00:00
56:04
Duże zawirowania na rynkach, wybuch wojny na Ukrainie, inflacja - cena złota zbliża się w okolice swoich rekordowych 2.000 dolarów za uncję, a wielu inwestorów dopiero zacyzna przygodę z tym historycznym surowcem. Ja to działa? Gościem odcinka jest Bogusz Julian Kasowski, inwestor, prowadzący program Surowcowe Info!

*Zapiszcie się koniecznie na WPIC - konferencję, o której mówiłem w trakcie podcastu*
Warsaw Passive Investment Conference

W programie poruszamy takie tematy jak m.in.:
  • Jaka jest rola złota w portfelu?
  • Ile w złocie defensywy i stabilizacji portfeli a ile czystej spekulacji?
  • Kiedy złoto jest zabezpieczeniem na wariant kryzysowy?
  • Jeśli złoto fizyczne to jakie?
  • Ile jest fundamentalnie uzasadnionego popytu w temacie złota, a ile to jest czysta chęć posiadania go w portfelu inwestycyjnym?
  • Jakie dane gospodarcze są istotne, gdy patrzymy na złoto?
  • Jeśli nie złoto fizyczne, to jakie? Jak wybrać dla siebie dobry instrument i na co zwracać uwagę?
  • Czy złoto jest trudnym spekulacyjnie instrumentem?
  • Bitcoin nazywano swego czasu cyfrowym złotem, czy faktycznie zabiera część inwestorów z rynku? Można postawić za tym jakieś liczby czy to tylko czyste gdybanie?
  • Jakie lektury gość poleca słuchaczom?
Gdzie warto śledzić gościa?

Polecane książki:
Szukacie giełdowych książek? Zajrzyjcie do Wydawnictwa Milion Kroków!

Audycja zawiera lokowanie produktu we współpracy z GPW SA (promocja konferencji WPIC)
Duże zawirowania na rynkach, wybuch wojny na Ukrainie, inflacja - cena złota zbliża się w okolice swoich rekordowych 2.000 dolarów za uncję, a wielu inwestorów dopiero zacyzna przygodę z tym historycznym surowcem. Ja to działa? Gościem odcinka jest Bogusz Julian Kasowski, inwestor, prowadzący program Surowcowe Info! *Zapiszcie się koniecznie na WPIC - konferencję, o której mówiłem w trakcie podcastu* Warsaw Passive Investment Conference W programie poruszamy takie tematy jak m.in.: Jaka jest rola złota w portfelu? Ile w złocie defensywy i stabilizacji portfeli a ile czystej spekulacji? Kiedy złoto jest zabezpieczeniem na wariant kryzysowy? Jeśli złoto fizyczne to jakie? Ile jest fundamentalnie uzasadnionego popytu w temacie złota, a ile to jest czysta chęć posiadania go w portfelu inwestycyjnym? Jakie dane gospodarcze są istotne, gdy patrzymy na złoto? Jeśli nie złoto fizyczne, to jakie? Jak wybrać dla siebie dobry instrument i na co zwracać uwagę? Czy złoto jest trudnym spekulacyjnie instrumentem? Bitcoin nazywano swego czasu cyfrowym złotem, czy faktycznie zabiera część inwestorów z rynku? Można postawić za tym jakieś liczby czy to tylko czyste gdybanie? Jakie lektury gość poleca słuchaczom? Gdzie warto śledzić gościa? https://twitter.com/bjkasowski https://surowcowe.info/ https://www.youtube.com/@BJKasowski/ Polecane książki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/233316/w-transie-inwestowania-podbij-rynek-pewnoscia-siebie-zelazna-dyscyplina-i-postawa-zwyciezcy https://www.jimrogers.com/book/hot-commodities/ Szukacie giełdowych książek? Zajrzyjcie do Wydawnictwa Milion Kroków! Audycja zawiera lokowanie produktu we współpracy z GPW SA (promocja konferencji WPIC) leggi di più leggi meno

12 mesi fa #barrick, #biżuteria, #dolar, #gold, #kasowski, #kopalnia, #krach, #kryzys, #mennica, #metale, #moneta, #portfel, #surowce, #surowcoweinfo, #sztabka, #wojna, #xau, #xauusd, #zabezpieczenie, #złoto