Copertina del podcast

Co we freelansie piszczy

 • Coś się kończy, coś się zaczyna

  30 MAG 2024 · Coś się kończy, coś się zaczyna... W tym tygodniu chciałabym powiedzieć Ci o jednej z ważniejszych dla rozwoju mojej firmy decyzji. Kończę nagrywać podcast "Co we freelance piszczy". Dzisiejszy jubileuszowy, bo 250. odcinek będzie ostatnim z tej serii.  💫 Dlaczego? 💫 Skąd taka decyzja? 💫Co dalej i czy będzie dalej?  Przekonaj się! Zapraszam serdecznie.
  Ascoltato 14 min. 22 sec.
 • Masz prawo mieć dość, nawet jeśli prowadzisz firmę z pasji

  23 MAG 2024 · Kilka lat temu usłyszałam, że kiedy robisz w życiu to, co lubisz, to nie pracujesz ani jednego dnia. Że praca nie będzie pracą, tylko radością, że będziesz z uśmiechem i podekscytowaniem zrywać się każdego ranka, żeby zacząć robić swoje taski.   I nawet nie zdajesz sobie sprawy, jaką to mi zrobiło krzywdę!   W najnowszym odcinku podcastu obiorę to powiedzenie ze złudzeń. Bo nawet jeżeli kochasz to, co robisz, masz prawo mieć tego dość.   Dlatego dzisiaj opowiem Ci: - dlaczego tak się dzieje, - jak naprawdę wygląda praca z pasją, - dlaczego nie powinnaś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Zapraszam serdecznie.
  Ascoltato 14 min. 25 sec.
 • Esplicito

  Największe wyzwanie dzisiejszych liderek – rozmowa z trenerką mentalną, Olgą Prożalską

  16 MAG 2024 · Chcemy być fajnymi, zaangażowanymi mamami, partnerkami. Chcemy prowadzić firmy z sukcesem i być liderkami dla swoich zespołów. Chcemy być wzorem dla sióstr i córek, a także mieć wpływ. A oprócz tego wszystkiego mieć czas dla siebie, męża, partnera, przyjaciół.   Kobiety w XXI wieku – odważne, zaangażowane, empatyczne – mają życie pełne wyzwań i ciągłego dążenia do spełnienia. Mają też dużo stresu i presji.   W tym odcinku podcastu rozmawiam z Olgą Prożalską: 👉 przedsiębiorczynią, 👉 trenerką mentalną, 👉 potrójną mamą.  I mam nadzieję, że ta rozmowa o wyzwaniach dzisiejszych liderek, kobiet w biznesie i nie tylko zainspiruje Cię do poszukiwania swojej drogi. Zapraszamy serdecznie! Olgę znajdziesz na Instagramie: https://www.instagram.com/mentalflow_byolga
  Ascoltato 29 min. 48 sec.
 • Biznesowe mity i kłamstewka, w które długo wierzyłam

  9 MAG 2024 · Tegoroczna majówka. Jak się człowiek dobrze postarał i wziął raptem 3 dni urlopu, mógł mieć nawet dziewięć dni wolnego.   Hola, hola, Nie tak prędko! Niestety to działa tylko, gdy jesteś na etacie. A co, gdy prowadzisz firmę? Owszem, możesz mieć wolne, kiedy Ci się podoba, ale musisz się mierzyć z konsekwencjami, bo to się nazywa odpowiedzialność.  W tym odcinku opowiem Ci o biznesowych mitach i kłamstwach, które często powtarzamy z pokolenia na pokolenie, a w które bardzo, ale to bardzo chciałam wierzyć przez długie lata. Co się zmieniło? Zapraszam serdecznie.
  Ascoltato 21 min. 51 sec.
 • Magia delegowania – dlaczego brak wsparcia może zahamować Twój przedsiębiorczy rozwój

  2 MAG 2024 · Dawno temu, kiedy byłam jeszcze na etapie mozolnego rozwijania firmy i ledwo wiązałam koniec z końcem, usłyszałam od starszej stażem koleżanki, że powinnam zacząć delegować, zanim będę na to gotowa.   Uczciwie powiem, że popukałam się wtedy w myślach w czoło i popatrzyłam na nią z politowaniem. Bo kogo stać na zatrudnianie wsparcia, jak nawet na siebie nie zarabia?   Po kilku miesiącach przyszła jednak refleksja, że powinnam była docenić tę radę. Dlatego w tym odcinku podcastu opowiem Ci: - Jak brak wsparcia może zahamować Twój przedsiębiorczy rozwój? - Jak poradzić sobie z tym, żeby firma się rozwijała, mimo że Ty oddajesz rzeczy do robienia innym? Zapraszam serdecznie.
  Ascoltato 12 min. 42 sec.
 • Jak utrzymać równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym we własnym biznesie_

  25 APR 2024 · Weekend bez laptopa? Nie, to nie dla Ciebie. Kochasz swoją firmę, lubisz trzymać rękę na pulsie, a poza tym samo się nie zrobi. - Nikt za Ciebie nie zrobi strategii. - Nikt nie nadgoni tego, czego nie zdążyłaś zrobić w tygodniu. - Nikt nie ułoży planu.  Odpoczynek? Na emeryturze odpoczniesz. Znasz taką sytuację z autopsji? Nie jest Ci wcale na rękę. Pogadajmy zatem, jak i dlaczego warto utrzymać równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym we własnym biznesie. Zapraszam serdecznie!
  Ascoltato 12 min. 26 sec.
 • Jak intuicja pomaga prowadzić biznes – rozmowa z Marią Nowak-Szabat

  11 APR 2024 · Szkiełko czy oko?   Czy prowadzenie firmy powinno być związane wyłącznie z twardymi liczbami, statystykami i logicznymi czynnościami? A może od czasu do czasu warto dopuścić do głosu tzw. gut feeling, czyli nasze trzecie oko, intuicję, przeczucie?   Niezależnie od tego, czy nazwiemy to instynktem przetrwania, czy jakkolwiek inaczej, intuicja w biznesie się przydaje.   O tym, jak bardzo i jak ją wykorzystać, rozmawiam w tym odcinku podcastu z Marią Szabat-Nowak: - nauczycielką ajurwedy, - psycholożką, - holistyczną coachką, - trenerką. Jesteś ciekawa naszych wniosków? No to posłuchaj, o co zapytałam Marię. Zapraszam serdecznie.
  Ascoltato 33 min. 12 sec.
 • Dlaczego kobiety mają trudniej w biznesie

  4 APR 2024 · "Kobiety w biznesie mają trudniej".   Słyszałam to zdanie wielokrotnie. Nie tylko zresztą w biznesie, ogólnie zawodowo. I niestety jest to smutny fakt, a nie pusta teza – mają trudniej z wielu powodów. Ale żeby być uczciwą, to muszę przyznać, że – niestety – same sobie często robimy pod górkę i jeszcze dokładamy tej presji.   W dzisiejszym odcinku podcastu opowiem Ci o kilku przekonaniach, które są powodem takiego stanu rzeczy. Przekonaniach, które siedzą w głowie wielu przedsiębiorczyń, wielu kobiet, które pracują na etacie.   Podpowiem Ci też, jak możesz się ochronić przed ich negatywnymi skutkami. Posłuchaj i sprawdź, czy te przekonania czasem nie dotyczą Ciebie i jak sobie możesz z nimi poradzić. Zapraszam serdecznie.
  Ascoltato 16 min. 51 sec.
 • 7 grzechów liderki, czyli jak przekonania utrudniają Ci pracę z Twoim zespołem

  28 MAR 2024 · Kiedy zatrudniłam pierwszą osobę do mojego zespołu na etacie, byłam bardzo zestresowana, a w mojej głowie kłębiły się setki myśli. - Co, jeśli okaże się lepsza niż ja? - Co, jeśli mnie przez nią zwolnią? - Co, jeśli sobie nie poradzą ze swoją rolą? Parę lat później na swoim wcale nie było lepiej. Zmieniły się tylko przekonania. - Nikt nie zrobi tego lepiej niż ja. - Po co tracić czas na uczenie kogoś rzeczy, które sama zrobię szybciej? - A co, jeśli ten ktoś nawali i zrobi zadanie źle? Ani w jednym, ani w drugim przypadku te przepowiednie się nie sprawdziły. Jednak na jakiś czas skutecznie zahamował mnie w działaniu.   Dlatego dziś kilka słów o tym, jak przekonania mogą utrudniać liderom pracę z zespołem oraz trzy wskazówki i jak sobie z nimi poradzić. Zapraszam serdecznie!
  Ascoltato 26 min. 42 sec.
 • Jak słaby lider może rozbić najbardziej zgrany zespół

  21 MAR 2024 · Chcesz zbudować dobry i zgrany zespół albo pracować w dobrym zespole? Uważaj na swoje ego. Tak, dobrze słyszysz – na ego.   Nie zawsze problem zespołu i tego, czy dowozi tematy, czy też nie, leży w samym zespole. Znacznie częściej winę za porażkę albo drobne niepowodzenia ponosi sam lider i przekonania, którymi się kieruje.   Porozmawiajmy o tym, jak ego lidera może rozbić i zdemotywować najbardziej zgrany zespół.   Ciekawa jestem, czy w tym odcinku podcastu odnajdziesz opis kogoś, z kim zdarzyło Ci się pracować. Zapraszam serdecznie!
  Ascoltato 24 min. 21 sec.

Podcast dla freelancerów, wirtualnych asystentek i każdej osoby, która chce zarabiać na własnej pasji, być swoim sterem, żeglarzem i okrętem. Motywacja, inspiracja, odzieranie przedsiębiorczości z mitów i błędnych założeń.

mostra di più
Podcast dla freelancerów, wirtualnych asystentek i każdej osoby, która chce zarabiać na własnej pasji, być swoim sterem, żeglarzem i okrętem. Motywacja, inspiracja, odzieranie przedsiębiorczości z mitów i błędnych założeń.
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca