SG#069 Czas. Czy da się nim zarządzać? - Dariusz Użycki
Scarica e ascolta ovunque
Scarica i tuoi episodi preferiti e goditi l'ascolto, ovunque tu sia! Iscriviti o accedi ora per ascoltare offline.
Descrizione
Znam bardzo wiele osób, które, gdy mówią o ważnych dla siebie działaniach takich jak wymarzony wyjazd, spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem, naukę nowych umiejętności, kultywowanie zarzuconej pasji, lokują je w...
mostra di piùTymczasem z obserwacji siebie i ludzi, którymi się otaczam, mogę całą pewnością stwierdzić, że kraina „jak-będę-mieć-więcej-czasu” nie istnieje.
Czy w związku z tym czasem można zarządzać?
Jeśli tak, to od czego taki proces zacząć?
Na jaki obszar zarządzania czasem mamy wpływ?
Na czym polega urealnienie w kontekście zarządzania swoim czasem?
Jakich hochsztaplerstw dopuszczamy się, gdy dzielimy nasz czas pomiędzy różne obszary naszego życia?
Do podjęcia tych zagadnień zaprosiłam Dariusza Użyckiego, który jak zwykle podszedł do tematu z inżynierskiego punktu widzenia.
Jeśli chcesz lepiej poznać Dariusza Użyckiego, polecam wejść na jego stronę dariuszuzycki.com i posłuchać naszej rozmowy SG#060 Inżyniera przywództwa oraz zapoznać się z jego bogatym i różnorodnym doświadczeniem poniżej.
Dariusz Użycki po studiach na Wydziale Mechanicznym pracował przez rok jako inżynier odpowiedzialny za eksploatację techniczną pojazdów, następnie kontynuował pracę naukowo-badawczą na uczelni, uzyskując w 1993 roku tytuł doktora nauk technicznych. Na początku pozaakademickiej kariery pracował jako Training Manager w jednej z wiodących firm produkujących sprzęt gospodarstwa domowego (Whirlpool Polska), działając na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie rozpoczął pracę w jednej z największych firm doradztwa personalnego w Europie (Mercuri Urval), początkowo jako konsultant a później jako Branch Manager i Country Manager w Polsce z pełną odpowiedzialnością P&L. Następnie był Dyrektorem Zarządzającym Deininger Consulting Sp. z o.o. w Warszawie (Executive Search). Odpowiadał za teren Europy Środkowo-Wschodniej łącznie z Rosją i tzw. krajami CIS.
Od 2014 roku współpracuje z Pedersen & Partners, jedną z najdynamiczniej rozwijających się globalnych firm Executive Search, gdzie jego praca ma również charakter międzynarodowy (Head of Industrial Sector CEE&CIS). Równolegle rozwija praktykę konsultingu osobistego dla menedżerów (Executive Coaching, Leadership Development, Self-reflection, Career-planning, Positioning, Communication), harmonijnie łącząc elementy doradztwa i coachingu.
Poza pracą nad Executive Search oraz konsultingiem osobistym, mój gość jest stałym lektorem organizującym i prowadzącym zajęcia w ramach:
– MBA-SGH (autorski pełny przedmiot, rozwój kariery i przywództwa)
– Canadian Executive MBA, SGH (autorski pełny przedmiot w języku angielskim)
– szeregu konferencji tematycznych organizowanych przez czołowe podmioty rynku.
Tematyka zajęć obejmuje główne takie zagadnienia, jak: przywództwo, komunikacja, planowanie kariery, budowanie równowagi życiowej menedżerów. Poza zawodowym i osobistym doświadczeniem, fundamentem zajęć oraz procesów coachingowych są także jego własne oryginalne analizy rynkowe (przeprowadzone samodzielnie lub we współpracy z partnerami – SGH, PwC, White&Case), dot. postaw i zachowań menedżerów, ich samooceny, wypalenia zawodowego, sytuacji menedżerek w Polsce, pozycjonowania na rynku pracy. Były one także przedmiotem publikacji w Harvard Business Review Polska oraz Przeglądzie Corporate Governance. Jest autorem szeregu artykułów w języku polskim i angielskim dołączonych do profilu LinkedIn.
Informazioni
Autore | Kamila Dzierżanowska |
Organizzazione | Kamila Goryszewska |
Sito | - |
Tag |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company
Commenti