Copertina del podcast

Coś o Planszówkach

 • Wiek cudów czyli duża gra dużo ciekawych rzeczy w środku, ale czy gra ciekawa jest?

  10 GIU 2024 · Przez tysiąc lat, wraz z innymi bogami rządziliście krainą Eldranir, światem pełnym niewykorzystanego potencjału, zamieszkanym przez rozproszone klany śmiertelników. Bez względu na to, co o nich myślisz, są ci potrzebni, gdyż ich wiara jest źródłem twojej mocy. Zbliża się jednak punkt zwrotny w historii tej krainy, który poprzedzą wydarzenia spowodowane przez ciebie. Klany śmiertelników zaczynają się jednoczyć, aby po wiekach walk wspólnie przynieść krainie Eldranir pokój i stabilizację. Zaprowadź nowy ład, w którym śmiertelnicy będą pokładać ufność w panteonie, w czasie gdy ty będziesz tworzyć podwaliny kwitnącej cywilizacji. Umocnij swoje dziedzictwo wśród ludu i pokieruj nim oraz resztą panteonu, prowadząc wszystkich ku nowemu Wiekowi cudów. W grze Wiek cudów każdy gracz wcieli się w rolę jednego z bóstw eldranirskiego panteonu i będzie pozyskiwał moc z wiary. Gracze będą wspierać rozwój śmiertelników poprzez wznoszenie monumentów, tworzenie filarów cywilizacji i inne osiągnięcia. Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa (PZ), które stanowią miarę tego, jak mocno śmiertelnicy wierzą w twojego boga. Punkty zdobywasz na końcu gry, na podstawie tego, jak rozmieściłeś swoje płytki energii na planszy. W grze nie ma rund ani faz, a zamiast tego gracze rozgrywają swoje tury zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gra kończy się, gdy ostatni monument zostanie w pełni zbudowany. Wówczas pozostali gracze rozgrywają po jeszcze jednej turze (jeśli to konieczne), tak aby wszyscy rozegrali taką samą liczbę tur. Zawartość: 1 plansza, 6 monumentów, 6 ram monumentów, 6 kafelków premii monumentów, 5 żetonów losowania monumentów oraz 1 żeton Latarni dla gry solo, 6 żetonów opiekunów monumentów, 6 kafelków osiągnięć, 25 kafelków przekaźników, 16 kafelków ulepszonych akcj, 15 ulepszonych kafli transmutujących, 5 kafelków neutralnych mostów, 5 kafelków boskiego wiatru, 1 znacznik pierwszego gracza, 5 kart szybkiego startu, 5 arkuszy pomocy
  Ascoltato 10 min. 5 sec.
 • Szczury z Wistar, czyli Inteligentne Gryzonie

  10 GIU 2024 · W grze Szczury z Wistar wcielisz się w rolę przywódcy inteligentnych szczurów, które uciekły z laboratorium, by zbudować własną cywilizację. Czeka na Ciebie odkrycie sekretów ludzkiego domostwa i opracowania sprytnych wynalazków, które zapewnią Ci przewagę nad rywalami. Ta zaawansowana gra euro oferuje fascynujący temat i ciekawą mechanikę, łączącą zarządzanie robotnikami, budowę tableau (czyli gromadzenia w swoim obszarze różnych elementów gry, np. kart i zarządzanie nimi) oraz eksplorację terenu. Dodatkowo, możesz wcielić się w rolę solowego gracza i zmierzyć się ze Szczurobotem! Szczury z Wistart o dzieło znakomitych włoskich projektantów, Simone Lucianiego i Danilo Sabii, które zapewni Ci wiele godzin rozrywki zarówno w pojedynkę, jak i w rywalizacji z innymi graczami.
  Ascoltato 8 min. 16 sec.
 • City of the Big Shoulders, ekonomiczna gra i alternatywa do 18XX

  10 GIU 2024 · Po wielkim pożarze Chicago w 1871 r. odważni mężczyźni i kobiety z Chicago starali się odbudować swoje niegdyś wspaniałe miasto i odbudowali je. W ciągu następnych 60 lat Chicago przeżyło złoty wiek gospodarczy, poczyniając tak wielkie postępy, że w 1893 r. było gospodarzem Światowej Wystawy Kolumbijskiej, a niedługo potem odbyły się obchody Stulecia Postępu na Wystawie Światowej w 1933 r. Wiele marek domowych, które poznaliśmy i pokochaliśmy dzisiaj, miało swój początek w Chicago w tym okresie; Oscar Mayer, Kraft, Quaker Oats, Nabisco, Swift & Co, Armor & Co, Schwinn Bicycles, Charles Schwab i wielu innych zadomowiło się tutaj w tym wysokim, odważnym sluggerze. W City of the Big Shoulders gracze wcielają się w przedsiębiorców i inwestorów pragnących przebudować Chicago w miasto godne światowej sceny. W tym wyjątkowym połączeniu mechaniki manipulacji akcjami w stylu 18xx z rozgrywką w stylu euro gracze zakładają firmy, handlują akcjami, zatrudniają pracowników, wyposażają swoje fabryki, produkują towary i sprzedają je z dostawą do domów na całym środkowym zachodzie. Chociaż City of the Big Shoulders charakteryzuje się dużą głębią strategiczną i satysfakcjonującą rozgrywką, dzieje się to w krótszym czasie niż jest to typowe dla większości ciężkich gier ekonomicznych. Gracze rozgrywają zaledwie pięć rund (zwanych również dekadami) w ciągu około dwóch i pół godziny. Każda dekada składa się z pięciu odrębnych faz: Faza zapasów, podczas której gracze mogą kupować i sprzedawać akcje; faza budowy, podczas której gracze odbudowują miasto Chicago, umieszczając na planszy pola akcji; faza działania, podczas której firmy wysyłają swoich partnerów w celu zawarcia transakcji w całym Chicago; faza operacyjna, w której firmy kupują zasoby, produkują towary i wysyłają je z Chicago; i wreszcie faza porządków, podczas której przygotowywany jest zarząd na następną dekadę. Pod koniec piątej dekady gra się kończy. Następnie gracze wymieniają akcje zakupione w trakcie gry na gotówkę, są nagradzani za dowolne cele publiczne, które osiągnęli w ciągu pięciu dekad gry, a także podliczają swoje pieniądze, aby określić, kto jest największym mieszkańcem Chicago.
  Ascoltato 10 min. 22 sec.
 • Ascoltato 8 min. 39 sec.
 • powiem wam cos o Knarr

  6 MAG 2024 · Witajcie, gracze! Przygotujcie się na ekscytującą przygodę z grą planszową "Knarr"! Czy jesteście gotowi na podbój mórz i oceanów w poszukiwaniu skarbów i chwały? "Knarr" to dynamiczna i wciągająca gra strategiczna, która przeniesie Was w czasy wikingów. Wcielając się w rolę odważnych wikingów, będziecie budować i rozwijać swoje osady, handlować z innymi wojownikami oraz odkrywać nowe lądy. Ale uwaga! Nie tylko Wasze umiejętności strategiczne są tutaj ważne. W "Knarr" czeka Was wiele nieprzewidywalnych wyzwań, takich jak niebezpieczne sztormy czy starcia z konkurencyjnymi drużynami wikingów. Zanurzcie się w klimat epoki wikingów i poczujcie dreszczyk emocji podczas każdej rozgrywki! W "Knarr" każda decyzja ma znaczenie, a tylko najbardziej odważni i sprytni gracze osiągną zwycięstwo.
  Ascoltato 7 min. 9 sec.
 • Powiem wam o grzę metro 2033

  28 APR 2024 · gra planszowa 2033
  Ascoltato 8 min. 58 sec.
 • Powiem wam o grzę Monster Land's

  24 APR 2024 · gra planszowa 
  Ascoltato 12 min. 35 sec.
 • Powiem wam o grzę Wojny w Krainie Czarów

  15 APR 2024 · Powiem wam o te podcast jedno osoby z założeniem identycznym jak "po partyjce z tą różnicą że jestem sam. Dziś przybliżę wam moją OPINIE ( nie recenzje - gdyż nie jestem recenzentem ) Zachęcam was do komentowania i wyrażeniu swoich opinii na temat gry,. Dajcie tez znać czy ta forma sprawdza i czy zmienić coś w niej. materiał nie jest sponsorowany Gra pochodzi z mojej kolekcji
  Ascoltato 12 min. 8 sec.
 • Po partyjce w Diuna Imperium

  13 APR 2024 · diuna imperium
  Ascoltato 18 min. 43 sec.
 • Po Partyjce w Stranger Things: Upside Down

  24 MAR 2024 · W Stranger Things: Po drugiej Stronie gracze wchodzą w rolę dzieciaków z Hawkins, by powstrzymać funkcjonariuszy złowrogiej agencji i potwory przybyłe z Drugiej Strony. Przed wami 2 sezony pełne elementów, postaci i wyzwań rodem z serialu. Gracze muszą współpracować, by razem poradzić sobie z zagrożeniami reprezentowanymi przez stosy żetonów Trudności. Pomóżcie Jedenastce, uratujcie Willa, ucieknijcie agentom, wyprawcie się na Drugą Stronę - wszystko to czeka waszą drużynę.
  Ascoltato 11 min. 23 sec.
Po pratyjce, czyli będziemy starać się wam opowiedź o grze, w którą przedchilą rozegraliśmy partyjkę
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca