00:00
42:36
Na czym polega fenomen twardego komunisty, ojca narodu, wspaniałego budowniczego i wielkiego kredytobiorcy, czyli Edwarda Gierka?

Kim był, czego chciał i jak jest dziś postrzegany?

Kolorowe lata siedemdziesiąte, pełne słodkich wermutów, kiepskiego piwa i gorzkiej wódki. Epoka pełna muzyki, dyskotek i wycieczek fiatem 126p. Czas peerelowskiego luksusu, szynki z puszki, kawioru i zakupów w Pewexie.

Gościem Stasi Budzisz jest publicysta, dziennikarz i historyk – Piotr Gajdziński, autor biografii „Gierek. Człowiek z węgla”, wydanej w Wydawnictwie Poznańskim.

Zapraszamy do rozmowy o Francuzie, zwanym także Sztygarem, oraz do naszej księgarni wydajenamsie.pl
Na czym polega fenomen twardego komunisty, ojca narodu, wspaniałego budowniczego i wielkiego kredytobiorcy, czyli Edwarda Gierka? Kim był, czego chciał i jak jest dziś postrzegany? Kolorowe lata siedemdziesiąte, pełne słodkich wermutów, kiepskiego piwa i gorzkiej wódki. Epoka pełna muzyki, dyskotek i wycieczek fiatem 126p. Czas peerelowskiego luksusu, szynki z puszki, kawioru i zakupów w Pewexie. Gościem Stasi Budzisz jest publicysta, dziennikarz i historyk – Piotr Gajdziński, autor biografii „Gierek. Człowiek z węgla”, wydanej w Wydawnictwie Poznańskim. Zapraszamy do rozmowy o Francuzie, zwanym także Sztygarem, oraz do naszej księgarni wydajenamsie.pl leggi di più leggi meno

circa un anno fa #człowiekzwęgla, #edwardgierek, #historia, #historiapolski, #kopalnia, #partia, #piotrgajdziński, #podcast, #polska, #polskaludowa, #prl, #pzpr, #sosnowiec, #stasiabudzisz, #sztygar, #wpodcast, #wydajenamsie, #wydawnictwopoznańskie, #zsrr, #śląsk