Zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  8 min. 7 sec.
 • Działo się! odc. 136 Boże Ciało

  29 MAG 2024 · Zastanawiamy się wspólnie, skąd wzięło się święto Bożego Ciała i dlaczego akurat związane jest ze świętem kwiatów? Historyczne śledztwo wszczynają: Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  7 min. 55 sec.
 • Działo się! odc. 135 Jakub I Stewart

  22 MAG 2024 · Jesteśmy wciąż w tematach związanych z... czarami. Tym razem zajmiemy się królem Szkocji, a jednocześnie bohaterem dramatu Szekspira. O kim mowa? Wyjaśniają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  9 min. 13 sec.
 • Działo się! odc. 134 Hiszpańska Inkwizycja

  15 MAG 2024 · Tym razem zmieniamy stronę i zajmiemy się antybohaterami, czyli przedstawicielami hiszpańskiej inkwizycji. Zapraszają: Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  9 min. 33 sec.
 • Działo się! odc. 133 Joanna D'arc

  8 MAG 2024 · Była jedną z najsłynniejszych kobiet, które zapisały się w historii Francji. Kobieta-rycerz, kobieta-święta i w końcu kobieta-oskarżona o czary i spalona, i to dwa razy na stosie! Tym razem opowieść o Joannie D’Arc. Zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  9 min. 29 sec.
 • Działo się! odc. 132 1 maja

  1 MAG 2024 · 1 maja jest Święto Pracy. Właściwie dlaczego obchodzimy je właśnie 1 maja? Jaki związek to święto ma z wietrznym Chicago? Wyjaśnią Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  9 min. 35 sec.
 • Działo się! odc. 131 Śląskie Czarownice

  24 APR 2024 · Przenosimy się do XVII wieku, na ówczesny Śląsk, gdzie, jak się okazuje, rozpoczęły się procesy czarownic. O tych najciekawszych opowiadają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  7 min. 39 sec.
 • Działo się! odc. 130 Młot na czarownice

  10 APR 2024 · Tym razem głębiej wkraczamy w świat magii, czarodziejstwa i czarnoksiężników. W tę podróż zabierają nas przewodniczki: Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  10 min. 10 sec.
 • Działo się! odc. 129 Czarownice

  3 APR 2024 · Tym razem zajmiemy się światem czarownic, czarodziejów i magów! Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic zapraszają na opowieści, które nie zawsze kończą się happy endem.
  14 min. 5 sec.

Historia w szkole może... przytłaczać! My pokazujemy, że historia jest bardzo ciekawa, czasami śmieszna, momentami mroczna i bardzo kontrowersyjna. Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zakowska z Muzeum Historii Katowic zapraszają...

mostra di più
Historia w szkole może... przytłaczać! My pokazujemy, że historia jest bardzo ciekawa, czasami śmieszna, momentami mroczna i bardzo kontrowersyjna. Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zakowska z Muzeum Historii Katowic zapraszają w podróż historyczną „bez trzymanki”. Skaczemy po epokach, żeby pokazać, że w historii nie trzeba uczyć się na pamięć dat. Wystarczy... słuchać!
mostra meno
Informazioni
Autore Radio Katowice S.A.
Categorie Storia
Sito -
Email -

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca