31. Krzysztof Myśliński: Dworzec autobusowy od zawsze był symbolem nowoczesności

20 lug 2024 · 58 min. 28 sec.
31. Krzysztof Myśliński: Dworzec autobusowy od zawsze był symbolem nowoczesności
Descrizione

20 lipca, czyli w dzień publikacji tego podcastu przypada 40. rocznica oddania do użytku dworca autobusowego w Kielcach. Choć wówczas on się tak nie nazywał. Przez wiele lat był to...

mostra di più
20 lipca, czyli w dzień publikacji tego podcastu przypada 40. rocznica oddania do użytku dworca autobusowego w Kielcach. Choć wówczas on się tak nie nazywał. Przez wiele lat był to dworzec PKS, który niemal natychmiast stał się symbolem miasta.

Dlaczego? Oczywiście przez swoją oryginalną i charakterystyczną okrągłą sylwetkę. I tak kopuła w połączeniu z zadaszeniem nad peronami spowodowała wygląd spodka czy UFO. A jaka była historia oraz przyczyna takiego właśnie kształtu dworca, ilu miał docelowo obsługiwać pasażerów oraz jak to się stało, że - mimo że zrujnowany, brzydki i zapuszczony - był tak zaciekle broniony przez kielczan, kiedy prywatny inwestor chciał go przebudować i obudować centrum handlowym?

Te kwestie poruszam w rozmowie z Krzysztofem Myślińskim z Muzeum Historii Kielc, znanym i cenionym regionalistą oraz znawcą miasta.

Zachęcam do wysłuchania rozmowy (przepraszam jednocześnie za pozostawiającą momentami do życzenia jakością dźwięku, ale maszyny czyszczące halę dworcową nie mogły nie pracować), a w komentarzach do podzielenia się swoimi opiniami dotyczącymi jednego z symboli Kielc.

Inaczej o Kielcach jest też na YouTube.
mostra meno
Informazioni
Autore Inaczej o Kielcach
Organizzazione Marcin Batóg
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca