Współdzielony urlop rodzicielski. Korzyści dla dzieci, rodziców i całego świata - OSM 074

30 giu 2021 · 49 min. 56 sec.
Współdzielony urlop rodzicielski. Korzyści dla dzieci, rodziców i całego świata - OSM 074
Descrizione

Równość zaczyna się w domu. A jej pierwszą praktyczną lekcją może być współdzielenie urlopu rodzicielskiego. Gośćmi dzisiejszego odcinka są Karolina Andrian, prezeska Fundacji Share The Care, której to mam zaszczyt...

mostra di più
Równość zaczyna się w domu. A jej pierwszą praktyczną lekcją może być współdzielenie urlopu rodzicielskiego.
Gośćmi dzisiejszego odcinka są Karolina Andrian, prezeska Fundacji Share The Care, której to mam zaszczyt być ambasadorem oraz Joanna Bohdanowicz, Senior Director Gillette, Oral-B i Braun w Europie Centralnej.
Partnerem dzisiejszego odcinka jest reprezentowana przez Joannę, firma Procter & Gamble, oferująca młodym ojcom zatrudnionym w jej strukturach, dodatkowy pełnoplatny 6-tygodniowy urlop ojcowski.
Te 6 tygodni jest punktem wyjścia do naszej wspólnej rozmowy,w której mam nadzieję, uda nam się przekonać Cię, że warto jak najszerzej współdzielić opiekę nad dziećmi oraz że równość zaczyna się w domu.

Wersję video oraz transkrypcję znajdziesz na https://www.ojcowskastronamocy.pl/074

Zobacz pozostałe odsłony Ojcowskiej Strony Mocy
Podcast: http://www.ojcowskastronamocy.pl/podcast
FB: https://www.facebook.com/OjcowskaStronaMocy
IG: https://www.instagram.com/OjcowskaStronaMocy
Blog: http://www.ojcowskastronamocy.pl

Życzę Ci, byś każdego dnia stawał się lepszym ojcem i lepszym człowiekiem oraz byś zawsze powodował uśmiech na twarzach swoich dzieci

Zapraszam
Jarek Kania
#sharethecare
mostra meno
Commenti
Darko z Bogdańca

Darko z Bogdańca

2 anni fa

Firma którą reprezentują obie panie przekazują zbrodnicze podejście do zatrudniania ludzi. Tworzenie parytetu, to nic innego jak tworzenie kompetencji z samej płci, w zawodach gdzie mamy przewage reprezentantów jednej płci nad drugą na siłe tworzenie parytetu jest nie tylko szkodliwe dla firmy ale przede wszystkim dla pracowników. Dlaczego? 1. Płeć jaką reprezentujesz = kompetencje, tyle że waga tych kompetencji jest niestety mocno chwiejna bo zależy od reprezentacji płci w zespole, czyli w styczniu byśmy zatrudnili tylko kobiety bo mamy ich tylko 40% w firmie a w sierpniu już głównie mężczyzn bo mamy ich 45%. 2. Gdy bierzecie pod uwage tak samo kompetentne osoby obu płci wybieracie taką która wam pasuje pod kątem płci czyli szowinizm w zależności jak wam pasuje. 3. Wyrugowanie osób o gorszych kompetencjach ponieważ waga płci jest bardziej istotna. Dążąc do równych parytetów, gromadzi się w zespołach mniej competent osoby. Taki szowinizm powinien być karalny obojętnie czy patriarchalny czy matriarchalny.
Informazioni
Autore Jarek Kania
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca