Jak rozumiem empatyczne przywództwo – część 1 SCEO 42

Jak rozumiem empatyczne przywództwo – część 1 SCEO 42
8 mar 2022 · 32 min. 35 sec.

Empatia lidera to umiejętność wczuwania się w perspektywę pracowników. 51% ludzi odchodzi z pracy, ponieważ nie mają poczucia przynależności do firmy i do zespołu. Empatyczne przywództwo powoduje, że ludzie świadomie...

mostra di più
Empatia lidera to umiejętność wczuwania się w perspektywę pracowników. 51% ludzi odchodzi z pracy, ponieważ nie mają poczucia przynależności do firmy i do zespołu. Empatyczne przywództwo powoduje, że ludzie świadomie podjęli decyzję, że chcą być w tej firmie. Posłuchaj, jak ważne jest przeniesienie odpowiedzialności i świadomego przywództwa na wszystkie szczeble organizacji.

Jeśli chcesz zadać nam dowolne pytanie na temat wyzwań biznesowych, przed którymi stoisz Ty lub Twoja firma, skontaktuj się z nami: https://leanpassion.pl/bezplatna-konsultacja/

W tym odcinku:
Organizacja przyszłości to organizacja hierarchiczna, ewoluująca w kierunku network of teams – ekosystemu zespołów samorzarządzalnych, ale z liderem, który utożsamia się z organizacją, rozumie jej strategię, wyznacza kierunek, a jego rolą jest podłączenie zespołu do kontekstu biznesowego.

Firmy z wyrazistą tożsamością to firmy przyszłości. Dzisiaj konkurujemy nie tylko o klienta, ale i o pracowników. Pracownicy będą wybierali pracę z liderami, którzy potrafią zbudować tożsamość zespołu wspierającego tożsamość firmy.

Potrzebujemy silnych liderów, którzy:
• rozumieją, że empatia nie jest ich słabością, tylko siłą
• potrafią przewodzić w sposób świadomy
• potrafią zarządzać w sposób skuteczny

Empatyczny menedżer powinien zadać sobie trzy pytania:
1. Czy chcesz być liderem w tej firmie?
2. Czy rozumiesz, czego oczekują ludzie i od firmy, i od ciebie jako lidera?
3. W jaki sposób stworzysz zespół, który ma wspólne cele, w którym nikt niczego nie musi się domyślać i w którym każdy rozumie swoją rolę?

Po tych trzech krokach stwarzamy środowisko pracy, w którym ludzie świadomie podejmują decyzję, czy chcą być w tej firmie.

_______________________________
Jeśli masz wyzwanie, problem do rozwiązania i chcesz usłyszeć wskazówki na temat, który Cię interesuje, pisz do mnie: https://www.linkedin.com/in/rados%C5%82aw-drzewiecki-a4b4718/ , r.drzewiecki@leanpassion.pl, lub na skutecznyceo@leanpassion.pl

Radek Drzewiecki
mostra meno
Informazioni
Autore Skuteczny CEO Radek Drzewiecki
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca