• Ekscentryczny slasher: Upiorne urodziny

  10 GIU 2024 · Kolejny film z serii Przewiń raz jeszcze. Tym razem rocznik 1981: Upiorne urodziny. To kanadyjski nietypowy slasher. Co go odróżnia od amerykańskich sąsiadów, czy slasher może być czymś więcej, niż jedynie skreślaniem z listy kolejnych ofiar? Czy można przekombinować w tym ze zwodzeniem widza? O tym w najnowszym odcinku.
  47 min. 53 sec.
 • Życie po apokalipsie: Nazajutrz (Przewiń raz jeszcze)

  24 MAG 2024 · Kolejny film z serii Przewiń raz jeszcze. Tym razem rocznik 1983: Nazajutrz. Dlaczego film Meyera stał się wydarzeniem w USA? Jaki pobił rekord? Czy w burzliwych czasach zimnej wojny twórcom udało się opowiedzieć historię nuklearnej wojny bez propagandy? O tym w najnowszym odcinku.
  41 min. 49 sec.
 • Piekło wojny domowej: Civil War

  10 MAG 2024 · Najnowszy film Alexa Garlanda ukazuje alternatywną wizję Stanów pogrążonych w chaosie wojny domowej. Czy to aż tak bardzo alternatywna wizja? Na ile można dostrzec w niej uniwersalne przesłanie o wojnie? Czy rzeczywiście film Garlanda może wywoływać spore kontrowersje? O tym w najnowszym odcinku.
  58 min. 17 sec.
 • Najtańsze efekty specjalne: Pulp Fiction

  25 APR 2024 · Kolejny film skreślony z listy wstydu. Tym razem to Pulp Fiction obejrzany na dużym ekranie na Timeless Film Festival. Co wiedziałem o filmie Tarantino przed seansem, co mnie zaskoczyło i która sekwencja w tej narracyjnej układance była dla mnie najciekawsza? O tym wszystkim w odcinku.
  49 min. 56 sec.
 • Zmierzch dawnej władzy: Ojciec Chrzestny

  6 APR 2024 · Czas przyznać się do swojej filmowej listy wstydu, a jest wśród niej Ojciec Chrzestny, a właściwie już był. Co sądze o klasyku Coppoli, z jakimi grami komputerowymi mi się skojarzył  i jakie są plusy z oglądania filmu na starej taśmie? O tym wszystkim w najnowszym odcinku.
  45 min. 33 sec.
 • Zostawić przeszłość: Przeszłe życie

  27 MAR 2024 · Przeszłe życie przy ostatnim rozdaniu Oscarów nie zwyciężyło w żadnej z 2 nominowanych kategorii. Szkoda, bo  pełnometrażowy debiut Celine Song okazał się dojrzałą opowieścią o żegnaniu się z przeszłością. To nie jedyny wątek filmu, a oprócz precyzyjnego i subtelnego scenariusza, warto podkreślić, jak dobre są zdjęcia Shabiera Kirchnera. Do tego można dodać skojarzenia z Zakochanym bez pamięci i Przed wschodem słońca i rekomendacja do odsłuchania najnowszego podcastu gotowa.
  58 min. 19 sec.
 • Geniusz czy tyran? Napoleon

  10 MAR 2024 · Pomimo ostrej krytyki i zarzutów o nadmierne cięcia, film Ridleya Scotta otrzymał trzy nominacje do Oscara. Czy Napoleon jest rzeczywiście tak zły, jak go oceniają? Czy musimy poczekać na pełną ponad 4 godzinną reżyserską wersję? Jaki obraz Napoleona wyłania się z kreacji Joaquina Phoenixa? O tym wszystkim w  najnowszym odcinku.
  38 min. 28 sec.
 • Dożywotni więzień: Matka siedzi z tyłu

  3 MAR 2024 · Matka siedzi z tyłu, to islandzko-estoński komediodramat w reżyserii Hilmara Oddssona, który zabiera nas w podróż w czarno białych kadrach. Historia Jona nie jest jednak tak czarno biała, a skandynawski humor miesza się tu z dramatycznym ciężarem. Co można wyczytać z tej stylowej historii, czy Islandki krajobraz celnie oddaje wnętrze głównego bohatera? O tym w odcinku.
  32 min. 10 sec.
 • Życie jako eksperyment: Biedne istoty

  23 FEB 2024 · Najnowszy film Lánthimosa otrzymał 11 nominacji do Oscara, cieszy się także bardzo wysokimi ocenami wśród krytyków i wielu widzów. Czy dzieło greckiego reżysera proponuje coś więcej niż estetyczną i zmysłową podróż? Czy główna bohaterka obnaża mechanizmy rządzące społeczeństwem? Z jakimi innymi dziełami można porównać Biedne Istoty? O tym wszystkim w odcinku.
  1 h 59 sec.
 • Udany Powrót? Akademia Pana Kleksa

  27 GEN 2024 · Z jednej strony rekordowo dużo widzów, z drugiej bardzo niskie oceny recenzentów. Jak w końcu jest z najnowszą Akademią Pana Kleksa? Co błyszczy w niej najbardziej, a co umyka twórcom? Jak wychodzi w porównaniu z filmem z 1984 r? O tym wszystkim w najnowszym odcinku.
  54 min. 53 sec.
Podcast drobiazgowy czyli drobiazgowo o dziełach popkultury: filmach, serialach, książkach i grach komputerowych.
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca