Jak być blisko natury, ale jej nie szkodzić?
Scarica e ascolta ovunque
Scarica i tuoi episodi preferiti e goditi l'ascolto, ovunque tu sia! Iscriviti o accedi ora per ascoltare offline.
Descrizione
Przebywanie na łonie natury ma kojący wpływ na zdrowie. Nasze ciało i psychika tęsknią za śpiewem ptaków, zapachem lasu, łąki i bujną zielenią. Nic nie jest w stanie ukoić nerwów...
mostra di piùW trakcie majowej „Premiery Pisma" postanowiliśmy sprawdzić, czy można pogodzić sprzeczne interesy turysty, który chce korzystać z dobrodziejstw przyrody, najlepiej jak najmniej zdegradowanej, i środowiska, które jednocześnie sam niszczy? Obszary nietknięte ludzką aktywnością kurczą się w zastraszającym tempie, ziemia staje się powoli światem monogatunkowym, a kołem zamachowym tego procesu jest postępujące rozpychanie się człowieka i zabieranie przestrzeni życiowej wszystkim pozostałym istotom żywym. Jak zatrzymać antropopresję i chronić najcenniejsze przyrodniczo obszary? Czy można obcować z naturą, podróżować odpowiedzialnie i ekologicznie?
W dyskusji o skomplikowanej relacji człowieka z naturą wzięli udział Cecylia Malik (krakowianka, artystka wizualna i aktywistka ekologiczna. Autorka wielu projektów artystycznych np. „365 Drzew” i „6 rzek”), Filip Springer (pisarz i fotograf. Autor cykli reporterskich np. Zmiana klimatu już tu jest i Wyprawa po nadzieję oraz książek, m.in. Miedzianka. Historia znikania, Wanna z kolumnadą, 13 pięter, Miasto Archipelag, Źle urodzone) i Tomasz Michniewicz (podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor reportaży książkowych, programu Inny świat w telewizji TTV i współzałożyciel Radia 357). Debatę poprowadziła dziennikarka związana z Radiem Kolor, Justyna Dżbik.
Partnerem Premiery Pisma jest Empik.
Informazioni
Autore | Pismo. Magazyn opinii |
Organizzazione | Pismo. Magazyn opinii |
Sito | - |
Tag |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company
Commenti