Miejsce pracy przyjazne neuroróżnorodności – Kaja Gryciak

21 feb 2024 · 1 h 6 min. 10 sec.
Miejsce pracy przyjazne neuroróżnorodności – Kaja Gryciak
Descrizione

Z Kają Joanną Gryciak, ekspertką od budowania kultury organizacyjnej i employer brandingu rozmawiam o tworzeniu miejsca pracy przyjaznego neuroróżnorodności. ➡️ Czym neuroróżnorodność jest i w jaki sposób wiąże się ze...

mostra di più
Z Kają Joanną Gryciak, ekspertką od budowania kultury organizacyjnej i employer brandingu rozmawiam o tworzeniu miejsca pracy przyjaznego neuroróżnorodności.
➡️ Czym neuroróżnorodność jest i w jaki sposób wiąże się ze zrównoważonym rozwojem w HR? ➡️ W jaki sposób potrzeby osób neuroatypowych mogą różnić się w pracy od osób neurotypowych, i czy na pewno neuroróżnorodność jest jedynym kryterium, przez które powinniśmy patrzeć na kwestie potrzeb i specyfiki pracy? ➡️ Jak badać w organizacji kwestie związane z neuroróżnorodnością, jak dowiedzieć się o specyficznych potrzebach tak, aby dostosować nasze miejsce pracy do realnych potrzeb? ➡️ I w końcu w jaki sposób możemy tworzyć miejsce, które będzie rozwijało potencjał płynący z neuroróżnorodności?
W tej rozmowie nie pogłębiamy wątków związanych stricte z neuroatypowością, takich jak diagnostyka czy bezpośrednie wsparcie. Jeśli czujesz jednak, czy poczujesz po tej rozmowie, że takiego wsparcia potrzebujesz, odsyłamy do rzetelnych i polecanych przez nas miejsc poniżej.
Aby wiedzieć więcej: Neurodydaktyka - neurofakty i neuromity http://docplayer.pl/28836320-Neurodydaktyka-neurofakty-i-neuromity-1.html Neuroróżnorodni w biurze to pierwszy raport o projektowaniu neuroinkluzywnych prestrzeni pracy: https://neuroinclusive.design/wp-content/uploads/2023/04/Neuroroznorodni-w-biurze_2023
Podcast PsychiatraPlus: https://open.spotify.com/show/2WI0U5sKLzXTIW9I68YXiu?si=Xc2N5dLkRuG1ZV9V2I0HOQ
Jeśli jednak chodzi o diagnostykę i dalsze specjalistyczne wsparcie – nie ma lepszego miejsca niż gabinet psychologa czy psychiatry specjalizującego się w neuroróżnorodności. Jeśli możemy coś poradzić – unikaj dignozy na własną rękę, korzystając samodzielnie z dostępnych testów chyba, że jedynie w formie ciekawostki czy przyjrzenia się sobie. Diagnostyka czy to spektrum autyzmu czy ADHD to zdecydowanie proces, który powinien przeprowadzić specjalista w tym zakresie.
mostra meno
Informazioni
Autore Bartosz Furtak
Organizzazione Bartosz Furtak
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca