Esplicito

#28 Ukraińskie reformy i problemy z demokracją

31 ago 2023 · 36 min. 50 sec.
#28 Ukraińskie reformy i problemy z demokracją
Descrizione

W 28. odcinku podcastu Forum Dialog Plus zajmujemy się Ukrainą i jej drogą do Unii Europejskiej i NATO. Na lipcowym szczycie NATO w Wilnie wielu polityków mówiło, że przyszłość Ukraińców...

mostra di più
W 28. odcinku podcastu Forum Dialog Plus zajmujemy się Ukrainą i jej drogą do Unii Europejskiej i NATO. Na lipcowym szczycie NATO w Wilnie wielu polityków mówiło, że przyszłość Ukraińców w strukturach europejskich i transatlantyckich zależy od nich samych, od reform, które muszą prowadzić. Dlatego w tym podcaście mówimy właściwie tylko o nich, jaki jest ich stan, jakie postępy robi Ukraina, co znajduje się na jej liście prac domowych.
Naszym rozmówcą jest Mykoła Kniażycki, poseł do Rady Najwyższej, Verhovnej Rady, ukraińskiego parlamentu. Kniażycki reprezentuje proeuropejską ukraińską opozycję, i to dla nas jest ciekawy punkt widzenia, bo, jak sam mówi, z jednej strony chce, by jego kraj jak najszybciej dołączył do Unii i NATO, ale z drugiej strony jako poseł opozycji patrzy władzy na ręce, administracji prezydenta Wołodymira Zełenskiego i nie żałuje krytyki pod ich adresem, nawet w czasach wojny.
Kniażycki fantastycznie mówi w języku polskim, pochodzi z zachodniej Ukrainy, ze Lwowa. Stamtąd zresztą łączymy się przez internet w tej rozmowie. Obecnie Mykoła Kniażycki jest współprzewodniczącym Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej. Z zawodu jest dziennikarzem. W przeszłości kierował koncernami medialnymi i kilkoma kanałami telewizyjnymi. Był także członkiem ukraińskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od 2014 roku jest posłem. W ubiegłej kadencji był przewodniczącym Komisji Parlamentarnej stowarzyszenia Ukrainy i Unii Europejskiej, więc doskonale zna kulisy negocjacji między Kijowem i Brukselą. Zresztą nadal się tym zajmuje w parlamencie. I to on jest autorem wielu ustaw, które zbliżają Ukrainę do Europy zachodniej.
Podcast realizujemy we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.
mostra meno
Informazioni
Autore Marcin Antosiewicz Podcasts
Sito -
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca