#49 Jak dodać dziecku wiatru w żagle? Pozwolić mu podejmować decyzje - Kasia Turowicz, Szkoła Żeglarstwa KLIWER

#49 Jak dodać dziecku wiatru w żagle? Pozwolić mu podejmować decyzje - Kasia Turowicz, Szkoła Żeglarstwa KLIWER
17 mag 2024 · 49 min. 55 sec.

To nie jest tylko rozmowa o żeglowaniu. To jest rozmowa o budowaniu poczucia własnej wartości u dzieci, uczeniu się podejmowaniu decyzji na podstawie własnego osądu sytuacji, o poszerzaniu swojej strefy...

mostra di più
To nie jest tylko rozmowa o żeglowaniu. To jest rozmowa o budowaniu poczucia własnej wartości u dzieci, uczeniu się podejmowaniu decyzji na podstawie własnego osądu sytuacji, o poszerzaniu swojej strefy komfortu, o bezpiecznej przestrzeni na popełnianie błędów, współpracy w grupie i uczeniu się poprzez zabawę w naturze - o rzeczach, których we współczesnym świecie dzieci doświadczają coraz mniej. A które - jak mówi moja dzisiejsza gościni, Kasia Turowicz ze Szkoły żeglarstwa KLIWER, daje właśnie żeglarstwo.

Kasia żegluje od dziecka (a w zasadzie odkąd była jeszcze w brzuchu u swojej mamy żeglarki), tego samego uczy swoją 7-letnią córeczkę Kaję i tysiące dzieci z całej Polski, które od prawie 30 lat przyjeżdzają na półkolonie i obozy do Kliwra. Przepięknie opowiada o tym, dlaczego żeglarstwo to fantastyczna szkoła życia, która nie tyko sprawia ogromną frajdę, ale daje też konkretne komptencje, nazywane dzisiaj komptenecjami przyszłości.

Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorka bloga OurLittleAdventures.pl, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!).

❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie Patronite - będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki.
mostra meno
Informazioni
Autore Our Little Adventures
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca