Jak nie zostałem programistą Java

4 apr 2022 · 19 min. 59 sec.
Jak nie zostałem programistą Java
Descrizione

📕 Szkoła Gutenberga: https://bit.ly/3Aypawh 📕 Bezpłatny ebook - 5 kroków do bezpiecznego WordPressa: https://bit.ly/3sETIsd ✔️ Instagram: https://instagram.com/wpziom ✔️ Grupa na Facebooku: O biznesie na WordPressie https://bit.ly/3ADXPbQ ✔️ Facebook: https://facebook.com/wpziom ✔️...

mostra di più
📕 Szkoła Gutenberga: https://bit.ly/3Aypawh
📕 Bezpłatny ebook - 5 kroków do bezpiecznego WordPressa: https://bit.ly/3sETIsd
✔️ Instagram: https://instagram.com/wpziom
✔️ Grupa na Facebooku: O biznesie na WordPressie https://bit.ly/3ADXPbQ
✔️ Facebook: https://facebook.com/wpziom
✔️ Kontakt: hejka@wpziom.pl

📌 Spis treści:
00:00 - Siemaneczko! Dziś o tym jak nie zostałem programistą WordPress, a klikaczem WordPressa
00:55 - Ściema marketingowa: zostaniesz programistą 15k, bo brakuje rąk do pracy
03:00 - Ile kosztuje kurs programowania?
06:10 - Kurs programowania vs. własny biznes
08:45 - Co było najgorszego na bootcampie
12:00 - Nauka na praktycznych przykładach jest najskuteczniejsza
14:25 - Wnioski z mojego zmarnowania czasu na kurs

W ósmym odcinku podcastu O biznesie na WordPressie opowiadam o tym, jak nie zostałem programistą Java i jak – poniekąd dzięki temu – na dobre wybrałem drogę WordPressową.

Straciłem mnóstwo czasu i pieniędzy na Boot Camp, czyli szkołę programowania, która miała zmienić moje życie. Po skończonym szkoleniu, które trwało 3 miesiące, wszyscy uczestnicy mieli zostać rozchwytywanymi przez pracodawców programistami.

Boot Camp był współfinansowany, należało zaliczyć 90% frekwencji, by nie płacić pełnej kwoty za uczestnictwo – pełna kwota wynosiła 12 900 zł. Mając zaliczoną obecność, płaciło się około 2000 zł. Dlaczego więc straciłem pieniądze, skoro chodziłem na zajęcia? Do wszystkiego dochodził koszt dojazdów i noclegów, bo Boot Camp odbywał się w Bydgoszczy, 90 km od Grudziądza, w którym mieszkam. Każdy dzień szkoleniowy trwał od 8 do 16, więc czasem nie opłacało się wracać do domu.

Dlaczego Boot Camp okazał się porażką pod względem zdobywania wiedzy? Nikomu tam nie zależało na tym, aby uczestnicy zostali programistami, a już na pewno nie programistami 15k. Większość z wykładowców przychodziła na zajęcia po to, by odklepać swój temat i mieć to z głowy. Nauczyło mnie to jednego – nie ma recepty na sukces w IT i nikt nie da mi na niego gotowych rozwiązań.

Największym plusem Boot Campu okazało się to, że postawiłem na WordPress. W trakcie Boot Campu, a właściwie po godzinach, realizowałem zlecenia dla klientów – strony, sklepy i inne platformy na WordPressie. Przekonałem się, że poznawanie WordPressa sprawia mi dużo frajdy. Szczególnie rozwiązań, które twórcy tworzą wokół tego WordPressa. Między innymi dlatego właśnie dzielę się swoją wiedzą na kanale, bo też lubię to robić i podając to dalej, sam utrwalam też to, co dowiaduję się na temat i narzędzi WordPressowych, i samego WordPressa.

I po prostu bardzo się cieszę, że jestem WPziomkiem!
mostra meno
Commenti
Aleksander Szycik

Aleksander Szycik

1 anno fa

Ja dawno temu uczestniczyłem w dofinansowywanym kursie Linux. Sami "wykładowcy" czuli, że to niewypał. Po kilku spotkaniach zostało jakieś 20% uczestników. Ale najważniejsze, że organizatorzy zgarnęli kasę. Nigdy więcej nie skorzystam z takich wałów.
Informazioni
Autore Karol Rolewicz
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca