SG#060 Inżynieria przywództwa - Dariusz Użycki

23 set 2018 · 1 h 48 min. 4 sec.
SG#060 Inżynieria przywództwa - Dariusz Użycki
Descrizione

Czy jesteś tym, który puka? Takim tytułowym pytaniem Dariusz Użycki otwiera swoją książkę i prowadzi nas krok po kroku przez proces autorefleksji i strategicznego planowania swojego zawodowego środowiska. Książkę kupiłam...

mostra di più
Czy jesteś tym, który puka?
Takim tytułowym pytaniem Dariusz Użycki otwiera swoją książkę i prowadzi nas krok po kroku przez proces autorefleksji i strategicznego planowania swojego zawodowego środowiska. Książkę kupiłam na skutek niedosytu, który pojawił się po wysłuchaniu wykładu ,,Dlaczego mieliby za tobą pójść?". Autoreleksja, przywództwo, kariera oraz komunikacja to główne tematy, które podejmuje mój dziesiejszy gość w swoich wypowiedziach, mówonych lub pisanych. Jako osoba wybredna oraz leniwa jestem zainteresowana treścią, która układa się w spójną całość i jest podana w sposób maksymalnie ułatwiający zrozumienie przekazu autora komunikatu.

Dariusz Użycki robi to w sposób mistrzowski. Prawdopodobnie jest to pokłosie jego bogatego i różnorodnego doświadczenia: po studiach na Wydziale Mechanicznym pracował przez rok jako inżynier odpowiedzialny za eksploatację techniczną pojazdów, następnie kontynuował pracę naukowo-badawczą na uczelni, uzyskując w 1993 roku tytuł doktora nauk technicznych. Na początku pozaakademickiej kariery pracował jako Training Manager w jednej z wiodących firm produkujących sprzęt gospodarstwa domowego (Whirlpool Polska), działając na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie rozpoczoł pracę w jednej z największych firm doradztwa personalnego w Europie (Mercuri Urval), początkowo jako konsultant a później jako Branch Manager i Country Manager w Polsce z pełną odpowiedzialnością P&L. Następnie był Dyrektorem Zarządzającym Deininger Consulting Sp. z o.o. w Warszawie (Executive Search). Odpowiadał za teren Europy Środkowo-Wschodniej łącznie z Rosją i tzw. krajami CIS.
Od 2014 roku współpracuje z Pedersen & Partners, jedną z najdynamiczniej rozwijających się globalnych firm Executive Search, gdzie jego praca ma również charakter międzynarodowy (Head of Industrial Sector CEE&CIS). Równolegle rozwija praktykę konsultingu osobistego dla menedżerów (Executive Coaching, Leadership Development, Self-reflection, Career-planning, Positioning, Communication), harmonijnie łącząc elementy doradztwa i coachingu.

Poza pracą nad Executive Search oraz konsultingiem osobistm, mój gość jest stałym lektorem organizującym i prowadzącym zajęcia w ramach:

– MBA-SGH (autorski pełny przedmiot, rozwój kariery i przywództwa)

– Canadian Executive MBA, SGH (autorski pełny przedmiot w języku angielskim)

– szeregu konferencji tematycznych organizowanych przez czołowe podmioty rynku.

Tematyka zajęć obejmuje główne takie zagadnienia, jak: przywództwo, komunikacja, planowanie kariery, budowanie równowagi życiowej menedżerów. Poza zawodowym i osobistym doświadczeniem, fundamentem zajęć oraz procesów coachingowych są także jego własne oryginalne analizy rynkowe (przeprowadzone samodzielnie lub we współpracy z partnerami – SGH, PwC, White&Case), dot. postaw i zachowań menedżerów, ich samooceny, wypalenia zawodowego, sytuacji menedżerek w Polsce, pozycjonowania na rynku pracy. Były one także przedmiotem publikacji w Harvard Business Review Polska oraz Przeglądzie Corporate Governance. Jest autorem szeregu artykułów w języku polskim i angielskim dołączonych do profilu LinkedIn.
Mając szansę rozmowy z tak wybitnym specjalistą, pytałam o to:
Na czym polegają podstawowe zachowania lidera
Z czym liderzy najczęściej się mierzą
Mity związane ze stylami przywództwa
Jakie znaczenie ma umiejętność świadomego słuchania
Jaki jest służebny styl przywództwa - pułapka interpretacji
Jak praktykować autorefleksję
Jakie są podstawy skutecznej komunikacji z zespołem
Jakie wyróżniamy formy obecności w Social Media
Jakie widzi nabardziej szkodliwe przekonania i schematy dotyczące rozwoju osobistego
Na ile turkusowy model zarządzania jest do wdrożenia dla wszystkich
mostra meno
Informazioni
Autore Kamila Dzierżanowska
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca