WNE 035: Miłość i karta do biblioteki, czyli rozmowa o tym co jest niezbędne w edukacji domowej z Danem Tallerem.

5 ott 2017 · 1 h 16 min. 42 sec.
WNE 035: Miłość i karta do biblioteki, czyli rozmowa o tym co jest niezbędne w edukacji domowej z Danem Tallerem.
Descrizione

Dana Tellera poznałyśmy kilka miesięcy temu na kursie Katechezy Dobrego Pasterza, który prowadził w Krakowie. Dan mieszka w Cincinnati w stanie Ohio, a więc jest naszym pierwszym zagranicznym gościem i...

mostra di più
Dana Tellera poznałyśmy kilka miesięcy temu na kursie Katechezy Dobrego Pasterza, który prowadził w Krakowie. Dan mieszka w Cincinnati w stanie Ohio, a więc jest naszym pierwszym zagranicznym gościem i opowie o tym jak edukacja domowa wygląda za oceanem :)

Dan jest ojcem siedmiorga dzieci, które uczą się lub już skończyły edukację domową. Dan jest także nauczycielem - dyrektorem Katolickiej Szkoły Montessori w Ohio. Dyrektor szkoły uczy dzieci w domu? Takie rzeczy tylko w Ameryce! :) Nie do końca - bo i w Polsce wciąż wzrasta liczba dzieci nauczanych domowo, a wśród nich ogrom dzieci nauczycieli szkolnych.

W tym wywiadzie Dan Teller dzieli się z nami swoim wieloletnim i bardzo bogatym doświadczeniem edukacji domowej. Pięcioro z jego dzieci jest już po studiach lub studiuje na bardzo dobrych uniwersytetach w USA, a dwoje dzieci wciąż uczy się w domu. Dan opowiada o tym jak edukacja domowa wygląda w Stanach Zjednoczonych, jakie są plusy i minusy, a raczej wyzwania homeschoolingu, rozmawiamy także o socjalizacji dzieci w ED, metodzie Montessori i Katechezie Dobrego Pasterza.

W tym wywiadzie usłyszysz także o bardzo popularnym w Stanach Zjednoczonych sposobie na wspólną naukę - kooperatywie edukacyjnej. W skład takiej kooperatywy wchodzi kilka rodzin, które spotykają się raz w tygodniu na wspólnych zajęciach organizowanych przez jednego z rodziców dla starszych dzieci, podczas gdy młodszymi dziećmi zajmują się w tym samym czasie pozostałe mamy. Jest to bardzo dobry czas na nawiązanie relacji między dziećmi, świetny sposób na wspólną naukę, a także okazja dla mam do porozmawiania i wymiany doświadczeń. Im dzieci są starsze, tym taka kooperatywa jest bardzie zorganizowana - dzieci uczęszczają na zajęcia odbywające się pod okiem nauczyciela danej dziedziny, mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas spotkań z ekspertami z danej dziedziny. W samym Cincinnati, takich kooperatyw jest kilkanaście, a także wiele grup wsparcia dla edukacji domowej, w każdej części miasta.

A zatem mamy od kogo się uczyć.

Wywiad jest w języku angielskim, natomiast na końcu możesz posłuchać podsumowania - streszczenia najważniejszych informacji po polsku.

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:
- Jak edukacja domowa wygląda w USA?
- Co to jest kooperatywa edukacyjna?
- Czy można cały proces edukacji przejść w nauczaniu domowym?
- Co robią po maturze dzieci z edukacji domowej?
- Czy po edukacji domowej można studiować na dobrym uniwersytecie?
- Jak wygląda edukacja domowa w rodzinie wielodzietnej?
- Dlaczego nauczyciele nie posyłają swoich dzieci do szkoły?
- Co daje rodzinie edukacja domowa?
- Czy warto tworzyć grupy wsparcia dla edukacji domowej?
- Czy dzieci z edukacji domowej nie mają problemu z socjalizacją?
- Jak można stosować metodę Montessori w domu, w edukacji domowej?
mostra meno
Informazioni
Autore Więcej Niż Edukacja
Organizzazione Więcej Niż Edukacja
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca