Podcast PNO #40 Work-life-balance, czy w ogóle jest możliwy?

26 mag 2024 · 43 min. 5 sec.
Podcast PNO #40 Work-life-balance, czy w ogóle jest możliwy?
Descrizione

Cieszę się, że jesteście z nami dzisiaj, bo mamy naprawdę ważny i interesujący temat do omówienia: work-life balance, czyli równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. To kwestia, która dotyczy nas...

mostra di più
Cieszę się, że jesteście z nami dzisiaj, bo mamy naprawdę ważny i interesujący temat do omówienia: work-life balance, czyli równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. To kwestia, która dotyczy nas wszystkich, niezależnie od etapu kariery.W dobie technologii, gdy praca zdalna jest coraz bardziej powszechna, granice między życiem zawodowym a prywatnym mogą się zacierać. To sprawia, że osiągnięcie prawdziwej równowagi staje się coraz trudniejsze. Ale czy work-life balance jest naprawdę możliwy do osiągnięcia? A może to tylko mit, który staramy się realizować, mimo że rzeczywistość nam na to nie pozwala?W tym odcinku porozmawiamy o tym, czym jest work-life balance, dlaczego jest ważny, jakie wyzwania i przeszkody stoją przed nami na drodze do jego osiągnięcia, oraz jakie strategie i techniki mogą nam pomóc w znalezieniu tej równowagi. Podzielimy się również przykładami i historiami sukcesu osób, którym udało się znaleźć sposób na balansowanie między pracą a życiem prywatnym, oraz praktycznymi poradami, które możecie wprowadzić w swoje życie.

Work-life balance to harmonijny podział czasu i energii między obowiązkami zawodowymi a osobistymi, co pozwala na osiągnięcie satysfakcji zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. W teorii brzmi to prosto, ale w praktyce jest znacznie trudniejsze do osiągnięcia.

Dążenie do work-life balance jest kluczowe dla naszego zdrowia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego. Osoby, które potrafią znaleźć równowagę, są zazwyczaj bardziej zadowolone z życia, mniej narażone na stres i wypalenie zawodowe, a także bardziej produktywne w pracy.

Jednym z największych wyzwań jest ciągła dostępność i nacisk na bycie online. Nowoczesne technologie, choć pomocne, sprawiają, że praca wdziera się w nasze życie prywatne, a my często nie potrafimy postawić wyraźnych granic. Przeciążenie pracą, brak elastyczności w pracy, a także presja na ciągłą dostępność i wydajność to tylko niektóre z przeszkód, które musimy pokonać.

Czy Work-Life Balance Jest Osiągalny?
To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Czy możemy naprawdę zbalansować nasze życie zawodowe i prywatne, jeśli chcemy osiągnąć sukces? Może zamiast dążyć do równowagi, powinniśmy skupić się na integracji życia zawodowego i prywatnego? Może kluczem jest znalezienie pracy, która jest naszą pasją, i czerpanie z niej satysfakcji, która zrównoważy intensywny tryb życia?

W nadchodzących segmentach porozmawiamy o różnych aspektach work-life balance, przedstawimy strategie i techniki, które mogą nam pomóc w jego osiągnięciu, a także podzielimy się przykładami sukcesu. Zastanowimy się również nad tym, czy work-life balance jest naprawdę osiągalny, i co możemy zrobić, aby lepiej zarządzać swoim czasem i energią.

Zapraszam do odsłuchania.
---------------------------------------------
Odwiedź:
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/szymon-pirko-bb00271b1/
Instagram: https://www.instagram.com/szymonpirko/
---------------------------------------------
Posłuchaj na:
🔥 https://pozytywnynetworking.com/
🔥 https://open.spotify.com/show/0dlekJRAAzprqI93yYABGf
🔥 https://www.spreaker.com/show/podcast-pno-pozytywny-networking-online
🔥 https://podcasts.apple.com/pl/podcast/podcast-pno-pozytywny-networking-online/id1722037002?l=pl

#worklifebalance
#praca
#życie
#zdrowie
#wellbeing
#zdrowystylżycia
#pracakobieca
#pracakreatywna
#pracanadom
#pracazdalna
#życiewharmonii
#balans
#odpoczynek
#relaks
#zdrowiepsychiczne
#rodzina
#kariera
#motywacja
#czasdlasiebie
#zarządzanieczasem
mostra meno
Informazioni
Autore Szymon Pirko
Organizzazione Szymon
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca