Moc wrażliwości

7 giu 2024 · 11 min. 1 sec.
Moc wrażliwości
Descrizione

Wrażliwość dziecka to cecha, która, odpowiednio rozumiana i wspierana, może być źródłem wielu pozytywnych cech, takich jak empatia, kreatywność i głębokie zrozumienie innych. Kluczem jest zapewnienie dziecku wsparcia i akceptacji,...

mostra di più
Wrażliwość dziecka to cecha, która, odpowiednio rozumiana i wspierana, może być źródłem wielu pozytywnych cech, takich jak empatia, kreatywność i głębokie zrozumienie innych. Kluczem jest zapewnienie dziecku wsparcia i akceptacji, które pomogą mu rozwijać się w zdrowy i harmonijny sposób. A co zrobić, jeśli dziecko jest nadwrażliwe?

Bohaterka książki, Maja jest dzieckiem nadwrażliwym, przebodźcowanym, lękliwym, płaczliwym i drażliwym. Zupełnie nie potrafi poradzić sobie z emocjami…

Rodzina dziewczynki stara się bardzo ją wspierać, jest to chwilowe uspokojenie, ale nie przynosi to rozwiązania problemu. Autorka zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię, która dotyka coraz większej części dzieci. Nadmierne korzystanie z mediów, zbyt duża ilość zajęć pozalekcyjnych, intensywny harmonogram, brak spokoju i wyciszenia - to wszystko składa się na przeciążenie emocjonalne najmłodszych. W książce opisana jest rola, jaką odgrywa obcowanie z naturą. Nasza bohaterka zaczyna dostrzegać zalety bycia na łonie przyrody.

Czas spędzony na łonie natury pomaga jej w redukcji stresu i lęku, poprawiając nastrój i samopoczucie. Książka oprócz czytelnego tekstu zawiera przepięknie malowane ilustracje. Kolorowe, pełne detali, doskonale odzwierciedlających treść.
Polecamy!
WIĘCEJ O KSIĄŻKACH DLA DZIECI NA STRONIE - DZIECI MAJĄ GŁOS! - ZAPRASZAM
mostra meno
Informazioni
Autore Tu dzieci mają głos
Organizzazione wopisie.pl tu dzieci mają głos
Sito wopisie.pl
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca