Copertina del podcast

99 Twarzy AI | Podcast i Blog

 • 29/99 - Jak wygląda polskie #AI community? Dlaczego tak bardzo go potrzebujemy? Michał Domański

  23 GIU 2024 · Człowiek. Ludzie. Społeczność. Community. Dzisiaj będzie o Community właśnie. Poznajcie https://www.linkedin.com/in/michael-domanski/. Organizator cyklu spotkań i konferencji https://masovianfest.ai/ z misją łączenie warszawskich środowisk biznesowych, technologicznych, i naukowych w zakresie sztucznej inteligencji. Obsesyjnie skupiony na relacjach popularyzator i edukator w zakresie etycznego i inkluzywnego networkingu. O czym rozmawiamy?  - O tym - czym jest community? - O o mitach networkingu. - O tym, dlaczego #AI tak bardzo potrzebuje silnych relacji między ludźmi? - I wielu innych, ciekawych tematach. Dobrego dnia i niech #AI będzie z Tobą!
  Ascoltato 40 min. 29 sec.
 • 28/99 - Czy media zaleją treści niskiej jakości? Czy wrócimy do starych dobrych blogów? Marcin Watemborski, Wirtualna Polska

  16 GIU 2024 · Witajcie! Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam https://www.linkedin.com/in/watemborski/. Polski fotograf portretowy, szef obszaru Content #AI w Wirtualnej Polsce.  Swoją przygodę z #AI zaczął podczas pandemii COVID-19, by “robić zdjęcia” bez robienia zdjęć. Na początku interesowało go jedynie tworzenie fotorealistycznych grafik przy wykorzystaniu Midjourney, ale z czasem rozrosło się to na inne sieci generatywne, jak tez modele językowe. O czym rozmawiamy? - O starych mediach wykorzystujących nowe technologie. - O przeładowaniu informacjami. - O wizji przyszłości mediów. - O bańce informacyjnej, w której żyjemy. - I wielu innych, ciekawych tematach - z minimalizmem - włącznie. Tradycyjnie wielka prośba - jeżeli jeszcze nie wystawiłaś lub nie wystawiłeś oceny 99 Twarzom AI na Spotify lub Apple podcast - pomóż mi proszę z dotarciem do nowych słuchaczy. To zabierze Ci tylko 2 minuty.  Z góry serdeczne dzięki!  
  Ascoltato 43 min. 17 sec.
 • 27/99 - Cybersecurity w dobie AI. Szanse i zagrożenia. Czy możemy czuć się bezpiecznie? Paula Januszkiewicz, cqure

  9 GIU 2024 · Witajcie Dobrzy Ludzie! W dzisiejszym odcinku rozmawiam z https://www.linkedin.com/in/paulajanuszkiewicz/, ekspertką ds. cyberbezpieczeństwa i założycielką firmy cqure. Paula to prawdziwa pasjonatka komputerów, która swoją przygodę z informatyką zaczęła już jako dziecko. Nic więc dziwnego, że posiada dostęp do kodu źródłowego Windowsa - UWAGA! Nie pracując dla Microsoft’u.  Cyberbezpieczeństwo to temat niezwykle aktualny, szczególnie w kontekście dynamicznego rozwoju technologii AI. Rozwiązania oparte na AI, choć oferują wiele korzyści, mogą również stanowić zagrożenie. Badania pokazują, że AI jest coraz częściej wykorzystywana zarówno do ochrony, jak i do przeprowadzania ataków cybernetycznych. Powiem Wam, że nasza rozmowa niezwykle mnie zaskoczyła, bowiem oprócz tematów stricte technologicznych poruszyliśmy również inne rozmawiając o roli empatii w cyberbezpieczeństwie czy o pragmatycznym podejściu do strachu... Posłuchajcie sami! Na koniec tradycyjnie wielka prośba - jeżeli jeszcze nie wystawiłaś lub nie wystawiłeś oceny 99 Twarzom AI na Spotify lub Apple podcast - pomóż mi proszę z dotarciem do nowych słuchaczy. To zabierze Ci tylko 2 minuty.  Z góry serdeczne dzięki! Dobrego dnia i niech #AI będzie z Wami wszystkimi!
  Ascoltato 54 min. 53 sec.
 • 26/99 - Czy AI, czy sztuczna inteligencja może wydawać sprawiedliwe wyroki? Michał Kotalczyk, asesor sądowy

  2 GIU 2024 · Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam https://www.linkedin.com/in/micha%C5%82-kotalczyk-76730426a/. Michał pracuje w polskim sądownictwie od 10 lat. Rozpoczynał jako asystent sędziego, następnie był aplikantem sędziowskim, a od 3 lat pełni funkcję asesora sądowego. O czym jeszcze rozmawiamy?  - Czy wirtualny sędzia, oparty o sztuczną inteligencję może wydawać sprawiedliwe wyroki? - Jak zautomatyzować postępowania spadkowe? - Czy automatyzacja postępowań karnych jest możliwa? - Jakie są praktyki wykorzystania #AI na świecie w sądownictwie? - Rozmawiamy o Raporcie Rekomendacje w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji, przygotowanym przez Ekspertki i Ekspertów Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) - link w notatkach - I wiele innych tematów... posłuchajcie sami! Dobrego dnia i niech #AI będzie z Wami!
  Ascoltato 53 min. 15 sec.
 • 25/99 - Jak sztuczna inteligencja zmieni Hollywood? Czy #AI zniszczy branżę kreatywną? Matt Subieta

  26 MAG 2024 · https://mattsubieta.com/ to jeden z niewielu ludzi, którzy otwarcie przyznają, że sztuczna inteligencja pobudza jego kreatywność. W rozmowie poruszamy różnorodne aspekty wpływu #AI na przemysł filmowy, w tym: - #AI jako narzędzie przyszłości: Jak #AI może pomóc branży filmowej wrócić do swoich złotych lat? - Wyjście z własnego schematu: Jak #AI pozwala twórcom filmowym na przekraczanie własnych granic? - Artysta #AI vs. tradycyjny artysta: Czy twórcy wykorzystujący #AI są prawdziwymi artystami? - Branża filmowa i #AI: Jak przemysł filmowy podchodzi do wprowadzenia sztucznej inteligencji? - Nowe krótkie formaty: Czy rynek filmowy stanie się podobny do mangi dzięki krótkim, dynamicznym formatom? - Filozoficzne spojrzenie i praktyczne zastosowania #AI. - Młodzież i #AI: Jak dostęp do AI od najmłodszych lat wpłynie na rozwój dzieci i ich twórczość? - Proces tworzenia filmów: Szczegółowe omówienie etapów produkcji filmowej z wykorzystaniem #AI. - #AI wspierająca neuroplastyczność mózgu: Sztuczna inteligencja jako partner w brainstormingu. - Samodzielne tworzenie filmów: Przyszłość, w której jednostki będą mogły tworzyć całe filmy samodzielnie. Odcinek z Mattem Subietą to prawdziwa uczta dla miłośników filmu i technologii. Rozmowa pełna inspirujących przykładów, głębokich refleksji i praktycznych porad dotyczących wykorzystania #AI w filmie. Aaaaaa i tradycyjnie wielka prośba - jeżeli jeszcze nie wystawiłaś lub nie wystawiłeś oceny 99 Twarzom AI na Spotify lub Apple podcast - pomóż mi proszę z dotarciem do nowych słuchaczy. To zabierze Ci tylko 2 minuty.  Z góry serdeczne dzięki!
  Ascoltato 1 h 11 min. 24 sec.
 • 24/99 - AI, filozofia, biznes i nauka. Jak to wszystko zrozumieć? dr hab. Artur Modliński

  19 MAG 2024 · Poznajcie https://www.linkedin.com/in/artur-modlinski-47796a13b/. Nasza rozmowa niezwykle mnie zaskoczyła i spowodowała, że po raz kolejny zdałem sobie sprawę jak wiele zmieni sztuczna inteligencja w naszym życiu. Kim jest Artur? Obronił doktorat w obszarze nauk ekonomicznych w roku 2018, a stopień doktora habilitowanego uzyskał w roku 2024. Od 2019 roku pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jest laureatem ponad 40 stypendiów i nagród naukowych. Podczas swojej pracy badawczo-wdrożeniowej odkrył i skonceptualizował takie zjawiska jak między innymi: techno-empowerment, technoizacja czy konformizm algorytmiczny. Wraz z posthumanistą Matthew Gladdenem stworzył metaforę organizacji jako cyborga. O czym rozmawiamy dzisiaj? Między innymi o Autonomicznej sztucznej inteligencji, zjawisku techno-empowermentu i jego wpływu na pracę w organizacji. O kompetencjach, jakie warto rozwijać w dobie rozwoju #AI. Poruszymy kwestie nonkonformizmu algorytmicznego i uwrażliwiania ludzi na fakt, że maszyny popełniają błędy… Dobrego słuchania i Niech #AI będzie z Wami wszystkimi! Aaaaaa - jeżeli macie pomysły na inne odcinki 99 Twarzy - dajcie znać, piszcie maile, albo łapcie mnie na LinkedIn. 
  Ascoltato 52 min. 16 sec.
 • 23/99 - #AI to kolejna rewolucja technologiczna. To nie jest moda na sezon. Cały biznes się zmieni. Aleksander Poniewierski

  14 MAG 2024 · Czy mamy do czynienia z kolejną rewolucją technologiczną? W tym odcinku próbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie biorąc w dwa ognie - wspólnie z https://www.linkedin.com/in/przemyslawgamdzyk/ - https://www.linkedin.com/in/aleksanderponiewierski/. Alex ma ponad 25 lat doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami technologicznymi i biznesowymi. W ramach struktur EY zarządzał globalną praktyką cyfryzacji i nowych technologii, zwiększając jej wartość z 150 milionów USD do ponad 1,2 miliarda (!!!) USD przychodów rocznie. Jest autorem bestsellerowej książki „SPEED bez granic w cyfrowym świecie” traktującej o 4 rewolucji przemysłowej i mechanice nowej ekonomii opartej na danych.    O czym rozmawiamy dzisiaj?  - Dlaczego AI nie zapewni przewagi konkurencyjnej, a raczej będzie tylko warunkiem przetrwania firmy na światowym rynku („AI doesn’t matter” – cytując Nicholasa Carra). - Co działa w firmach na świecie – kiedy projekty AI się udają, od czego to zależy, jakie warunki muszą być spełnione? - Autorska wizja przyszłości Alexa – AI jak grzybnia. - Książka SPEED - jak mozna uzyć jej do frameworku dla wdrożeń AI? I wiele wiele innych ciekawych tematów - to chyba najdłuższy do tej pory opublikowany odcinek w ramch 99 Twarzy AI.
  Ascoltato 1 h 33 min. 39 sec.
 • 22/99 - Jak #AI może kontrolować postęp prac na budowie najnowocześniejszego miasta na świecie? Michael Mazur, aiclearing.com

  5 MAG 2024 · Witajcie po majówce! Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam historię kolejnej polskiej firmy, która podbija rynki na całym świecie.  Poznajcie https://www.linkedin.com/in/mimazur/, który jest współzałożycielem i CEO https://www.aiclearing.com/ z siedzibą w Austin w Teksasie. AI Clearing jest liderem w automatyzacji procesów nadzoru nad dużymi inwestycjami budowlanymi z wykorzystaniem zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji. Z jego rozwiązań korzystają największe firmy budowlane i właściciele infrastruktury w USA, Kanadzie, Europie Zachodniej, na Bliskim Wschodzie i w Indiach. O czym rozmawiamy dzisiaj? - Budowanie AI dla konsumenta vs. budowanie AI dla klientów korporacyjnych (pozyskiwanie data lake, ML, wyzwania) - Sprzedawanie AI - Co jest ważne dla klientów Enterprise, jak się zmieniała ich percepcja przez ostatnie 4 lata? - Budowanie firmy AI: big bang czy baby steps? - Czy trudno jest sprzedawać usługi oparte o AI w US? - Dlaczego infrastructure construction potrzebuje AI do nadzoru nad projektami budowlanymi? - Jak AI Clearing podpisało kontrakt z NEOM i co tam się właściwie dzieje? - ISO 42001 i dlaczego byli pierwszą firma na świecie, która uzyskała ten certyfikat? - AI Computer Vision w praktyce - kto jest lepszy: człowiek czy maszyna? I jakie są ograniczenia AI? - Czy AI może zastąpić  ludzi w sektorze budowlanym? Aaaaaa i tradycyjnie wielka prośba - jeżeli jeszcze nie wystawiłaś lub nie wystawiłeś oceny 99 Twarzom AI na Spotify lub Apple podcast - pomóż mi proszę z dotarciem do nowych słuchaczy. To zabierze Ci tylko 2 minuty.  Z góry serdeczne dzięki!
  Ascoltato 57 min. 13 sec.
 • 21/99 - Chiny i #AI. Dlaczego USA i Erupa przegrają w tej rywalizacji. Leszek Ślazyk, chiny24.pl

  29 APR 2024 · Dzisiaj porozmawiamy o Chinach. Poznajcie https://www.linkedin.com/in/leszekslazyk/. Politolog, publicysta, pasjonat Chin. Od 1994 roku związany zawodowo z tym krajem. Jest przewodnikiem dla polskich i europejskich przedsiębiorstw, które szukają wsparcia w zakresie produkcji w Chinach. Propagator idei współpracy z Państwem Środka w obszarze nowych technologii, zwłaszcza cyfrowych. Twórca portalu http://www.chiny24.com oraz podcastu „https://www.youtube.com/playlist?list=PLSJ3m_ndrGDWNeDX7jOvtEhSW0VX1TKOL”.  Spotkaliśmy się jakiś czas temu Warszawie, by porozmawiać o tym jak Chiny podchodzą do rozwoju sztucznej inteligencji, czy mają swojego ChataGPT i wielu innych tematach... PS. Tytuł oczywiście lekko prowokujący - dla przykucia Waszej uwagi. Aaaaaa i jeżeli jeszcze nie wystawiłaś lub nie wystawiłeś oceny 99 Twarzom AI na Spotify lub Apple Podcast - wielka prośba, to zabierze Ci tylko 2 minuty, a mi pozwoli dotrzeć do innych słuchaczy. Z góry serdeczne dzięki!
  Ascoltato 1 h 19 min. 50 sec.
 • 20/99 - Czy hype na #AI właśnie mija? Ale też o modelach biznesowych... Krzysztof Wojewodzic

  22 APR 2024 · Jestem przekonany, że doskonale znacie https://www.linkedin.com/in/kris-escola/. Tworzy. Edukuje. Buduje przedsiębiorstwa. Nie od listopada 2022 roku. Od 2018 roku.  Spotkaliśmy się ostatnio w Warszawie, by porozmawiać o jego perspektywie na świat #AI. W tym odcinku 99 Twarzy AI poruszyliśmy wiele wątków:  - Rozmawiając o modelach biznesowych, - Optymalizacji procesów, - Contencie generowanym przez #AI, - Osobistych botach które mogą być w przyszłości naszym alter ego, - A także o tym czy przypadkiem nie jesteśmy już na górce hype’u związanego z #AI… Podobnie, jak ostatnio - mam dla Was niespodziankę - pierwszej osobie, która podeśle na adres https://99twarzyAI.pl screen dokumentujący wystawienie oceny temu odcinkowi otrzyma najnowszą książkę Krzyśka, wraz ze specjalnym autografem!
  Ascoltato 1 h 3 min. 6 sec.

W podcaście '99 twarzy AI' rozmawiamy o wszystkim, co związane z technologią, innowacjami i oczywiście sztuczną inteligencją. Przygotuj się na luźne, inspirujące i często zaskakujące rozmowy z różnymi ekspertami, naukowcami,...

mostra di più
W podcaście '99 twarzy AI' rozmawiamy o wszystkim, co związane z technologią, innowacjami i oczywiście sztuczną inteligencją. Przygotuj się na luźne, inspirujące i często zaskakujące rozmowy z różnymi ekspertami, naukowcami, przedsiębiorcami i ludźmi, którzy na co dzień pracują z #AI.

Moim celem jest pokazanie, że sztuczna inteligencja ma wiele różnych oblicz. Nie tylko odkrywamy z moimi Rozmówcami jak #AI zmienia świat, ale także podkreślamy rolę i znaczenie ludzi, którzy pracują w tej dziedzinie. Przygotuj się na luźną, czasem humorystyczną, ale zawsze ciekawą podróż po fascynującym świecie sztucznej inteligencji.

Dołącz do nas i bądź częścią '99 twarzy AI'!" Jeżeli chcesz wiedzieć więcej - wejdź na www.99twarzyAI.pl
mostra meno
Contatti
Informazioni

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca