#123 Mogę! - o budzeniu się sił życiowych - Z wiatrem w grzywie - podcast

11 mar 2024 · 28 min. 14 sec.
#123 Mogę! - o budzeniu się sił życiowych - Z wiatrem w grzywie - podcast
Descrizione

Dzisiejszy odcinek związany jest z pojawianiem się wiosennej aury, gdy soki ruszają w drzewach. Będzie bowiem o energii życiowej. O energii „chcę” i energii „mogę”. Często nasze pragnienia wydają się...

mostra di più
Dzisiejszy odcinek związany jest z pojawianiem się wiosennej aury, gdy soki ruszają w drzewach. Będzie bowiem o energii życiowej. O energii „chcę” i energii „mogę”.
Często nasze pragnienia wydają się oczywiste, ale rzeczywistość może okazać się bardziej złożona. Nasze wewnętrzne siły życiowe są mądre i nie zawsze angażują się w to, czego chcemy i w taki sposób, jakiego byśmy oczekiwali.
Czasem nie zastanawiamy się czy realizacja naszych pragnień będzie wymagała zmiany w otoczeniu zewnętrznym, czy też wewnętrznej pracy nad sobą. Natomiast zrozumienie, czy potrzebna jest zmiana zewnętrzna czy wewnętrzna, może być kluczowe dla efektywnego kierowania naszą energią życiową. Ważne jest również rozróżnienie, czy zmiana ta dotyczy obszarów, na które mamy wpływ, czy też są to obszary poza naszym zasięgiem. Skupienie się na obszarach, gdzie mamy realny wpływ, może prowadzić do większej satysfakcji i efektywności, niż trwanie w cierpieniu z powodu tematów, nad którymi nie mamy kontroli.
Aby móc realnie działać w świecie potrzebna jest często wewnętrzna praca, tak, by poszerzyć pojemność psychologiczną i wewnętrzne zasoby. Ostatecznie, kierowanie naszą energią życiową w sposób dostosowany do naszych zasobów, realiów i poziomu wewnętrznej mocy może prowadzić do bardziej satysfakcjonującego i zrównoważonego życia.

Zmienić pracę czy nauczyć się lepiej komunikować z ludźmi – co wybrać? I inne wątki tego odcinka:
  • Zewnętrzne przejawy dostępu do wewnętrznej energii w sobie.
  • O tym, że w fazie Budzenia siły życiowe są skierowane na zajęcie się wewnętrznymi tematami, w fazie Lejce w ręce – na zmienianie swojej codzienności i otoczenia, a w fazie Mistrzostwa – bardziej angażujemy się na rzecz innych, świata i społecznej zmiany.
  • Kiedy nasza energia idzie za mocno do wewnątrz albo za mocno na zewnątrz.
  • Jak energie „mogę” i „chcę” są skorelowane.
  • Niewygoda wewnętrzna nie zawsze da się zaopiekować zewnętrznymi zmianami, dlatego bardzo ważne jest żeby rozpoznać, co jest do zrobienia w środku siebie, a co warto zmienić zewnętrznie.
  • Przecenianie czy niedocenianie swoich możliwości.
  • O ideach i koncepcjach, które blokują w nas rozwój.
Podobał Ci się ten odcinek?

Jeśli uważasz go za wartościowy, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social mediach lub WYŚLIJ PRZYJACIÓŁCE >>
Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu:

***https://www.horsesense.pl/podcast123/
mostra meno
Informazioni
Autore Agata Wiatrowska
Sito www.horsesense.pl
Tag

Sembra che non tu non abbia alcun episodio attivo

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Corrente

Copertina del podcast

Sembra che non ci sia nessun episodio nella tua coda

Sfoglia il catalogo di Spreaker per scoprire nuovi contenuti

Successivo

Copertina dell'episodio Copertina dell'episodio

Che silenzio che c’è...

È tempo di scoprire nuovi episodi!

Scopri
La tua Libreria
Cerca